ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[porównanie] Pułapki w Krzyżowcu

Jakie pułapki stawiasz najczęściej?
Smolne rowy
29%
 29%  [ 9 ]
Wilcze doły
22%
 22%  [ 7 ]
Obie naraz
48%
 48%  [ 15 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 15:21   

Na zewnątrz zamku oczywiście "killing pits" NIGDY smolnych rowów. Jak już to daje je w zamku i używam TYLKO w ostateczności. Smoła poza zamkiem: w moim przypadku kiepsko się sprawdza, lepsze są wilcze doły...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 16:23   

jankes1124 napisał/a:
Na zewnątrz zamku oczywiście "killing pits" NIGDY smolnych rowów. Jak już to daje je w zamku i używam TYLKO w ostateczności. Smoła poza zamkiem: w moim przypadku kiepsko się sprawdza, lepsze są wilcze doły...

Chyba odwrotnie...
Smolne rowy w zamku mogą spowodować całowite niszczenie gospodarki, natomiast na zewnątrz zabijają niekiedy całą armię oblegającą twierdzę. Wilcze doły najlepiej stawiać przed bramami i w środku zamku, gdyż czasami mogą być ostatnią deską ratunku dla lorda (jednostki nieprzyjaciela wdzierają się do środka, po czym niektóre giną, dzięki czemu lord stawia im opór).
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 16:29   

Lord Smerf napisał/a:
jankes1124 napisał/a:
Na zewnątrz zamku oczywiście "killing pits" NIGDY smolnych rowów. Jak już to daje je w zamku i używam TYLKO w ostateczności. Smoła poza zamkiem: w moim przypadku kiepsko się sprawdza, lepsze są wilcze doły...

Chyba odwrotnie...
Smolne rowy w zamku mogą spowodować całowite niszczenie gospodarki, natomiast na zewnątrz zabijają niekiedy całą armię oblegającą twierdzę. Wilcze doły najlepiej stawiać przed bramami i w środku zamku, gdyż czasami mogą być ostatnią deską ratunku dla lorda (jednostki nieprzyjaciela wdzierają się do środka, po czym niektóre giną, dzięki czemu lord stawia im opór).


Dokładnie :P Stawianie smolnych rowów wewnątrz zamku nie jest mądrym pomysłem. Ja jak już stawiam wilcze doły (smolnych rowów prawie nigdy nie stawiam) to są one między budynkami, tak, żeby nie było innej drogi do lorda niż poprzez te doły :]
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 19:40   

Ale używam smolnych rowów w ostateczności, gdy naprawdę nie ma deski ratunku. Owszem gospodarka zniszczeje, ale zawsze będzie kilka desek na zbudowanie targowiska... Jednak nie zdarzyło mi się jeszcze podpalić ich w zamku, bo nie było takiej sytuacji w której musiałbym to zrobić. A wilcze doły to przy bramach robie, a nieraz jedną warstwą obgradzam cały zamek.
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Wieprz 
Wędrowiec


Wiek: 28
Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 27 Kwiecień 09, 08:37   

Ja na przodzie stawiam
wilcze doły a jak nie wszyscy zginą to podpalam smolne rowy.
_________________
Zapraszam na moje forum, to link: www.strongholdforum.fora.pl
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 27 Kwiecień 09, 16:27   

Ja jakbym używał smolnych rowów to właśnie na odwrót bym robił :P Smołę przed zamkiem, a wilcze doły albo blisko przy murach, ale już za murami, taniej wychodzi.
 
 
 
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 09, 10:00   

Ja używam obu pułapek: smolnych rowów wokół zamku, a wilczych dołów przy bramie.
 
 
Tunio1 
Wędrowiec

Posty: 18
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 09, 12:05   

Ja to i to + inzynierowie z olejem i szybkim dostepem do kociolka
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 3 Maj 09, 15:40   

Driller napisał/a:
Ja jakbym używał smolnych rowów to właśnie na odwrót bym robił :P Smołę przed zamkiem, a wilcze doły albo blisko przy murach, ale już za murami, taniej wychodzi.


Zależy też od zabudowy zamku :) Bo mając budnki przed murami to budowanie smolnych rowów przy murach nie jest najlepszym pomysłem, :P
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 3 Maj 09, 15:43   

Ale mało tak osób robi Kamilsoon.Ja robie smołe raczej przed zamkiem.
 
 
aragi 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 7 Maj 09, 17:13   

Wilczych dołów użyłem tylko raz (i byłem bardzo z nich zadowolony) na misji z dwoma Ryśkami. Smolnych dołów nie używam, bo można sfajczyć swój zamek.
 
 
Piotrek 
Burżuj


Wiek: 24
Posty: 188
Skąd: Syców
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
Wysłany: 10 Maj 09, 10:52   

Ja używam wilczych dołów bo,jak wpadnie w nie konny łucznik to już jest po nim
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ale smolne rowy też robię dosyć często :-D
 
 
 
donald040 
Wolny chłop

Gra w: SH, SHC, SH2, SH Kingdoms.
Posty: 64
Medale: Brak

Wysłany: 5 Listopad 13, 16:40   

Zwykle najpierw robię smolne rowy, a wilcze doły stawiam przed bramą bo mur może mieć nieskończoną grubość, brama nie gdyż nie można blokować jej murem bo nie można by było przez nią przejść, poza tym, brama prawie zawsze jest celem ataku zbrojnych i pałkarzy więc chronię ją najbardziej.

Korzystam z oby dwóch pułapek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz