StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

O stronie stronghold.net.pl - Zapotrzebowanie na artykuły

DonKamillo - 5 Kwiecień 11, 09:51

Bzyk napisał/a:
Jeśli chodzi o opis misji SHC, to chciałbym dodać, że niektóre misje są źle opisane lub zawierają tricki, najczęściej te z chatką drwala. Sam opisałbym kilka misji, ale muszę przechodzić całą kampanię od nowa.


To ściągnij save'a z zapisem całej kampanii, żeby mieć dostęp do wszystkich misji... później go możesz usunąć.

Odyn - 5 Kwiecień 11, 20:46

Lord Smerf napisał/a:
Właśnie sobie zajrzałem do tematu i chciałbym zaznaczyć, że rezerwowałem temat "Lista i opisy jednostek", a nie "Lista budynków z podziałem na kategorie". To tak tylko żeby zapobiec nieporozumieniom.

Faktycznie, pomyliłem Ciebie z przemusiem.

Przemusio i wojownik przesłali mi już opracowane tematy "Lista budynków z podziałem na kategorie" i "Honor - wyjaśnienie, sposoby pozyskiwania". W najbliższym połączeniu przypływu wolnego czasu, weny twórczej i motywacji opracuję je i umieszczę na stronie ;)

Odyn - 11 Kwiecień 11, 21:17

Wyjątkowo szybko od ostatniego posta udało mi się zebrać do opracowania nowych materiałów.
Opis budynków od przemusia i honor od wojownika123 wrzuciłem już na stronę.
Lista z początku tematu powoli zaczyna się kurczyć :)

Tay - 12 Kwiecień 11, 09:08

Opisałem (tylko) 8 misji (1-7 i 19) i nie zanosi się na to bym skończył tą solucję w tym stuleciu. Mam więc propozycję - podeślę Ci Odynie te misje, które zrobiłem, a reszta będzie do uzupełnienia. Przepraszam, porwałem się trochę z motyką na słońce, na początku był zapał, a potem ostygł - jestem niestety strasznym leniem :/
Lord Smerf - 8 Maj 11, 21:46

Przepraszam za własne opóźnieniem w pisaniu artykułu - ogólnie odkąd zostałem zostałem sam jako steward ostatniej parafii w regionie nienależącej do przeciwnej niż moja frakcji, trochę odechciało mi się gry. Niemniej jednak jestem w połowie, a jako że jeszcze trochę pamiętam, napiszę w miarę szybko.

Mam natomiast nowy pomysł - komentowany gameplay kampanii Crusadera. Plusy? Głównie to, że nie ma jeszcze czegoś takiego po polsku na YT. Minusy? Mam nudny głos i ostrro zniekształcam "r". Poza tym, mogę mieć sam problemy dalej niż 25 misja, więc bez porad sam sobie zapewne nie dam rady.
No i tutaj moje pytania. Jest sens robienia czegoś takiego? Będzie oglądalność? Czy wniesie to dużo w zasoby strony?

Bzyk - 11 Maj 11, 13:24

Lord Smerf napisał/a:
Mam natomiast nowy pomysł - komentowany gameplay kampanii Crusadera.

Może po prostu umieścić napisy lub zrobić coś w stylu castingu? Bo obecny poradnik trzebaby pisać od nowa, bo jest dużo błędów i nieuczciwych tricków typu chatka drwala.

Albo jedno i drugie - wersja wideo i wersja "pisemna" (nie wiedziałem jak to ująć :P ).

Lord Smerf - 11 Maj 11, 15:16

Z tego, co wiem, póki co nie ma żadnych nieuczciwych tricków w opisie misji na naszym forum, nie jest on natomiast kompletny.

Robienie napisów do filmu zajmuje masę czasu(dużo więcej niż przygotowanie solidnego komentarza), więc ja osobiście tym się nie zajmę.

Bzyk - 11 Maj 11, 17:01

http://strongholdnet.gry-...p?t=425&start=0

Misja nr. 4:
- Wieprza nie zabijesz asasynami

Misja nr. 6:
- tu też teoretycznie nie zadziałają asasyni, ale wykłócać się nie będę

Misja nr. 30:
- użytkownik Raczek pisze, aby wrzucić wrogowi pod bramę chatkę drwala

Misja nr. 31:
- j/w

Misja nr. 33:
- znowu chatki drwala

W resztę opisów się nie wczytywałem. No dobra, może przesadziłem z tym "dużo". :D

Lord Smerf - 11 Maj 11, 17:31

Misja nr 4 - można zabić i to bez większych problemów.
Misja nr 6 - zdziałają, zwłaszcza, że jest bardzo dużo złota na początek.
Misje nr 30 i 31 - w tym wypadku zwróciłem na to uwagę w temacie dodając, że opisy są nieważne.
Misja nr 33 - Kamilsoon podał alternatywny opis, bez korzystania z cheatów.

Trochę szkoda, że potem straciliśmy kolejność opisywania misji, jak i zapał. Pozostaje liczyć na to, że uda się nad tym zapanować i dalej opisywać.

No nic, myślę, że w sobotę nagram pierwszych kilka misji i zobaczę, co z tego wyjdzie.

Bzyk - 9 Sierpień 11, 22:39

Coś mnie wzięło i wdrożyłem w życie pomysł Lorda Smerfa.
http://www.youtube.com/watch?v=FaVZhkCd3LA
Wiem, że tak dziwnie widać, ale zmniejszyłem rozdzielczość.

Lord Smerf - 9 Sierpień 11, 22:58

Głos jest jak najbardziej w porządku. Zmień jednak rozdzielczość nagrywania tak, aby w YT-owym odtwarzaczu zapełniała wszystko(najlepiej, jakby było jeszcze HD, ale wiadomo, wszystko po kolei).
"Będzie to robił bardzo rzadko ze względu na małą dostępność złóż kamienia, z których i tak by nie skorzystał" - bardzo mi się podoba podejście na początku. ;)
Natomiast sam początek gry, te pierwsze 5 czy 7 misji, które można przejść samym atakiem asasynów na początku gry przejdź wcześniej, a potem puść w przyspieszonym tempie i dodaj komentarz tłumaczący, dlaczego nie pokazujesz wszystkiego po kolei. Będzie w porządku, a ani Ty, ani widzowie nie znudzicie się od samego początku.
A, no i tak. Ścisz dźwięki gry(raczej nie muzykę, a wiadomości skryby, odgłosy walki i teksty jednostek).

Artxt123 - 9 Sierpień 11, 23:03

Bzyk, według mnie świetnie zrobione. Co do obrazu to da się oglądać. :P
Tay - 9 Sierpień 11, 23:37

Fajny film :) Jednakże "witam w imieniu swoim i własnym" dziwnie brzmi.
Bzyk - 9 Sierpień 11, 23:48

To było celowe, miał być "elementem humorystycznym", ale widzę, że jednak nie wyszedł. :D
DonKamillo - 10 Sierpień 11, 12:49

Dobre dobre... mogłeś nagrać z jakiejś ciekawszej misji to by było bardziej śmiesznie... tylko nie z takiej którą normalnie przechodzi się w 20 sekund... ;p

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group