StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

O forum - Pomógł

Kalimach - 5 Lipiec 09, 22:44

Według mnie wprowadzanie opcji pomógł jest niepotrzebne. Forum do tej pory funkcjonuje bez opcji pomógł i ma się dobrze, więc po co to wprowadzać. Zresztą Bordinio fajnie to wytłumaczył.


PS. Ten gościu z tego forum, co podał All Filippo powinien dostać kopa w d*** a nie piwo, za szerzenie piractwa. W dodatku piracić tak fajną grę, to świętokradztwo...

All Filippo - 5 Lipiec 09, 22:49

Mi się podoba tylko pomysł. :P (Z podziękowaniem), Ale co poradzisz że piractwo jest tak popularne? Nie ukrywam sam mam stare konto na tym forum...
Do Cruxa bądź innych moderatorów:
Ja wcale nie propaguję wśród userów piractwa ani innych stron! Podałem tylko przykład strony z zastosowaniem przycisku "pomógł".

Kalimach - 6 Lipiec 09, 09:40

Napisałem tylko, że to co robi ten gościu z tego forum to chamstwo.
Nigdzie nie napisałem, że propagujesz piractwo ;)

All Filippo - 6 Lipiec 09, 11:36

Ja tylko uprzedziłem obawy władz forumowych. :) Wcale nie uważałem że Ty mnie skrytykowałeś.
Co do opcji może ktoś z wyżej postawionych by się wypowiedział? ;>

Odyn - 7 Lipiec 09, 21:04

Sama idea nie jest zła, ale przy tak dużej ilości młodych użytkowników włączenie tej opcji mogłoby się źle skończyć. Musiałbym wprowadzić kolejny punkt do regulaminu, żebyście nie nadużywali "pomogłów", przez co posypałyby się warny...
Według mnie nie warto.

Przemas lr - 6 Listopad 09, 09:39

Odyn napisał/a:
Sama idea nie jest zła, ale przy tak dużej ilości młodych użytkowników włączenie tej opcji mogłoby się źle skończyć. Musiałbym wprowadzić kolejny punkt do regulaminu, żebyście nie nadużywali "pomogłów", przez co posypałyby się warny...
Według mnie nie warto.

"pomógł" można by było dawać np. po napisaniu 100 postów (tak jest na gtasite)

Threeth - 6 Listopad 09, 13:17

Ten temat jest trochę stary, ale co tam. Najlepsze rozwiązanie co do tego pomysłu to chyba dodać punkt do regulaminu że za nadużywanie i proszenie o punkty grozi ostrzeżenie. Pomysł Przemasa też niezły.
thompson - 6 Listopad 09, 16:54

właśnie nie za bardzo. co z tego, że ktoś ma 100 postów, skoro wcale nikomu nie musiał pomagać? każdy może nabijać posty w hydeparku i dostać za to nagrode? Poza tym każdy nowy user będzie chciał tę rangę mieć i zacznie nabijać posty, więc na pewno pojawi się dużo spamu (a to rowna sie dodatkowa robota dla modów), jak dla mnie ja bym zostawił jak jest.
ponceriusz - 6 Listopad 09, 17:04

Przemas lr napisał/a:
"pomógł" można by było dawać np. po napisaniu 100 postów (tak jest na gtasite)


Nie kierujmy się lepiej tym co na forum gtasite, tam każdy ma w podpisie:
POMOGŁEM? DAJ RESPA!

Threeth - 6 Listopad 09, 17:06

Thomson ale jaką rangę? Tu nikt nie mówi o randze tylko o punktach.
Marori - 6 Listopad 09, 17:31

Thompson chyba nie zajarzył :mrgreen: ... Ale to pomógł to świetna myśl. Może to by przyciągnęło trochę osób do forum. Choćby dlatego, że: ( "Musze mieć dużą ilość "pomógł""). hehe :mrgreen:
thompson - 7 Listopad 09, 15:49

nie wiem jak nazwać "pomogły" to użyłem słowa ranga. teraz bede mówił "punkty" :P
Crux - 8 Listopad 09, 12:14

Za małe forum, nie ma sensu. Poza tym, klikalibyście non stop w to to. Pamiętacie tag YOU? No właśnie...
MaxMacior - 8 Listopad 09, 12:19

Nawet jeśli by twórca nie mógł dać swojemu postu pomógł to i tak by zrobił inne konto da jeden raz usuwa następnie daje itwn. (i tak w nieskończoność).
Fryzjer - 31 Grudzień 09, 13:52

Osobiście miałem fora internetowe i tam było coś takiego jak Reputacja. Każdy mógł dać plusa innemu. I wcale nie było to aż tak nadużywane :) . Wystarczyło wprowadzić zasadę, iż userzy mogą dawać plusa za konkretne rzeczy i tylko raz na posta i wszystko było w normie :) . No, oczywiście, wszystko zależy od postawy użytkowników. Myślę, że coś takiego jak ,,Pochwały", Plusy, czy Pomógł (jak zwał, tak zwał) to nienajgorszy pomysł - motywuje do działania, pomocy, etc.

Inna sprawa (myślę, że to nawet lepszy pomysł, niż dawanie userom prawa pochwalenia) to danie tejże możliwości (nadania nagrody pochwalnej) tylko Administracji. Wtedy jakby jakiś użytkownik chciał kogoś pochwalić, mógłby napisać Prywatną Wiadomość do Moderatora wraz z uzasadnieniem prośby :) :) :)

Podsumowując
Ogólnie jestem na TAK, ale proponuję pewne skurczenie możliwości userów w tejże opcji:
Dwie możliwości:
1. Zasady przyznawania (podane w pierwszym paragrafie) - jeśli chcemy zaufać userom
2. Przyznawanie tylko przez Administrację - jeśli nie ufamy userom :)

To tyle ode mnie. Pozdrawiam, Fani Twierdzy!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group