StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Czy da się to przejść ?????

Percival - 25 Maj 09, 17:16
Temat postu: Czy da się to przejść ?????
Zamiesczam tu taki jakby "zwiastun" mojej nowej kampanii o banitach. Powiedzcie, czy da się to przejść (uwaga, to nie jest wersja oficjalna).Jest to mapa do SHC.

Download

Bordinio - 25 Maj 09, 21:08

Ja zagrałem w tą misję. Powiem jedno...cholernie trudna ;P Miałem duże trudności z pożywieniem dla kmieci, gdyż jest za mało miejsca na farmy, a na dodatek są bardzo nieefektywne ;p Dużym utrudnieniem jest niemożność posiadania piwa lub sprzedaży nadwyżki żelaza, ale to wiadomo, że byłoby za łatwo ;) Przetrwałem do ostatniego ataku, niestety nie zdołałem zabić wszystkich jednostek wroga. Strasznie wkurzający są ci assassyni bo niszczą całą, ledwo zipiącą gospodarkę. Nie dawałem rady uzupełniać minimum spichlerza i utrzymywać 1000 złota. Niestety nie mogłem użyć kamienia na budowę murów, gdyż po prostu nie starczało go. [Wszystko szło na szybko opróżniający się spichlerz]

Oczywiście myślę, że jest to do przejścia, gdyż zaliczyłem wszystkie warunki zwycięstwa oprócz wyeliminowania wszystkich jednostek wroga oraz utrzymania błogosławieństwa :)

Teraz ocenię misję :

:arrow: Plusy
- wydmowy teren [nie można sprawdzać czy nadchodzą assassyni]
- dużo celów i rozbudowana misja
- poziom trudności

:arrow: Minusy
- Wg mnie za dużo jednostek wroga, albo za mało sojuszniczych :)
- Mało miejsca na farmy [Nie za bardzo starcza kasy na uzbieranie 1000 ]

jankes1124 - 25 Maj 09, 21:26

Ładna mapa... Przyznaję, że trudna i zagrałem w nią 2 razy i jeszcze nie udało mi się przejść. Może za trzecim razem.

Plusy i minusy tak jak wyżej, chociaż z minusów wykluczyłbym jednostki wroga;)

Kokoju - 26 Maj 09, 09:32

3 pierwsze gry przegrałem. Z czwartą było podobnie jak z Bordinio, tylko nie zniszczyłem jednostek wroga. Potem kilka razy znów przegrałem, aź w końcuu wczoraj przeszedłem to z wszystkimi celai
Percival - 26 Maj 09, 13:45

Jescze może nad nią popracuję. Po pierwsze muszę zablokować możliwość wytwarzania kusz, pik i mieczy, bo to nie pasuje, kiedy możemy robić tylko włóczników, łuczników i pałkarzy. No mapa miała być trudna, ale nie aż tak... Chciałem nawet postawić spichlerz w oazie i bronić go pałkarzami, włócznikami oraz kopaczami. Niestety moja nieuwaga i zostali mi tylko kopacze (postawa agresywna oczywiście)...

P.S.
Jak zauważyliście jest to już 9 misja mojej kampanii. Bardzo podoba mi się też ósma, ale zamieszczę ją jak skończę kampę, bo akurat jest ona bdb wykonana.

tusilos - 26 Maj 09, 15:04

doświadczony gracz na pewno przejdzie
T-Rex - 27 Maj 09, 10:15

Spróbowałam tą misję.
Większe problemy niż atak wroga sprawia popularność - nie ma tam nic, co by mogło ją podnieść (oprócz kościółków potem). Przeniosłam spichlerz na zewnątrz koło sadów, wyburzyłam mury oprócz 2 wież, jedzenie na pół i łapówka +7. Do tego max kamieniołomów na zewnątrz ( dla zysku ).Wyburzyłam parę min żelaza, bo niepotrzebnie tyle ludzi żywić, a sprzedać się nie da.
Wybiłam wszystkich, co przychodzili, ale jak upłynął czas to misja się nie kończyła jeszcze przez parę lat...ciągle jeszcze atakowali aż do roku 1198. W sumie chyba 2 razy tyle to trwało, co ten upływający czas w podziałce.

Ogólnie misja fajna :-) , tylko zbyt mało pozytywnych możliwości ( brak piwa, popularność 60 przy starcie) i niedokładny czas misji - wiedząc, że ostatni atak jest w 1198 roku można się lepiej uzbroić na ataki, a znacznie później produkować broń etc.
W podanym czasie trudna, ale do przejścia.
7/10

Edit : W 1198 roku to ja ich najpierw zaatakowałam, bo już mi się to wydawało za długo,a asasyni stali bezczynnie przy drogowskazach więc może wtedy dlatego oni zaatakowali mnie. Może i dłużej by ta misja trwała bez tego, nie wiem.

mysz1009 - 27 Maj 09, 20:47

Ta 1 misa jest naprawdę trudna i ciężko ją przejść.
Percival - 28 Maj 09, 13:21

@up - To nie jest pierwsza misja, tylko dziewiąta kampanii o ludziach, którzy chcą się zemścić na władzy (coś jak Robin Hood, tyle,że na pustyni). Zamieściłem tutaj nieoficjalną wersję tej mapy, tylkio po to by sprawdzić, czy da się to przejść i czy ją zmieniać.



P.S.
Kampania będzie gotowa może za jakieś 2 tygodnie. Mogę zdradzić tylko, że w 1 misji uciekamy z miasta.

jankes1124 - 28 Maj 09, 15:27

Super. Na pewno pobiorę kampanię. Ciekawe jaka będzie.
Szeryf99 - 29 Maj 09, 19:16

Przyznam misja trudna ale jakoś sobie poradziłem.

To umiejętności taktyczne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group