StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Seria Stronghold - Ogólnie - Stronghold 3, czy Stronghold Crusader 2?

Kokoju - 23 Czerwiec 09, 12:12

Ja bardziej czekam na coś innego. Stronghold Kingdoms :E.
ponceriusz - 23 Czerwiec 09, 12:17

Ja myślałem, że Kingdoms bardziej Medieval 2: Total War będzie przypominało, albo Age of Empires, a kontynuacja jedynki i zmienienie na MMO to głupi pomysł (to drugie jest głupsze).
xSoNyx - 23 Czerwiec 09, 12:54

... ta glupi pomysł ...

znając ciebie zaraz po wydaniu KINGDOMS będziesz w to grał:P

Według mnie KINGDOMS to trafiony sposób ale wszystko zależy od tego jak autorzy przedstawią nam grę.

sir Ryszard - 25 Czerwiec 09, 20:52

Stronghold crusader 2 może by isę odświeżyło trochę pamięci o krucjatach xd
Lord Twierdza - 5 Wrzesień 09, 14:00

Ja proponował bym aby zespół Firefly Studios stworzył grę w której znajdzie się tez Polska (między innymi) np. coś z krzyżakami (Bitwa pod Grunwaldem). Kilka polskich jednostek lub Przynajmniej jakaś jedna specyficzna dla polskiego średniowiecza. Gra powinna posiadać wciagającą Kampanie W jednej z nich mogła by być właśnie Bitwa pod Grunwaldem. Lub coś innego z polskiej historii w średniowieczu. Podobała mi się kampania z Twierdzy 2 ale ma tylko 12 misji. To dla mnie zamało. Chciałbym Strongholda 3D z 30 misjami. A Wy?
intel005 - 8 Wrzesień 09, 18:56

Według mnie Firefly Studios powinno stworzyć Stronghold Crusader 2. Powinni dodać grafikę 3D i... jednostki fantastyczne (Dlatego Stronghold Legends tak mnie wciągnęło :-) ).
Lord Smerf - 8 Wrzesień 09, 19:00

Nie, nie nie!

Stronghold Crusader i 3D - kiepskie połączenie. Chyba, że się bardzo przyłożą. Jednostki fantastyczne i Stronghold Crusader - beznadzieja.

Lord Twierdza - 8 Wrzesień 09, 19:24

Crusader 3D dla mnie OK. Ale fantastyczne jednostki absolutnie nie. ( ściągłem w końcu tego Firefox-a ).
Przemas lr - 31 Październik 09, 16:35

Haha to będzię dziwna nazwa:
Twierdza Królestwa XD Hahaha

Lord Smerf - 31 Październik 09, 17:54

Zawsze mogą nie tłumaczyć. ;-) Kingdoms brzmi lepiej. :D
tusilos - 17 Styczeń 10, 15:28

Jestem za japan stronghold lub pratwierdzą.
Fryzjer - 17 Styczeń 10, 15:39

Osobiście z niecierpliwością wyczekuję Stronghold Kingdoms. Wg mnie SH3 lub SHC2 to ciągnięcie na siłę ;) . Dlatego chciałbym czegoś nowego, np. rozgrywającego się w całej średniowiecznej Europie (jak zapowiadają twórcy SH:K).
ImpPoland - 4 Marzec 10, 18:20

Fajnie by było jak by wszyło Stronghold Crusader 2, bardzo podoba mi się ten klimat ;D
Kamil - 6 Marzec 10, 12:51

Zdecydowanie SC2. Po tak dużym sukcesie SC dziwię się żę zamiast kontynuować tą grę stworzyli coś innego . (Stronghold 2) Potem był Stronghold Legends gra zupełnie z innej beczki a potem nieudana próba stworzenia dodatku (Extreme) do najlepszej gry z serii.
Niedawno wyszła wersja Alpha gry Stronghold Kingdoms jednak nie wydaje mi się żeby zdobyła sobie takie rzesze fanów jak Crusader :)

Więc uważam ze najlepszym rozwiązaniem była by kontynuacja Stronghold Crusader :)

ponceriusz - 6 Marzec 10, 13:58

Mi się najbardziej podobały w Twierdzy 1 te pierwsze misje, gdzie używamy głównie słabych jednostek, a w krzyżowcu tak się nie da. Mi chodzi głównie o tematykę, bo na krucjaty szło najlepsze rycerstwo, więc "słabe" jednostki np. w kampanii to ciągnięcie na siłę. Dlatego wolę zwykłą, średniowieczną europę, "gdzie się ginie od 1 strzały, a nie od 200".

Po obejrzeniu wideo bardziej mi się spodobało Kingdoms. Może i nie gram w testy alpha, ale teraz MMO nie wydaje się takie głupie. Jednak najbardziej mnie niepokoi jedna informacja, mianowicie, że gra będzie darmowa, a płatne będą tylko "polepszacze". To zrobi z tej gry "lepsze Plemiona". Będzie masa słabych graczy i umiejętność grania w poprzednie części na nic się nie przyda, bo i tak lepszy będzie ten, kto więcej zapłaci. Wolałbym, żeby była do kupienia, i wtedy wszyscy by mieli równe szanse, a nie jakieś konta premium.

Najbardziej bym wolał jednak coś jak jedynkę (z grafiką 2D), tylko gdzie jest więcej jednostek i można "działać z mapą", czyli coś jak w serii Total War. Nawet MMO w takiej grze to nie jest AŻ tak głupi pomysł, jednak wolałbym zwykłą strategię, gdzie gra się opiera chociaż trochę na historii.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group