ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[jednostki] Jakie wojsko?
Autor Wiadomość
banan12321 
Wędrowiec

Gra w: krzyżowiec
Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Tychy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 16 Lipiec 11, 22:01   [jednostki] Jakie wojsko?

Elo, mam pytanko: Otóż gramy z kumplami przez gameranger po 2 vs2; 10 000 kasy na początek. Mamy 1 godzinę na rozbudowę, a potem się jedziemy. Kumple zaczęli budować rycerzy i ja lecę na nich 300 łuczników na koniach, 200 rycerzy - to oni mnie jadą w 10 sekund.

Jaką taktykę obrać? Myślałem żeby zamiast rycerzy budować tych z tarczami co są obok rycerzy, ci sami tylko bez koni - o wiele oni są słabsi? Bo na rycerzy kasy w kit idzie, na same stajnie.

Prosiłbym o odpowiedź kogoś zaawansowanego w tę grę, aby mi doradził taktykę na znajomych, myślałem nad tymi rycerzami bez koni (nie wiem jak się nazywają) i łucznikami na koniach. Do tego jeszcze jedno pytanko: gdy buduję tarcze i daję je do łuczników na koniach to tarcze robią taki kwadrat w środku, a konie dookoła tarczy. Co źle robię, że te tarcze są w środku wszystkie a nie rozsypane po całym wojsku?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edycja: Kacper
_________________
Kox
Ostatnio zmieniony przez Kacper 31 Lipiec 11, 14:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 11, 00:17   

Ci "z tarczami" mają więcej wytrzymałości, dużo więcej. Rycerze na koniach są dobrzy do plądrowania i niszczenia gospodarki wroga. Moja taktyka jest prosta, zawsze nękam przeciwnika i niszczę jego gospodarkę niewolnikami, robię dużo Konnych Łuczników którzy nękają wroga, robię maksimum Kamieniołomów i Żelaza, jest to niewyczerpalny surowiec i dość drogi. Następnie robię asasynów, trochę Trebuszy do ponękania wroga i wjazd do siedziby.

Poza tym nie radzę ci przeklinać na tym forum..
Ostatnio zmieniony przez Drizzt 17 Lipiec 11, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 11, 00:47   

Jeśli chodzi o tarcze to musisz najpierw zaznaczyć tarczę, kliknąć gdzie mają iść i później w do miejsce wysłać łuczników. Wtedy będą ładnie "nakryci".

Co do taktyki to najlepiej zrób jakieś 40-50 tarcz, 150 kuszników, 50 katapult i za resztę złota asasynów. Jak będziesz celnie strzelał katapultami to zostanie garstka rycerzy z którymi kusznicy poradzą sobie 2 seriami strzałów i asasyni nawet nie będą musieli asekurować. Jeśli się coś nie uda to asasyni wyasekurują i też wygrasz.

Ale jednak jak chcesz w 100% rzetelną podpowiedź to napisz to wszystko normalnie, dzieląc wypowiedź na zdania i używając przecinków bo aż strach to czytać. I najlepiej dorzuć screena jak wygląda walka.
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 08:55   

Rycerzami najlepiej nękać gospodarke wroga. Także nadają się do niszczenia muròw ( Żeby nie marnować piechote ).
 
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 11, 10:26   

mroczny38 napisał/a:
Także nadają się do niszczenia muròw ( Żeby nie marnować piechote ).


Do niszczenia murów są katapulty i trebusze poza tym na multi można włączyć opcje dzięki której jednostki nie będą mogły murów ruszyć.
 
 
 
banan12321 
Wędrowiec

Gra w: krzyżowiec
Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Tychy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 10:57   

a jakie wojsko robić jeżeli kumpel wysyła na mnie 300 rycerzy i ja mam się obronić ;/
_________________
Kox
 
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 10:58   

Wiem. Często ich na to wykorzystuje (katapulty i trebusze też)

[ Dodano: 17 Lipiec 11, 12:01 ]
Ponad 100 kusznikòw i 100 rycerzy żeby bronić kusznkiòw
 
 
 
banan12321 
Wędrowiec

Gra w: krzyżowiec
Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Tychy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 11:07   

oki to naczaskam 200 kuszników i postawie ich na wieżach ;) a co jeszcze do obrony robić katapulty? czy te wyrzutnie ze strzałami co lepsze??
_________________
Kox
 
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 11, 11:11   

Lepiej będzie jeśli zaczniesz używać wlk. liter na początku zdania i ogarniał w podstawowym stopniu interpunkcje ( używanie kropek ).
 
 
banan12321 
Wędrowiec

Gra w: krzyżowiec
Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Tychy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 11:11   

a gdy dam kuszników na wierze i kociołki to strzały też się będą palić?? I czy kusznicy szybko zabijają rycerzy czy 10 strzał na 1 rycerza?? ;/
_________________
Kox
 
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 11:15   

Kusznicy nie mogą strzelać płonącym bełtem. Ale kusznicy na wieżach to ok. I tak rycerze do obrony.

[ Dodano: 17 Lipiec 11, 12:18 ]
Dwa razy kusznik strzeli w pałkarza i po nim. Zbrojny vs kusznik 5 strzał. Ale jeśli jest ponad 100 kusznikòw na 100 zbrojnych to zbrojni nie mają szans. Nawet nie zranią kusznikòw
 
 
 
banan12321 
Wędrowiec

Gra w: krzyżowiec
Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Tychy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 11:19   

A jeszcze jedno pytanko.Gdy kupel wysyła 300 rycerzy na mnie, jakie proporcje zrobić czyli, ilu kuszników na wieżach, i ilu rycerzy obok zamku, żeby wygrać i mieć jeszcze wojsko aby go zaatakować
_________________
Kox
 
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 11:24   

Pytanie trudne. 50 rycerzy obok zamku 150 kusznikòw na wieże i assassynòw aż do limitu wojsk

[ Dodano: 17 Lipiec 11, 12:27 ]
Kiedyś robiłem test 100 kusznikòw vs 200 rycerzy i nie drasneli ich
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 11, 12:06   

Jak będziesz bronił się w zamku to przeciwnik zrobi 100 katapult i rozwali Cie na odległość nie tracąc ani jednej jednostki (o ile pomyśli).
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 12:14   

Komputer jest na to za głupi, żywy człowiek jest nieprzewidywalny więc nie wiemy co zrobi.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 17 Lipiec 11, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz