StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Seria Stronghold - Ogólnie - Flota wojenna

Fryzjer - 17 Styczeń 10, 15:50

Jakoś nie myślałem nigdy, żeby w SH były motywy morskie. Chociaż Anglia słynęła przecież z najpotężniejszej floty świata :) . Ale jakoś by mi to nie pasowało... No chyba że stworzono by osobną część Stronga pt. ,,Bitwy Morskie" czy jakoś tak, gdzie akcja działaby się w większości na morzu. Ale to tylko moje skromne zdanie.
tusilos - 17 Styczeń 10, 16:54

cool i jeszcze kolonizacja!!
Fryzjer - 17 Styczeń 10, 18:49

Dobra myśl, tusilos. Tylko że kolonizacja była w czasach nowożytnych, a Stronghold to raczej gra średniowieczna. Zrobienie takiego czegoś wymagałoby więc gruntownych zmian w jednostkach :) .
Lord99 - 18 Styczeń 10, 12:40

Pomysł jest dobry. Fajnie by było mieć łodzie i statki :!:
davis140 - 18 Styczeń 10, 13:05

ciekawa propozycja, ale myślę, że ja bym nie dodał floty wojennej na miejscu twórców. to tylko moje skromne zdanie :-o
Fryzjer - 28 Styczeń 10, 17:19

Zastanawiam się, czy nie wprowadzą jakichś elementów floty w Stronghold:Kingdoms. W końcu to ma być gra całej mapie Europy, a to oznacza konieczność podróży morskich. No a zresztą twórcy poinformowali, że dodadzą m. in. Wikingów (mistrzów żeglugi). Zapewne nie byłoby bitew morskich, bardziej mi chodzi o transport wojsk (np. konieczność zakupu okrętu do przebycia Kanału La Manche). Jak myślicie? Wprowadzą jakieś zalążki floty?
Marori - 9 Luty 10, 18:48

Bardzo możliwe, że będzie flota wojenna. Dzięki temu gra będzie bardziej... Atrakcyjna :mrgreen: ...
paladyn - 11 Luty 10, 15:50

A może wert pomyśli o statkach w Winter Age jeśli dalej tego moda robi.
ponceriusz - 11 Luty 10, 18:25

Statków raczej w modzie nie będzie. Przecież to byłoby strasznie trudne.
Kokoju - 11 Luty 10, 18:42

paladyn napisał/a:
A może wert pomyśli o statkach w Winter Age jeśli dalej tego moda robi.


Nie dałoby rady. Mody Fanowskie są na tej zasadzie:
Jest element stworzony przez twórców - oni zamieniają go na inny.
A nie:
Nie ma danej rzeczy - Tworzą ją.

Chociaż miałbym propozycje aby zrobić skały wyglądające jak statki, np. skały północ-wschód i pare statków dodać.

tusilos - 11 Luty 10, 18:50

Wert zmienia grafe i już a tak to by trzeba było coś tam robić co zrobił jeden Rusek chyba jakiś kod gry czy coś a to by było piekielnie trudne!

Proste i logiczne.

ponceriusz - 12 Luty 10, 13:00

Kokoju napisał/a:
Chociaż miałbym propozycje aby zrobić skały wyglądające jak statki, np. skały północ-wschód i pare statków dodać.

Dobry pomysł. Ale ja widziałbym na tym miejscu ruiny. Oczywiście tylko niektóre, żeby jakieś zostały.

Mauricius - 13 Luty 10, 09:37
Temat postu: Statki.
Lord Twierdza napisał/a:
Małe łódki z łucznikami na pewno by się przydały.

Jak u Amerykan w American Conquest? :mrgreen: Ehh, te ich kanu, czy tam akalli miały klimacik...

ponceriusz napisał/a:
MaxMacior, armat chyba nie było w średniowieczu...

Istniały, ale prymitywne bombardy (koncept to gdzieś tak 1380 AD), czy ribaldy i armatopodobne hwachy i ogniste strzały (słyszeliście o cesarzu na księżycu?), w Korei i Chinach, ale nie zostały one raczej rozpopuloryzowane przez Czyngis Chana i Imperium Mongolskie w Europie. Na upartego jeszcze Rzymskie urządzenia wykorzystujące bizantyjski ogień.

Czyż Piktyjscy Wojownicy i niektóre elementy w Twierdzy 2 nie odpowiadają Flocie wojennej? Ciężko pisać, że statków w Stronghold nigdy nie było.
Anglia... Chyba nie w tym życiu, w tych czasach na morzach królowało raczej Cesarstwo Rzymskie i Chińskie, nie mówiąc o dzielnych Nordykach!
Jeśli Stronghold Kingdoms zamierza dodać flotę (a to raczej pewne, patrząc na budowle, jak porty) i kraje wikingów (w tym kolonizowaną przez nich przecież Anglię) to brak Ameryki byłby sporym błędem, nie zapominajmy, że po Islandii ruszyli przecież na Grenlandię i Winlandię.

przemo53 - 29 Marzec 10, 13:35

Wszystko fajnie tylko ja wyobrażacie sobie walkę statków bez armat???
ponceriusz - 29 Marzec 10, 14:53

przemo53 napisał/a:
Wszystko fajnie tylko ja wyobrażacie sobie walkę statków bez armat???

A jak można sobie wyobrażać? Myślisz, że w średniowieczu nie było bitew morskich? Bynajmniej. Były trochę jak takie "oblężenia statków", tzn. starano się przejąć wrogi statek walką wręcz, do statków dodawano tarany, różnego rodzaju katapulty i balisty, w bizancjum grecki ogień. Ale najprostszy sposób to po prostu podpłynięcie do wrogiego statku, wskoczenie na niego i walka wręcz. Nie zapominając o ciągłym ostrzale łuczników.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group