StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Moje pomysły

Percival - 5 Maj 09, 20:24
Temat postu: Moje pomysły
Skończyłem robić moją pierwszą kampanię. Teraz postanawiam robić następną. Mam wiele pomysłów, ale nie wiem od której zacząć. Może wy mi pomożecie ???

Zasadniczo, to jescze wstawię kampanię o krzyżowcach, ale ona jest już w 60 % zrobiona. Oto moje najważniejsze pomysły:

1.Kampanie bezstronne(takie, w których nie jest powiedziane, że Arabowie to nasi wrogowie nr. 1)

Pospolite ruszenie-jesteś jednym z wasali żyjących w południowej Anatolii. Do władzy dochodzi tyran, który nakłada na wieśniaków ogromne podatki itp. Pewnego dnia nakłada na twoją wioskę ogromny haracz, którego nie jesteś w stanie spłacić. Protestujesz, to jednak doprowadza do tragedii... Kampania ma stać na poziomie średnim, ponad 10 misji.

Wygnanie i powrót
Kampania o wygnańcach - uciekasz z obleganego miasta i docierasz na południe, gdzie zbierasz siły na kontratak. Kampania o średnim poziomie trudności

Królestwo zaginionej krucjaty
Kiedyś znałeś pewną legendę o krzyżowcu, który wyruszył na indywidualną krucjatę, lecz nie wrócił do Europy. Podobno gdzieś założył swoje królestwo. Jak dotąd myślałeś, że to tylko bajka, do czasu gdy rozbiłeś się na tajemniczej wyspie. Kampania o poziomie trudnym, lub bardzo trudnym, a co się z tym wiąże m.in: Mnóstwo zadań podczas jednej misji, licznik czasowy, brak możliwości rekrutacji wojsk itp.

2.Kampanie historyczne

Arabski podbój
Kampania opowiadająca głównie o trzech panach: Zankim, Nur Ad Dinie i troszkę o Saladynie

3.Kampanie tematyczne(na jeden temat, np o asasynach)

Izmailiccy Zabójcy
Kampania o asasynach z średnim lub trudnym stopniem trudności. Słowem: wiele ofiar, niewielu zabójców.

Chrześcijańskie zakony
Podobna kampania jak ta u góry, tyle że jesteśmy zakonnikami (templariusze, joannici itp.).

Jest jescze jedna kampania, tym razem abstrakcyjna.

ZOO
...Czyli zbiór map o zoo.

No to który pomysł najlepszy ?????

Lord Smerf - 5 Maj 09, 21:18

Ciekawe pomysły ;-) .

Moim zdaniem korzystając z drugiego pomysłu można zrobić kampanię będącą dobrą układanką misji ekonomicznych i inwazji. Pozostałe też mają duży potencjał, lecz "kampania bezstronna" chyba daje większe możliwości twórcy.

Nice Friend - 6 Maj 09, 14:16

Wszystko ciekawie brzmi ale wątpie że każdy będzie robił 10 misji chyba że będzie dopracowany każdy szczegół.
Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group