ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Odyn
12 Styczeń 10, 21:14
Ograniczenie spamu - reguła pięciu słów
Autor Wiadomość
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

  Wysłany: 11 Styczeń 10, 20:35   Ograniczenie spamu - reguła pięciu słów

Witam!
Bywam sobie ostatnio na forum i strasznie mnie drażnią niektóre posty - kilkuwyrazowe... Człowiek się rozpisze, a jakiś noobek mu odpowie kilkoma słowami :/ .
Proponuję, aby ograniczyć spam tego typu. Oto, na czym miałaby polegać tzw. reguła pięciu słów:
1. Za każdy post mający poniżej 5 słów dostajemy UPOMNIENIE.
2. Za 5 upomnień OSTRZEZENIE.
3. Nie wliczamy partykuł, wykrzykników, spójników, przyimków.

To jest schemat tejże zasady, który zastosowałem na moim forum (stare dzieje). Sprawdzało sie to tam rewelacyjnie i po paru miesiącach poziom postów znacznie wzrósł.
Liczby podane przeze mnie mogą być zastąpione innymi, np. zamiast 5 słów - 10, zamiast 5 upomnień - 3, itd. :) .
Oczywiście zdaję sobie sprawę, jaka jest średnia wieku na tym forum, jednak to nie oznacza, że nie da się wprowadzić postów na wyższy poziom :) .

Czekam na wypowiedzi, zwłaszcza Administracji tegoż wspaniałego forum :) .
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 11 Styczeń 10, 21:47   

To się wypowiem. ;]

Jestem zdecydowanie za. Posty kilkuwyrazowe rzeczywiście drażnią, poza tym zbyt dużo nie można z nich odczytać... Jestem natomiast przeciwko 5 upomnień = warn. Powinno być najwyżej 2 upomnienia = warn. :mrgreen:

Niby wszystko ładnie, jest do wprowadzenia(tak na oko ofc. :D ). ;) Problemem może być jednak aktywność modów. Jak zapewne wielu mniej lub bardziej spostrzegawczych użytkowników zdążyło zauważyć, ostatnimi czasy zbyt wielu moderatorów nie jest aktywnych. :/ Zatem co da prawo, którego nikt nie będzie egzekwował? :roll:

Faktem jest to, iż pomysł jest dobry i liczę na jego wcielenie. ;)
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 10, 12:28   

Jestem przeciw - jak ktoś odpisuje dwoma wyrazami, to i w pięciu czy dziesięciu nie będzie miał więcej do powiedzenia.
Rozdrabnianie się jeszcze na upomnienia, liczenie partykuł, dyskusje co jest przyimkiem a co nie itp. mija się z celem tego forum, w którym chodzi o GRĘ, a nie o podnoszenie poziomu polszczyzny.
Tak jak jest jest dobrze.

Moje zdanie :-)
 
 
Piotrek 
Burżuj


Wiek: 24
Posty: 188
Skąd: Syców
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
Wysłany: 12 Styczeń 10, 12:46   

A ja natomiast jestem za ;) .
Kiedyś na forum widziałem post: Super.
To jest po prostu żałosne.
Nie wiem po co tak sobie nabijać posty jak potem i tak się zostanie zbanowany czy tam ostrzeżenie :P .
 
 
 
tusilos 
Mieszczanin


Gra w: wszystkie gry jakie znasz.
Wiek: 25
Posty: 122
Skąd: z Polski
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 12 Styczeń 10, 13:00   

Jestem przeciw.
Poza tym czasami nie da się dać nawet 3 postów. :evil:
_________________
One more block...
One more block...
One more block...
One more block...
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 10, 13:23   

jestem przeciw. nie zawsze odpowiedz na jakis post wymaga 5 słów. wtedy forum bedzie wyglądało tak:

jankes1124 - kto gra przez hamachi? <za krótki>

thompson - ja gram. <za krótki><za krótki><za krótki>

lub zamiast
Piotrek napisał/a:
Kiedyś na forum widziałem post: Super.

wyglądałoby to tak: "super wspaniała i niesamowicie ciekawa wiadomość!"
Nie wiem co byłoby bardziej załosne, Piotrku.

poza tym na pewnym forum ktore odwiedzam zasada taka obowiązuje, i jest to niezmiernie wk.wiające, mozecie mi wierzyc. od usuwania spamu są odpowiednie osoby. teraz musiałyby jeszcze liczyć słowa w postach??? jak ktoś bedzie musiał udzielic odpowiedzi w 5 słowach mogąc w jednym, zrobi się 5x wiekszy spam. szczerze reguła 5 słów jest do dupy i mam nadzieje ze nigdy to nie wejdzie.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 10, 13:32   

