ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[porównanie] Wilk czy Wieprz ?

Wilk czy Wieprz ? - Który lepszy ?
Wilk
92%
 92%  [ 35 ]
Wieprz
7%
 7%  [ 3 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
Bernkow 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Krzyżowiec i Twierdza Deluxe
Wiek: 27
Posty: 53
Skąd: Kołobrzeg
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 1 Kwiecień 11, 19:26   [porównanie] Wilk czy Wieprz ?

Witam,
Co sądzicie o tym , czy lepszy jest Wilk[b/] , czy [b]Wieprz ?, obaj siali postrach wśród innych w Stroghold 1, ale czy jest tak w Krzyżowcu ? , - Sami ocencie.
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 11, 19:40   

W stronghold 1 mieli określone wszystko, a w crusaderze sporo też zależy jak damy się im rozwijać. Wiadomo, że Wilk lepszy. Zbrojni, pikinierzy, kusze, arabowie i przeróżne pułapki, a wieprz kusze, pałki i katapulty.
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Duncan 
Wolny chłop

Posty: 50
Skąd: Dolnośląskie
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 1 Kwiecień 11, 19:41   

Wieprz często atakuję rekrutuje kuszników oraz często atakuje ale jednak wilk z 50%/100% łatwością odeprze atak przeciwnika :) . Ponieważ ja sam potrzebuje 350 HA aby go pokonać a co dopiero przeciwnik komputerowy .
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 11, 21:16   

Hmm, na samym poczatku Wieprz potrafi nas zaspamowac palkami i sladowymi ilosciami kusz, co nie jest przyjemne. Lecz Wilk zaczyna byc lepszy na dluzsza mete i deklasuje Wieprza.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Bernkow 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Krzyżowiec i Twierdza Deluxe
Wiek: 27
Posty: 53
Skąd: Kołobrzeg
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2 Kwiecień 11, 11:23   

Co do mojego zdania, to ja jestem zdecydowanie za Wiprzem. Może i Wilk, jest lepszy w atakach, ale za to, jego twierdzę można dosyc łatwo przejąc. Z Wiperzem jest już większy problem, narobi on sobie kuszników, i właśnie dzięki nim jego twierdza jest trudna do oblężenia.
 
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 11, 12:40   

Bernkow napisał/a:
ale za to, jego twierdzę można dosyc łatwo przejąc

Buhahaha :D
Twierdza Wilka jest chyba jedna z najtrudniejszych do zdobycia, Wieprz stawia kusze moze na 2, 3 wiezach, ktore latwo rozwalic trebkami. A Wilk jest dobry w ataku i obronie, oraz ma dobra gospodarke, czego o Wieprzu powiedziec nie mozna. :D
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Artok 
Wolny chłop


Gra w: cRPG, RTS, FPS
Wiek: 25
Posty: 50
Skąd: Okolice Warszawy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 12 Kwiecień 11, 16:16   

Dziwię się , że ktoś głosował na Wieprza.Wilk jest zdecydowanie lepszy , Wieprz się przy nim składa jak scyzoryk :P
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 13 Kwiecień 11, 01:10   

Bernkow napisał/a:
Co do mojego zdania, to ja jestem zdecydowanie za Wiprzem. Może i Wilk, jest lepszy w atakach, ale za to, jego twierdzę można dosyc łatwo przejąc. Z Wiperzem jest już większy problem, narobi on sobie kuszników, i właśnie dzięki nim jego twierdza jest trudna do oblężenia.


Wilk też robi kuszników i to w znacznie większej ilosci niż wieprz .Po prostu wszystko przemawia za wilkiem a zamek już w szczególności. Jego zamek składa się z kilku warst murów + 4 baszty a wieprzka? :) jedna lub dwie baszty i jedna warstwa niskiego muru, wystarczy pare strarzałów katapultami wieprz ma dziure w zamku .
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 08:37   

ee... Nikt nie jest ani lepszy ani gorszy. 20-30 katapult i każdego można pokonać bez straty żołnierza...
 
 
Aragorn 
Mieszczanin


Gra w: SH, SHC, SH2
Posty: 136
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 08:40   

Wilk ma prawie zawsze po kilka fos, na które katapulty nie pomogą...
 
 
Bernkow 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Krzyżowiec i Twierdza Deluxe
Wiek: 27
Posty: 53
Skąd: Kołobrzeg
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 13 Kwiecień 11, 11:39   

Kamilsoon napisał/a:
Bernkow napisał/a:
Co do mojego zdania, to ja jestem zdecydowanie za Wiprzem. Może i Wilk, jest lepszy w atakach, ale za to, jego twierdzę można dosyc łatwo przejąc. Z Wiperzem jest już większy problem, narobi on sobie kuszników, i właśnie dzięki nim jego twierdza jest trudna do oblężenia.


Wilk też robi kuszników i to w znacznie większej ilosci niż wieprz .Po prostu wszystko przemawia za wilkiem a zamek już w szczególności. Jego zamek składa się z kilku warst murów + 4 baszty a wieprzka? :) jedna lub dwie baszty i jedna warstwa niskiego muru, wystarczy pare strarzałów katapultami wieprz ma dziure w zamku .

Nie sądzę, że Wilk robi więcej kuszników, gdyż tak nie jest. Wieprz jest znany z tego, że w swojej Twierdzy robi wielu kuszników i właśnie dzięki temu trudno na jego fortecy przeprowadzić oblężenie.
Zobacz sobie w Stronghold (Twierdza 1), że już tam Wieprz jest z tego znany, iż robi wielu kuszników.
 
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 28
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 12:11   

Tak jak napisał Lowcakur na Wieprza kuszników wystarczą trebusze, którymi burzysz baszty. A jak nie chcesz trebuszami to wystarczy 80 HA i 40 tarcz, efekt ten sam a nawet lepszy bo jeszcze kuszników na zamku zabijesz.
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 13:09   

Lowcakur napisał/a:
Bernkow napisał/a:
ale za to, jego twierdzę można dosyc łatwo przejąc

Buhahaha :D
Twierdza Wilka jest chyba jedna z najtrudniejszych do zdobycia, Wieprz stawia kusze moze na 2, 3 wiezach, ktore latwo rozwalic trebkami. A Wilk jest dobry w ataku i obronie, oraz ma dobra gospodarke, czego o Wieprzu powiedziec nie mozna. :D


Każdy ma prawo do własnego zdania...

Wg. mnie lepszy Wilk, jak już wiele osób wspomniało, ma silną gospodarkę, dużo żołnierzy i w 100% jest lepszy od wieprza a w 60% od Rysia :D
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 16:00   

Aragorn napisał/a:
Wilk ma prawie zawsze po kilka fos, na które katapulty nie pomogą...



Przecież to bot... :roll: 20-30 katapultami można mu rozwalić wszystko zostawiając tylko siedzibę i nic więcej a trwa to kilkanaście serii strzałów katami...
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 13 Kwiecień 11, 16:38   

DonKamillo napisał/a:
Przecież to bot... 20-30 katapultami można mu rozwalić wszystko zostawiając tylko siedzibę i nic więcej a trwa to kilkanaście serii strzałów katami...


Ale nie chodzi tu o łatwość pokonania bota, bo to chyba każdy przeciętny gracz umie, ale o ogólną siłę w żołnierzach i gospodarce. Wg. mnie pod ocenę zamku podpada rozmieszczenie obrony w sensie strategicznym, a nie tylko łatwość zdobycia. We wszystkich tych aspektach przeważa Wilk, nie ma co do tego wątpliwości, więc zdecydowany głos na Wilka ode mnie :-P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz