StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Gry i rozrywka - Emperio

Odyn - 23 Styczeń 12, 23:45
Temat postu: Emperio
Od dłuższego czasu pracuję nad stworzeniem gry przeglądarkowej, w ramach pracy inżynierskiej. Po kilkudziesięciu dniach programowania i litrach wypitej kawy, w końcu osiągnąłem taki poziom dopracowania, że mogę uruchomić publicznie testową rozgrywkę :) Oczywiście cały czas nad nią pracuję i zostało mi do zrobienia jeszcze kilka ważnych elementów, ale ogólnie najważniejsze funkcje są już gotowe.

Część z Was zapewne pamięta mój temat z prośbą o pomoc w wybraniu nazwy dla gry. W końcu zdecydowałem się na coś innego, niż proponowaliście, ale Wasze pomysły były dla mnie dobrą inspiracją :)
Teraz liczę na pomoc w przetestowaniu całego systemu. Na razie uruchomiłem jeden otwarty świat gry, w którym może grać jednocześnie 21 osób. Jeśli ktoś z Was ma ochotę mi pomóc, to zachęcam do rejestracji:
http://emperio.odyn.net.pl

Od razu ostrzegam, że to będzie rozgrywka typowo testowa, więc nie polecam przywiązywać się za bardzo do swojego wirtualnego państwa i osiąganych w wyników ;) Czasami mogą zdarzyć się błędy, problemy z poprawnym przeliczaniem tur albo w ramach testów mogę cofać/zmieniać stan gry.
Na razie nie zacząłem jeszcze tworzyć instrukcji użytkowania. Mam jednak nadzieję, że zaprojektowałem dosyć intuicyjny interfejs, a zasady gry nie będą trudne do zrozumienia. Szczególnie dla osób, które brały udział w TWC.

Po rejestracji i wybraniu państwa nie bójcie się testować gry na wszelkie możliwe sposoby. Nie mam nawet nic przeciwko kombinowaniu z szukaniem dziur i próbom obejścia systemu (o ile nie grozi to przeciążeniem serwera ;) ).
Jeśli uzbiera się wystarczająca liczba graczy, to przeliczanie tur uruchomię w środę o 2:30 w nocy (kolejne tury co 24h).

Wszelkie znalezione błędy, albo propozycje wypisujcie tylko w tym temacie (żeby kilka osób nie zgłaszało tych samych usterek poprzez email/gg/pw itp.).

Siwy - 24 Styczeń 12, 12:45

Nie mogę wybrać żadnego państwa, bo wywala mi, że prawdopodobnie jest zajęte, a chyba nie jest, bo w menu mapa (gdzie wywala błąd z 32 linii pliku map.php) wcale nie jest do nikogo przypisane. Dalszych testów nie mogłem przeprowadzić ;) .

Ale gra wygląda bardzo fajnie, layout całkiem zgrabnie wyszedł, bardzo podoba mi się mapa.

Tay - 24 Styczeń 12, 14:55

No cóż, jestem pozytywnie zaskoczony ;) Jednakże jeśli chcesz aby ta gra odniosła sukces to przydałoby jej się więcej grafiki - np wygląd jednostek, podgląd miasta, portrety władców etc. ;) Mam tak samo jak Siwy - chciałem wziąć Polskę i nie mogę ;/ Na minus zaliczam też ten pasek u góry strony - mały, słabo widoczny i czcionka zlewa się z tłem. Oprócz tego jest całkiem fajnie ;)
Xeno - 24 Styczeń 12, 15:12

Ciekawe ciekawe. A czy to jest w pełni zabezpieczone przed hakerami?
Tay - 24 Styczeń 12, 15:30

Nic nie jest w pełni zabezpieczone przed hakerami.
Xeno - 24 Styczeń 12, 15:52

Ty wiesz o tym najlepiej, prawda?
Tay - 24 Styczeń 12, 15:55

Nie offtopuj, nie o tym jest temat. Ja nigdy jeszcze nie uciekałem się do jakichkolwiek ataków, które możnaby uznać za hakerskie.
Siwy - 24 Styczeń 12, 17:09

Cytat:
chciałem wziąć Polskę i nie mogę ;/


No jasne, że nie możesz, bo już zajęta xd. Wara od Polski :P .

Xeno - daj se siana. Poza tym dla Odyna byłoby wręcz dobrze, gdyby ktoś w miarę zaufany próbował się włamać na konta innych userów gry testując zabezpieczenia. Zresztą od tego są też hakerzy - próbują się włamać, za zgodą admina, na jakiś serwer etc. i potem mówią jakie były dziury w zabezpieczeniach i jak uniknąć prawdziwych włamań.

Odyn - 24 Styczeń 12, 17:25

Siwy napisał/a:
Nie mogę wybrać żadnego państwa, bo wywala mi, że prawdopodobnie jest zajęte, a chyba nie jest, bo w menu mapa (gdzie wywala błąd z 32 linii pliku map.php) wcale nie jest do nikogo przypisane. Dalszych testów nie mogłem przeprowadzić ;) .

Błąd już naprawiony. Nie uwzględniłem świata gracza w jednym zapytaniu ;)

Tay napisał/a:
Jednakże jeśli chcesz aby ta gra odniosła sukces to przydałoby jej się więcej grafiki - np wygląd jednostek, podgląd miasta, portrety władców etc. ;)

Zdaję sobie z tego sprawę ;) Jednak takimi rzeczami zajmę się dopiero po obronie pracy. Przy obecnej, uproszczonej formie gry i tak mam aż za dużo do zrobienia...

Xeno napisał/a:
Ciekawe ciekawe. A czy to jest w pełni zabezpieczone przed hakerami?

Tay udzielił dobrej odpowiedzi. W pełni zabezpieczone na pewno nie jest, ale nie powinno być też dziur pozwalających na użycie najbardziej popularnych ataków. Dbam o bezpieczeństwo na tyle, na ile pozwala moje doświadczenie i użyty framework.

Siwy - 24 Styczeń 12, 17:34

Dobra, już śmiga ;) . Teraz czekam na następną turę :D .

Btw. "Dom publiczny" mnie rozwalił xd.

[ Dodano: 24 Styczeń 12, 17:40 ]
Znalazłem kolejny błąd podczas edycji informacji o państwie. Niby wszystko jest w porządku po zatwierdzeniu zmian (zielona ramka "informacje zostały zapisane"), ale owe informacje wcale nie zostały zapisane, opis państwa jest bez zmian.

Odyn - 24 Styczeń 12, 18:00

Siwy napisał/a:
Znalazłem kolejny błąd podczas edycji informacji o państwie. Niby wszystko jest w porządku po zatwierdzeniu zmian (zielona ramka "informacje zostały zapisane"), ale owe informacje wcale nie zostały zapisane, opis państwa jest bez zmian.

Kolejny błąd z tego samego powodu... Zmieniłeś opis i nazwę władcy koledze, który gra Polską na świecie I :P Już poprawione.

DonKamillo - 24 Styczeń 12, 18:32

A tak z ciekawości jak można zapytać... ile czasu (mniej więcej, w godzinach pracy) zeszło Ci ze stworzeniem takiej gry?
Tay - 24 Styczeń 12, 18:42

1. Brakuje mi opcji "zapamiętaj hasło"
2. IMO powinien być podział na login i imię władcy, bo to trochę nieklimatycznie wygląda jak Polską rządzi PrOwoj954, a Hiszpanią SweetDziunia28
3. wyłączyłem js, wszedłem w zakładkę armia, nacisnąłem przycisk "wybierz wszystkie" i przeniosło mnie na dziedziniec
4. Kolejny błąd: dostałem propozycję paktu handlowego, zaakceptowałem, potem nacisnąłem przerwij i zostałem poczęstowany taką oto treścią:
Cytat:
(...).

[color="orange:84902c3e13"]Zapoznałem się, poprawiłem błąd i usunąłem kod. Wolę nie ujawniać na stałe szczegółów działania gry ;)
- Odyn


Na razie to tyle, jak coś jeszcze wynajdę to napiszę ;)

[ Dodano: 24 Styczeń 12, 19:44 ]
Nie mogę usuwać wiadomości ze skrzynki

Siwy - 24 Styczeń 12, 18:53

Tay - z tym JS to przesada w tym wypadku. Nie oczekuj, że gra przeglądarkowa będzie działać bez JS. Imię władcy można zmienić.
Tay - 24 Styczeń 12, 19:07

IMO gra powinna jako tako działać bez js, ale jeśli juz tak nie da rady to powinien być jakiś komunikat na stronie głównej, że gra wymaga js.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group