T-Rex, samo liczenie nie... Ale jak widzę kogoś, kto pisze w ciągu 5 minut kilka postów o treści "Zgadzam się." "Nie, na pewno nie." "Świetne!" "Super!" to jestem załamany... Jeszcze gorzej, jeśli w takiej wypowiedzi ktoś zmieści kilka błędów ortograficznych.
Z tego, co pamiętam, większe kłopoty z poziomem wypowiedzi zaczęły się po tym, kiedy modom zabroniono poprawiać błędy ortograficzne. Większość moderatorów przestała działać. :/

No i teraz mamy takie wypowiedzi jak np. ta powyżej(tzn. ta tusilosa, nie thompsona). ;)
tusilos napisał/a:
Jestem przeciw.
Poza tym czasami nie da się dać nawet 3 postów. :evil:


1.Czemu jesteś przeciw?
2.Po co Ci 3 posty? ;d Rozumiem, że warna za to nie dostaniesz, bo modzi nie działają, aczkolwiek, jak widać, można się spokojnie zmieścić w 1 poście. ;)

Chyba wszystko jasne. ;]
 
 
tusilos 
Mieszczanin


Gra w: wszystkie gry jakie znasz.
Wiek: 25
Posty: 122
Skąd: z Polski
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 12 Styczeń 10, 14:08   

Sorry powinno być tak:

Jestem przeciw ponieważ czasami nie da się dać nawet 3 wyrazów. :evil:
_________________
One more block...
One more block...
One more block...
One more block...
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 10, 16:09   

thomson, na twoje wątpliwości odpowiedział Lord Smerf (nie bezpośrednio). Ja dodam od siebie:
1. Jest coś takiego jak gg/PW, a nawet ShoutBox, gdzie spokojnie można pogadać na luzie. Twój przykład to przykład czystego spamu. Przecież jak ktoś się pyta, kto gra przez hamaka, to może się o to zapytać poprzez SB. Zaś odpowiedzieć już idzie na PW. Naprawdę nie widzę problemu...
2. Posty w stylu ,,super" w ogóle nie powinny istnieć. Nie ma sensu dodawać przymiotników, po prostu lepiej w ogóle nie pisać, jeśli się ma umieścić coś takiego.

T-Rex, odpowiem tak: nie chodzi o to, żeby bawić się w liczenie. Wiadomo, że czasem będzie się przymykać oko, w końcu niektórzy nawet nie wiedzą, co to partykuła. Owszem, chodzi o grę, ale forum musi trzymać jakiś poziom. Jak widzę takie pościki w stylu ,,Zgadzam się tobą", ,,Assasyn najlepszy i tyle", ,,Ja też nie lubię Salka" (przykłady zmyślone, ale podobne się pojawiają), to trochę mnie to irytuje i zresztą nie tylko mnie. To nie kwestia zabawy w szkołę, tylko zwykłego ograniczenia spamu.

tusilos, owszem, da się ;) . I jestem pewien, że i ty w końcu się nauczysz :) .



Zresztą nie rozumiem waszego oburzenia. 5 słów? Ile to jest? Niezbędne minimum. Taki to problem wystukać 3 porządne posty zamiast 10 bez wartości?



Lord Smerf, to także rozumiem i dlatego szczególnie prosiłbym o wypowiedź organów władzy na tym szacownym forum :) . Być może w przypadku ewentualnego wprowadzenia tej zasady konieczny będzie dodatkowy nabór? Wszystko trzeba przemyśleć, nic pochopnie.




Jeszcze są dwie istotne rzeczy, o których zapomniałem:
1. ZASADA NIE OBOWIĄZYWAŁABY W DZIAŁACH OFFTOPIC! A więc w HydeParku, czy jak się tam zwie ów spammerski raj, nadal zasada ,,róbta, co chceta"(przynajmniej w moim wyobrażeniu, Administracja zrobi, co uzna za słuszne).
2. Słowa liczone byłyby od momentu wprowadzenia zasady, toteż co było wcześniej, to przepadło. :)



W przypadku jakichkolwiek pytań bardzo proszę o niezaśmiecanie forum i pisanie do mnie na PW :) :) :) .
Ostatnio zmieniony przez Fryzjer 12 Styczeń 10, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 10, 16:17   

