StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Seria Stronghold - Ogólnie - Stronghold Crusader II

Kacper - 31 Sierpień 12, 13:11

Powiem tak: Majnkrafty i te wszystkie inne, żeby "móc mieć" słabą grafikę, muszą wygrywać czymś innym. I jak widać wygrywają.

A nasz kochany Szymon stawia na prościznę, i trudno mu się dziwić. Współczesny, przeciętny, gracz nie ceni już pomysłowości, dorej fabuły, grywalności. Zwykle wystarczy mu, że krew będzie tryskać malowniczo, a cycki będą idealnie okrągłe. Patrząc na przykład na serię - kto gra - Tomb Raider, z przygodówki zrobiono strzelankę. Bo się więcej dzieje, bo gracz może się bardziej "podniecić". A że fabuła jest banalna, zagadek prawie nie ma itp. jak we wszystkich innych grach? Co z tego...

Nie wiem, co Szymon planuje, ale wielkiego sukcesu się nie spodziewam. Jeżeli uda mu się włączyć w gierkowy mainsteram (czyli uda mu się w miarę niczego nie spieprzyć) to IMO już będzie sukces.

Bzyk - 31 Sierpień 12, 14:19

Ano, wiele dzisiejszych gier jest obecnie banalnie łatwa...

Widziałbym to jako odświeżenie starego SHC z poprawionym AI przeciwników, a raczej sposobem ich budowania zamków.

Artok - 1 Wrzesień 12, 10:59

Mam wielką nadzieję na dystrybucję cyfrową gry w wersji 2D - FF tworzenie gier w 3D zbytnio nie wychodzi.Bądźmy dobrej myśli, może stworzą taki sam hit jak ten sprzed 10 lat
Bzyk - 1 Wrzesień 12, 12:59

Artok, nie tylko my chcemy grę w 2D. Na Facebooku również można poczytać o tym komentarze w języku angielskim.
Crux - 1 Wrzesień 12, 14:42

Taaa, wczoraj jak patrzyłem (Michał Szymański, w avku pieczęć Renalda Chattillona) dostałem 18 lajków z przeróżnych dziwnych krajów. :P
adi142 - 2 Wrzesień 12, 01:04

jeśli crusader 2 wyjdzie to na pewno kupię. Twierdzy 3 nie kupiłem ponieważ czytając wszystkie komentarze, recenzje i oglądając filmiki uznałem że nie opłaca się. Mam tylko nadzieję że silnik gry będzie inny niż w sh2, legends lub sh3
(wróciłem na forum :D )

Crux - 5 Wrzesień 12, 00:29

"Skupiamy się na przeniesieniu klasycznej rozgrywki ze starszych gier 2D serii Twierdza do trzeciego wymiaru." - w dechę.
Artok - 5 Wrzesień 12, 16:36

Crux napisał/a:
"Skupiamy się na przeniesieniu klasycznej rozgrywki ze starszych gier 2D serii Twierdza do trzeciego wymiaru." - w dechę.


BRAVO :lol: ! Jeśli jednak grafika na detalach ultra będzie tak dobra jak średnie detale w Shogunie 2 to i tak będzie dobrze

Wilczek - 8 Wrzesień 12, 13:27

Napaliłem się jak domowy piec, świetnie będzie wrócić do starej dobrej części tej gry :D Tylko jedno mnie zamartwia, jak zmienią grafikę jaka jest w Twierdzy 3 to się załamie. Grafika niech zostanie i niech pozostałości dodadzą, aby grafiki nie zmieniali ponieważ najnowsze części są słabo kupowane z powodu grafiki itp ale poczekam na fotkę z gry i wszystko się wyjaśni czy warto zagrać ale cóż pod koniec 2013 roku to kawał czasu z 2 lata ale warto poczekać :D



Straszny chaos w wypowiedzi :/ Próbowałem poprawić trochę czytelność, ale jednak proszę o stosowanie przynajmniej kilku kropek oraz przecinków.
- Bordinio

Kokoju - 22 Wrzesień 12, 18:08

Po sporej nieobecności na forum także i ja spróbuję się wypowiedzieć na ten temat. Trochę zasugeruję się tutaj inną, dość odmienną grą - Heroesem 6 - co już robiłem przy ocenie Twierdzy 3, albowiem tutaj także przyda się mieć ową grę za przykład.

