StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Seria Stronghold - Ogólnie - Która część ma najlepszą fabułę?

Siwy - 9 Lipiec 09, 20:03

Oczywiście, że Jedynka ;) Gdy grałem pierwszy raz to zawsze byłem ciekawy co będzie w następnej misji. Bardzo lubiłem i dalej lubię słuchać tych dialogów między misjami. Ogólnie bardzo przyjemnie się gra.
Forik - 9 Lipiec 09, 22:27

Mi również najbardziej jeśli oto chodzi to jedyneczka. Atmosferka super, dialogi, misje, i cała reszta, ale Crusek też jest fajny xD
Maciek - 6 Sierpień 09, 09:07

Moim zdaniem najlepszą/e kampanie ma Stronghold Legends. Później Jedynka. Później Dwójka. I na samym końcu łańcucha jest SH Crusader
Hunter - 6 Sierpień 09, 13:04

Moim zdaniem Stronghold 1 ma najlepszą fabułę. Dobrze przemyślana i zrobiona kampania. Miło sie w nią gra.
Kamil - 19 Sierpień 09, 17:03

Według mnie najlepszą fabułę ma SH1 :) Genialne dialogi i muzyka :)
Marori - 22 Sierpień 09, 19:12

Stronghold Crusader.
Prescot - 23 Sierpień 09, 12:46

Najciekawszą fabułe ma oczywiście SH2. Nie wiem czemu tyle głosów padło na SHC, przecież ta gra nie ma fabuły własnej..
Lord Smerf - 23 Sierpień 09, 12:48

Ale fabuła, mimo, że nie stworzona przez FF, jest ciekawa. SH2 ma dobrą fabułę, nie, żeby jakaś rewelacja, ale dobra.
Lord Smerf - 23 Sierpień 09, 14:20

Mniejsza z nazewnictwem, chodzi o to, w jaki sposób wydarzenia(oczywiście sensowne) składają się na całą kampanię(nie jakieś bzdety i wymyślanie na siłę). Zresztą "kampanie historyczne" też nie są całkowicie zgodne z historią, ale trwają prace nad kampaniami przedstawiającymi realny przebieg wydarzeń.
intel005 - 24 Sierpień 09, 09:13

Według mnie najciekawszą fabułę ma Stronghold Crusader.

Zawsze, gdy grałem w Kampanie historyczne byłem ciekawy co będzie w następnej misji. Bardzo lubię robić obronę i przetrzymywać ataki wrogów, dlatego według mnie to są najciekawsze misje razem z tymi, w których trzeba uzbierać określoną ilość zasobów.
Grałem we wszystkie części Strongholda, ale według mnie Stronghold Crusader ma najciekawszą fabułę.

Lord Smerf - 24 Sierpień 09, 09:15

Uzasadnij to jakoś. Moim zdaniem tematyka krucjat jest ciekawa, ale te kampanie historyczne nie są zgodne z historią.
DonKamillo - 24 Sierpień 09, 23:41

Ja się na historii tak dobrze nie znam ale w ogóle to te kampanie historyczne mają coś wspólnego z prawdziwą historią czy to wymyślona fabuła?
Lord Smerf - 25 Sierpień 09, 08:32

Coś wspólnego mają, ale większość jest pomieszana, części nie da się znaleźć nawet w książce o krucjatach(no i jak w takie coś wierzyć), a np. Nicea jest złożona z dwóch kawałków muru zakończonych zniszczonymi wieżami, siły krzyżowców składają się z rycerza i kilkunastu łuczników, a miasto się przejmuje. No i na dodatek, mimo, że jest miastem portowym, na mapie nie ma ani kawałka morza. Sami widzicie, ile jest niedociągnięć, a to tylko jedna misja!
Prescot - 25 Sierpień 09, 11:13

Cytat:
No i na dodatek, mimo, że jest miastem portowym, na mapie nie ma ani kawałka morza. Sami widzicie, ile jest niedociągnięć, a to tylko jedna misja!


Nie pamiętam dokładnie, ale chyba było tak że miasto stało przy końcu mapy otoczone mury więc mogli to tłumaczyć tak że to tylko część miasta

Lord Smerf - 25 Sierpień 09, 11:18

Ale w jaki sposób, przejmujesz kawałek miasta, a obrońcy nie reagują? Trochę dziwne. Krzyżowcy oblegali miasto, ani nie zajęli ani skrawka ziemi. Natomiast "greccy sprzymierzeńcy"(bizantyjczycy) nie brali udziału w oblężeniu, lecz po cichu negocjowali z mieszkańcami Nicei, którzy ostatecznie się poddali(nie, nie krzyżowcom, tylko właśnie bizantyjczykom).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group