ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Okrągłe mury
Autor Wiadomość
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 11, 17:53   Okrągłe mury

Okrągłe mury


Witam, chciałbym w tym poradniku przedstawić wszystkim sztukę tworzenia pierścieni murów o jak najbardziej przypominających okrąg kształtach. Oczywiście działa to zarówno w SH1, jak i w SHC.

Wszystko ogranicza się jedynie do umieszczenia kawałków muru w określony sposób.

Poniżej skan przedstawiający prawidłowe umieszczenie ścian - wynikiem jest okrąg murów wyznaczający koło o promieniu 16 kratek.



Jak widać, każda ćwiartka naszego okręgu jest przystająca do wszystkich pozostałych. Wystarczy więc mieć przed oczyma obraz takowej ćwiartki, aby perfekcyjnie wyznaczyć cały fragment muru.

Poniżej zamieściłem wykonane przeze mnie opracowania umieszczenia kawałków muru tworzących okręgi wyznaczające koła o różnych promieniach.





Oczywiście błąd - miało być 38, nie 58 - pomyliłem się, bo złamała mi się linijka i nie pomyślałem przed napisaniem.

Oczywiście, nie trzeba korzystać z gotowych schematów ani zamęczać się układaniem kratek w wzory przypominające okrąg - można w łatwy sposób samodzielnie wyznaczyć poprawny układ murów. Poniżej zamieszczam opis kolejnych czynności:
1.Przygotuj kartkę w kratkę, cyrkiel i ołówek.
2.Wykreśl wycinek koła o kącie środkowym 90 stopni i potrzebnym promieniu w ten sposób, żeby ramiona kąta pokrywały się z kratkami.
3.Zamaluj kratki, po których biegnie łuk okręgu.
Otrzymałeś wzór, według którego możesz zbudować okrągły mur.

Przykładowe wykorzystanie okrągłych murów to Minas Tirith - mapa wykonana przez olowka.

Zapraszam do komentowania i proszę o zasadną krytykę - jeśli będzie to konieczne, mogę dodać kilka screenów lub poprawić jakiś zapis.
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 11, 18:22   

Było ;p Proponuję połączyć w jeden temat ;) http://strongholdnet.gry-...opic.php?t=1538
_________________

 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 11, 18:50   

Dziwne, nie widziałem tamtego tematu... Ale mam dziwne wrażenie, że jednak z tego poradnika wychodzą nieco dokładniejsze okręgi. :P
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 31 Styczeń 11, 16:15   

Kokoju też chyba pokazywał jak takie coś zrobic...
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Adax 
Laureat konkursu


Gra w: Sh1.SHC
Wiek: 26
Posty: 106
Skąd: Za górami...
Medale: Brak

Wysłany: 15 Marzec 11, 21:24   

Jest też program do robienia okręgów.

http://www.hardijzer.nl/MinecraftSpheres.html
_________________
Czas leci, czas leci...
Innymi słowy do roboty...
Ech. :p
 
 
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 16 Marzec 11, 17:07   

Z minecrafta :P Akurat dość lubię tą grę, ale... koniec offtopu. Myślę, że w Twierdzy to się nie sprawdzi...
_________________
"Tam gdzie wrogów k*pa,
i tam najlepszy szermierz d*pa."
 
 
Droździak 
Wędrowiec


Gra w: obecnie to tylko Crusader zwykły i Warchest
Wiek: 29
Posty: 20
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 16 Marzec 11, 17:11   

ja wolę bardziej kwadratowy zamek, z resztą ile to by było harówki żeby ogrodzić zamek dla 500-600 kmieci o_O
_________________
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/User
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz