ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Taktyka
Autor Wiadomość
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 09, 21:46   

Heh... tak chcialem sprawdzic czy ktos odpowie na taka prowokacje... kiedys jakbym cos takiego napisal to by sie zrobila dyskusja (czytaj klotnia) na minimum 200 postow...
 
 
Lord Pepsi 
Osadnik

Posty: 28
Skąd: KrK
Medale: Brak

Wysłany: 20 Lipiec 09, 16:20   

Ja robię ze 100 HA i okrążam zamek. A kiedy pozbędę się łuczników i machin to wysyłam kolejno (lub razem) assasynów. Nie bierzcie mnie za nooba z taką taktyką bo piszecie że to jest na łatwiznę. Ja nią trenuję na 7 lub 5 przeciwników. Na multi nie mogę grać. To była taktyka kiedy przeciwnik ma łuczników. Gorzej jak ma kuszników. To wtedy robie 200 (w przypadku wieprza) lub 250 (wilk, fryderyk) HA.
_________________
Nobody is perfect.
I'am nobody.
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 23 Lipiec 09, 10:09   

Rób dodatkowo tarcze do HA, to rozwalisz wszystkich ^^
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 09, 11:57   

Bo ja wiem? Z tarczami czy bez to PRAWIE to samo... Ale tarcze też coś dadzą... A jakie proporcje? 100 do 100?
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 23 Lipiec 09, 15:00   

jankes1124 napisał/a:
Bo ja wiem? Z tarczami czy bez to PRAWIE to samo... Ale tarcze też coś dadzą... A jakie proporcje? 100 do 100?


Z tarczami to zupełnie co innego :) Sprawdź sobie choćby w edytorze i zrob 50 Ha + 50 tarcz przeciwko 100HA :mrgreen:
 
 
Amphibic 
Wolny chłop


Gra w: SHC (Game Ranger), Warchest.
Wiek: 30
Posty: 82
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 09, 15:36   

jankes1124 napisał/a:
Bo ja wiem? Z tarczami czy bez to PRAWIE to samo... Ale tarcze też coś dadzą... A jakie proporcje? 100 do 100?


Ja przeważnie mam 30-50 tarcz i 150 ha ... Wystarczy umiec puszczac jednostki tak żeby szły za tarczami.

--
Ja nie mam taktyki... Jak jest 10 pt to stosuje ha + tarcze na nich i ile sie da asasynów a jak mam więcej czasu to robię też rycerzy na koniach... Widziałem jak pro gracze puszczają od razu po 10pt armie ha+tarcze i + dużo pałkarzy... od razu do zasypania fosy i ataku.
_________________
Jak chcecie pograć w SHC na GR czy spytać o cokolwiek to raczej na gg.
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 09, 20:57   

Amphibic napisał/a:
Wystarczy umiec puszczac jednostki tak żeby szły za tarczami.


A jak to niby zrobić? Jakaś kombinacja klawiszy?
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 25 Lipiec 09, 11:10   

Robisz 50 HA i 25 tarcz. HA dzielisz na dwie grupy, po około 25 jednostek. Zaznacz wszystkie tarcze i klikasz ctrl+1, później jedna grupa HA ctrl+2, i trzecia ctrl+3.

Później jak chcesz je zgrupować klikasz 1 na klawiaturze i umieszczasz w dowolnym miejscu. Zmieniasz szybko na klawisz 2 i umieszczasz w DOKŁADNIE TO SAMO MIEJSCE CO TARCZE, później naciskasz 3 i robisz to samo.

Nie masz zgrupowane już ;) Ale musisz nimi się poruszać, bo się HA rozejdzie. Jeśli chcesz, żeby stali w miejscu i się neirozchodzili zrób 50 tarcz + 50 HA i nie dziel HA na grupy.
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
xXxTurismo 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 12, 17:17   

Mam dwie taktyki, których używam zarówno na singlu jak i na multi.
a) "na klatę"
1. Trebusze lub katapulty do niszczenia murów.
2. Po zniszczeniu murów najpierw wysłać HA aby sprawdzić czy droga czysta (wilcze doły, smoła, miotacze bomb i inne niespodzianki).
3. Gdy droga czysta wysłać bezpośrednio sporą grupę zbrojnych (zależnie od siły przeciwnika to od 100 do nawet 800 zbrojnych) na króla.

b) "na jabola" (nazwa się wzięła od tego, że wymyśliłem ją gdy zacząłem używać piwa w zamku)
1. Wysłać HA dookoła zamku, aby sprawdzić czy nie ma żadnych niespodzianek.
2. Wieżę oblężniczą na mury i dużą grupą zbrojnych ("dużą" j.w.) wejść do środka i nie niszcząc nic iść na króla.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 12, 18:01   

@up

a)
1. Obrońca broniąc się katapultami wystarczy, że zrobi ich 30 i rozwali Twoich katapult 300 osłaniając swoje katy murem.
2. Wystarczy przejechać katedrą po mapie, żeby sprawdzić czy czegoś nie ma.
3. Taką grupę zbrojnych może rozwalić kilkadziesiąt katapult lub około 50 kuszników przed siedzibą.


b)
1. Patrz punkt 2 powyżej.
2. Wieża oblężnicza zostanie zniszczona przez obrońcę. Dlaczego zakładasz, że obrońca nie będzie używał do gry wojska...
 
 
Arvedui 
Wędrowiec

Posty: 15
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 10 Kwiecień 12, 19:08   

Twierdza pod względem taktyki wyprzedziła swoje lata - można używać bardzo wyrafinowanej i bardzo prostej. To nie Warcraft III czy bfme II gdzie obowiązuje tylko jedna taktyka - sowiecka - czyli od razu naprzód i jak najszybciej KOŃCZYĆ bitwę oraz irracjonalna gospodarka(kopalnie złota w tym pierwszym i "zbieranie zasobów" w drugim).
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 12, 20:42   

Ale w kontekście do której wypowiedzi to mówisz bo nie rozumiem? Czy tak ogólnie...
 
 
Arvedui 
Wędrowiec

Posty: 15
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 10 Kwiecień 12, 21:39   

Chodzi o to że każda taktyka się sprawdza lub nie(zależy od wodza czyli gracza), bo Twierdza oferuje to spory wachlarz możliwości.
 
 
Elmo 
Szlachcic


Posty: 257
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 11 Kwiecień 12, 15:33   

Na multi 2v2 stosuję z kolegą taktykę tak zwanego "rushowania" , on rekrutuje rycerzy a ja HA+TARCZE ( bez assasynow i innych ). Same szybkie wojska, jak narazie ta taktyka nas nie zawiodła :) . A na single taka sama taktyka, tylko że dorabiam rycerzy i assasinów.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 12 Kwiecień 12, 15:45   

Teraz na no f fs większość używa nowej taktyki - 60 ha i tarcze, około 100 pikinierów i 80 arabskich zbrojnych. Później jeszcze dosyłanie asków. Na 10pt oczywiście.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz