StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Offtopic - Zagadki

Kacper - 23 Luty 14, 13:13

Czyżby ryngraf?
Siwy - 23 Luty 14, 14:24

Kurka siwa, myślałem, że dłużej będziecie się nad tym głowić :P . Tak, oczywiście chodzi o ryngraf. Brawo, zadajesz ;) .
Kacper - 23 Luty 14, 14:44

Dziękuję, a kolejkę oddaję :)
Maciek - 24 Luty 14, 14:47

Są 2 krany. Z jednego leci woda o temp. 30° C, a z drugiego -30° C. Oba krany są skierowane do jednego naczynia. Jaką temperaturę osiągnie woda w tym naczyniu? ;)
Warlike - 24 Luty 14, 17:30

30° C.

W jednym pokoju są trzy włączniki, w drugim - trzy żarówki. W jaki sposób sprawdzić, który włącznik odpowiada której żarówce, jeśli można wejść do drugiego pokoju tylko jeden raz?

Kacper - 24 Luty 14, 22:14

Jeden włącznik włączyć, drugi zostawić wyłączony, a trzeci rokręcić i kabelkami zrobić małe spięcie tak, żeby ta trzecia żarówka się "żarzyła".

Ewentualnie stojąc w drugim pokoju poprosić drugą osobę do pomocy przy włączaniu.

...ale chyba nie to autor zagadki miał na myśli ;)

Tay - 24 Luty 14, 22:28

Stara zagadka, zapalamy pierwszą żarówkę, czekamy, gasimy. Potem zapalamy drugą. Po wejściu do pokoju jedna jest nagrzana, druga się świeci, trzecia jest zgaszona.

Zagadkę zadam potem, bo teraz chwilowo nie mam czasu, ewentualnie niech ktoś rzuca jak chce :>

Kacper - 26 Luty 14, 12:14

Pozwolisz Tayu, że skorzystam i zadam poza kolejnością, bo akurat mi się przypomniała pewna zagadka :)

Pewien mężczyzna mieszkał na ostatnim piętrze dziesięciopiętrowego budynku. Codziennie gdy wracał z pracy wjeżdżał windą na górę. Jednak kiedy była ładna pogoda, wjeżdżał tylko na piąte piętro i resztę drogi kontynuował schodami. Gdy była brzydka pogoda, wjeżdżał od razu na dziesiąte. Dlaczego? :)

Maciek - 26 Luty 14, 13:23

Bo miał zły humor? :P Ew. kiedy była ładna pogoda, to winda tak się nagrzewała, że nie można było w niej wytrzymać.

@Down: Zwracam honor, nie wpadłbym na to :D

Szyszek - 26 Luty 14, 14:20

Stara zagadka. Mężczyzna jest tak niski że sięga tylko do przycisku 5 piętra. Jak jest zła pogoda to ma parasol i wciska przycisk parasolem.

Jak dobrze to oddaję.

Kacper - 26 Luty 14, 22:39

Szyszek, dobra odpowiedź :)
Maciek - 27 Luty 14, 08:44

Skoro Szyszek oddał, to ja zadam :P

Na granicy francusko-niemieckiej, samochód rozbił się o budkę celnika. Gdzie zostaną pochowani ranni?

donald040 - 27 Luty 14, 14:43

A po co ich chować skoro jeszcze żyją? Są tylko ranni. Łatwa zagadka.

Oddaję zagadkę.

Szyszek - 27 Luty 14, 18:02

Z wieżowca w tym samym czasie spadły: blondynka i brunetka. Która pierwsza spadła na ziemię? Uzasadnij.
Kacper - 27 Luty 14, 21:26

Brunetka, bo blondynka zabłądziła po drodze czy coś? :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group