Fryzjer napisał/a:
A więc w HydeParku, czy jak się tam zwie ów spammerski raj

Tutaj tylko sprostuję, żeby nie było potem serii niepotrzebnych pytań: w Hydeparku nie można spamować. ;] Od tego jest SPAM. Hydepark jest teoretycznie moderowany w 100%. ;)

@DOWN: Za to Ty spamujesz nawet tutaj... :/
Ostatnio zmieniony przez Lord Smerf 12 Styczeń 10, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tusilos 
Mieszczanin


Gra w: wszystkie gry jakie znasz.
Wiek: 25
Posty: 122
Skąd: z Polski
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 12 Styczeń 10, 19:00   

Lord Smerf napisał/a:
Od tego jest SPAM.


Jesteś w nim baaaaaaaaaaaaaaaaardzo aktywny :-D .
_________________
One more block...
One more block...
One more block...
One more block...
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 10, 19:16   

Ja się częściowo zgadzam. Na pewno 5 postów to za dużo, proponowałbym 3.
W sumie czasami trzeba odpowiedzieć tylko jednym słowem, tak jak napisał thompson, tyle że tak jak napisał Piotrek taki post "Super" nikomu się nie przydaje, nikt się nic z tego nie dowie. To jest SPAM. Za takie posty powinny być warny. Ale posty typu "Będę testerem", albo po prostu "Przyłączam się" to nie jest SPAM. W końcu wnosi coś do tematu.
Co do warnów jestem za pięcioma (może i to że ja mam dwa, to się wydaje że piszę tak tylko dla swojego dobra, ale z pewnością wiele użytkowników podzieli moje zdanie), a jeśli by były 2 to trzeba by np. mnie jeden usunąć, bo inaczej by było bez sensu. Ale jestem za nie zmienianiem tego.

Dodam jeszcze, że psują także forum posty typu "Ten temat jest z sierpnia..." , powinny być za to warny, lub chociaż, żeby takie posty były usuwane. Nie chodzi oczywiście o taką przestrogę jak Smerf chyba w temacie "Liga" zrobił, czyli, że nie chodzi o informowanie, że np. turniej był prowadzony już dawno i raczej sobie nikt w nim już nie pogra.
Moje zdanie.
_________________
Good night white pride
 
 
tusilos 
Mieszczanin


Gra w: wszystkie gry jakie znasz.
Wiek: 25
Posty: 122
Skąd: z Polski
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 12 Styczeń 10, 19:23   

zgadzam się z ponceriusz'em na ten temat.
_________________
One more block...
One more block...
One more block...
One more block...
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 10, 20:47   

Fryzjer, ten mój dialog to był przykład. połowa naszego forum tak wygląda. A ty nie jesteś adminem żeby sie mądrzyć. Najpierw moze troche na tym forum pobądź, a potem wywracaj wszystko do góry nogami?
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 10, 20:59   

ponceriusz, a więc trzeba by było nieco zmodyfikować zasadę, którą podałem, aby w niektórych konkretnych przypadkach można było pisać mniej niż 5 słów: w zapisach do projektów/lig/turniejów/itd. oraz przy umawianiu się na grę multiplayer. Myślę, że wtedy byłoby wszystko dobrze i nie trzeba by było zniżać belki z 5 na 3 słowa, prawda?

No właśnie, co do tych wszystkich rzeczy mam jeszcze jeden pomysł, który niejako wynika z reguły pięciu słów, a pojawia się częściowo w poście ponceriusza. Nazwałem to ,,Zasadą Piątek".
O co chodzi? O proporcje kar. Wszystkie byłyby (w miarę możności) związane z liczbą 5:
1. Post nie ma 5 słów -> UPOMNIENIE
2. 5 UPOMNIEN -> WARN
3. 5 WARNOW -> BAN
Zapytacie, czemu i po co?
1. Rekompensatą kar za zbyt krótkie posty (a w efekcie więcej ostrzeżeń) mogłoby być zwiększenie progu do bana z 3 do 5 ostów.
2. Liczby są łatwe do zapamiętania i dzięki temu userom będzie łatwiej :) . I nie przeczę, że Administracji także.


Krótko: dojdźmy do kompromisu - zasada pięciu słów wzamian za zwiększenie liczby ostrzeżeń do bana.


No to tyle ode mnie. Werdykt Odyna, jak myślę, wkrótce zapadnie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz