StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Sesje RPG - Nowa inicjatywa RPGowa kalwina

kalwin - 9 Styczeń 09, 14:37
Temat postu: Nowa inicjatywa RPGowa kalwina
Poprzez stagnacje panującą w aktualnej grze pomyślałem, że wyjdę z własną inicjatywą zorganizowania sesji. W jakiej formie? Początkowo miałem w zamyśle rozegrać ją poprzez czat czyli umawiamy się na konkretny dzień i gramy. Jednak jest też możliwość gry przez forum. Wiadomo na czacie rozegramy w 2-3 godziny to co na forum ciągnęłoby się przez kilka tygodni. To jak zagramy zależy od was. Osobiście nigdy nie prowadziłem gry poprzez czat, a tym bardziej forum, ale dlaczego by nie spróbować? ;)
Sesja prowadzona byłaby w oparciu o system z warhammera, bo ten lepiej znam niż D&D. Jeżeli znajdą się chętni do gry to dopiero wtedy podam szczegóły tworzenia postaci itp. Postaram się przygotować to w takiej formie, aby była możliwość szybkiego przeniesienia statystyk i umiejętności z tych postaci które macie już stworzone. Nie chce nikogo zniechęcać już w przedbiegach, ale wole, żeby w grze uczestniczyło aktywnie max 5 osób niż 6-10, które będą nachodzić sobie na głowę. Powiedzmy, że w ramach eksperymentu nie ma jednak tej granicy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania to piszcie. :]

speeder11 - 9 Styczeń 09, 15:28

Nie ten dział ;)
Czes - 9 Styczeń 09, 16:41

sesja wróci w ten weekend, nasz GM ma... karę na kompa :P Wpadł mi o tym napisać i musiał zejść z kompa więc przekazuję informację.
Kokoju - 9 Styczeń 09, 17:08

W dodatku lepiej trochę poczekać, porobić zasady i opisać swój projekt gry. Albo poprosić Odyna, by zrobił dział o tym. A nie odrazu mówić, że zamierzasz utworzyc RPGa. W dodatku forum jest młode, i jak na razie 2 gierki poboczne już wystarczą. Spróbowałbym np. za 2 miesiące, dokształcając podstawę gry.
kalwin - 9 Styczeń 09, 18:33

Kokoju napisał/a:
Spróbowałbym np. za 2 miesiące, dokształcając podstawę gry.
"dokształcając podstawę gry.". Nie wiem co kryje się po tym pojęciem. Rozwiń swoją myśl.
Kokoju napisał/a:
W dodatku lepiej trochę poczekać, porobić zasady i opisać swój projekt gry.
To samo pytanie co wyżej. Spytaj się co chcesz, abym opisał.
Kokoju napisał/a:
Albo poprosić Odyna, by zrobił dział o tym
Nie oczekuje, żeby zrobiono specjalnie na to nowy dział/pod forum/forum. Temat z grą spokojnie mogłyby znajdować się na tym pod forum. Wystarczy odpowiednie oznaczenie tematu, aby jedna sesja nie wchodziła na drugą.
Kokoju napisał/a:
W dodatku forum jest młode, i jak na razie 2 gierki poboczne już wystarczą.
Myślałem, że forum jest otwarte na nowe inicjatywy jego użytkowników. :-?
Kokoju - 9 Styczeń 09, 19:10

chodzi mi o to, żebyś najpierw zrobił artrybuty, co oznaczają, rasy, bronie itp. Robiąc podstawowe rasy, artrybuty i bronie mógłbyś zacząć grę z czasem dodając nowe bronie, rasy, czary itp.

no nie wiem, gra powinna mieć dział, w którym opisałbyś te rasy, bronie itp.

Tak, otwatre, ale najprawdopodobniej niewiele osób się zgłosi, ponieważ RPGa już mamy. Tak jak pisałem,radziłbym poczekać miesiąc, dwa, i dopiero spróbować przedstawić projekt.

kalwin - 9 Styczeń 09, 19:21

Jakby się czytało to by się wiedziało, że wszystko o czym napisałeś(atrybuty, rasy, bronie) zostanie zrobione wtedy kiedy zgłoszą się chętni. Nie chciałem robić czegoś nie wiedząc czy dojdzie to do skutku zwłaszcza, że jest trochę z tym roboty. Wiesz... robić coś co i tak nie będzie nikomu potrzebne. To jest jednak strata czasu. Jeżeli nie będzie żadnego zainteresowania to sobie to odpuszczę. :[
Kokoju - 9 Styczeń 09, 19:31

Tak jak pisałem, radziłbym odczekać trochę czasu, ponieważ niedawno powstał RPG, więc kolejny to (chyba) jest jak na razie niepotrzebny. Napisałeś: robię RPGa, na zasadach warhammera(coś w tym stylu) - i tyle. Przedstwaiłbym trochę, na czym będzie się to opierało. Czy to fantasy RPG z normalnymi, klasycznymi bestiami, jakieś walki gladiatorów, rycerze wędrujący po świecie czy co? +podstawowe rasy. Po prostu. Napisać nazwy ras to niezbyt trudzące zadanie. Teraz się nie zgłaszają chętni, ponieważ ledwo powstał I rozdział RPGa a już proponujesz następny. Jak pisałem odczekaj jakiś czas (możesz np. przedstawić w czasie ferii). No i (dla mnie np.) same wymyślanie jest w pewnym sensie rozrywką kreowania bestii, możesz np. zapisać zasady gry w Microsoft Worldzie. Zawsze jest szansa, że w przyszłości się przyda. Ja np. w ferie przedstawię pomysł swojego RPGa, ponieważ All jest na forum w kratkę... w Worldzie mam już zasady gry, i niektóre przedmioty.
All Filippo - 14 Styczeń 09, 06:48

Róbcie jak chcecie sesja już powraca. :P Kara minęła.
kalwin - 14 Styczeń 09, 13:08

Ta może minęła, a co z kolejnymi? Nie możesz nas zapewnić, że więcej ich nie będzie :P .
Kokoju - 14 Styczeń 09, 13:53

Oj, All, trzeba było nie rozrabiać :p .. Jak Czes napisał, że masz karę na kompa i będziesz w weekend, to pomyślałem: wreszcie. Cholera, nie można tak tyle z tym czekać z drzwiami!

Ps. A dlaczego właściwie byłęś niedawno na forum, równo o 15 i na czas krótszy od minuty?

Magnatel - 14 Styczeń 09, 14:26

No co może miał wolną chatę xD
Kokoju - 14 Styczeń 09, 14:27

i wszedł na forum naparę sekund :p
All Filippo - 14 Styczeń 09, 14:35

Bo miałem zamiar coś napisać a tu rodzice wbili. :P Dobra koniec of topu.
speeder11 - 15 Styczeń 09, 11:52

Co z tymi cholernymi drzwiami?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group