Gra bowiem dowodzi, że można coś zrobić w 3D, co jest schludne i atrakcyjne, a przy tym i można dobrze "wrócić do korzeni". W przypadku H6 grafika okazała się świetna, nie ma sytuacji, w których 3D utrudnia zrobienie danego ruchu, zasłania jakiś obiekt itp. Także w przypadku smaczków pochodzących z poprzednich gier świetnie się udało, i tutaj twórcy Twierdzy powinni się wzorować, albowiem to dowód na to, że strategia może być w 3D i jednocześnie być schludną, łatwą w obsłudze itp. Jednakowoż, jest druga strona medalu - w przypadku H6 całą tę atrakcyjną grafikę idzie o kant d*py potłuc, gdyż w powodu właśnie zachcianek dystrybutora doszło do podziurawienia gry; wycinania elementów by je później sprzedać, a także "ultra-pro nowoczesnego systemu wirtualnych zapisów, dzięki którym z tych zapisów skorzystasz na każdym komputerze!" (a także dzięki którym włączanie gry trwa 10 minut i czasem z losowych powodów się to nie udaje). Ich decyzje także spowodowały, iż nowe dodatki do tej gry mają tą samą dolegliwość co kampania Twierdzy 3 - żerują na sukcesie poprzednich części.

Ale już dość o tym, wszak to nie opis H6. To jednak - powtórzę - dowód na to, iż 3D niekoniecznie psuje gry strategiczne (a także dowód na to, jak kilka decyzji "tych z góry" może zepsuć potencjalnie doskonałą grę).
I mam nadzieję, iż taka będzie grafika Twierdzy Krzyżowca 2. Jeśli twórcy zwrócą na to uwagę, sądzę, iż strategia będzie miodna. Pozostaje jednak poczekać na pierwsze screeny.

Artxt123 - 23 Wrzesień 12, 21:43

Fakt, że Heroes to gra turowa, a Twierdza nie, chyba też ma jakieś znaczenie jeżeli chodzi o grafikę. ;)
Lucker906 - 8 Styczeń 13, 19:57

Przecież 2D nie oznacza od razu brzydkiej grafiki... Jest kilka gier z grafiką 2D, które jak to się mówi nadążają za postępem. :)
mati555 - 8 Luty 13, 21:32

Cóż, ja mam nadzieję na grafikę 3D, bo brakuje mi obracania się lub przyglądania się jednostkom albo patrzenie na coś innego :)
W sumie fabuła mogłaby być ciekawa i może się spotykać z fabułą innych części, ale niech nie będzie wszystko przewidywane :/ (Ciekawie by było gdyby byli Lordowie z 2 :P )
Żeby dłużej się wypowiedzieć, czekam na ss
Pozdrawiam

Freeman - 28 Marzec 13, 12:06

Witam, zaglądam tu prawie codziennie ale dopiero teraz założyłem konto :)

Chciałem spytać czy wiadomo coś więcej o Stronghold Crusader II?

Bzyk - 28 Marzec 13, 12:11

Freeman napisał/a:
Chciałem spytać czy wiadomo coś więcej o Stronghold Crusader II?

Jak chcesz być na bieżąco, to śledź Facebooka ( https://www.facebook.com/...saderII?fref=ts ). Jak komuś się nie chce, to mogę przybliżyć parę informacji:
- będzie asasyn znany z pierwszej części SHC
- gra być może będzie w języku polskim, ciekawi mnie, kto odpowiada za tłumaczenie na fanpage i czy spolszczać grę będzie polski dystrybutor, czy może FF.
- praca wre i wiele elementów już mają gotowych.

Przed chwilą "lajknąłem" fanpage SHC2, więc jak pokaże się coś ciekawego to dam znać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group