StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold - Jak zrobić własną kampanie

Raffaello - 8 Styczeń 11, 16:03
Temat postu: Jak zrobić własną kampanie
Witam jak sam temat mówi próbuje zrobić własną kampanie taką jak główna (kilka mapek połączonych w jedną całość) otóż to można nazwać pewnie już modem ogólnie się nie znam ale jeżeli chodzi o lokacje ;-) to nawet nawet proszę was o pomoc i podpowiedzi jak zrobić własny mod/kampanie
adi142 - 8 Styczeń 11, 16:09

Moda tworzy się poprzez zmianę i tak zwane "grzebanie" w plikach gry.Kampanię tworzymy normalnie,nie ma tu jakiejś specjalnej filozofii.Tworzysz pojedyncze misje(najczęściej o podobnej nazwie) tworzące fabułę(połączone fabułą).To by było na tyle.Mapki tworzysz sam.Czy chciałbyś wiedzieć coś jeszcze?
Raffaello - 8 Styczeń 11, 16:15

Owszem czy da się owe mapki połączyć lub dodać do pod menu kampanii np: powiedzmy że chciałbym połączyć mapki ze sobą na tej samej zasadzie co w głównej kampanii lub dodać jak pisałem do owych menu pobocznych kampanii ekonomicznych, wolnego budowania i tych innych (już nie pamiętam co tam było)
przemusio - 8 Styczeń 11, 16:36

Hmm... ciężko. Takim pomysłem mogłoby być podmienienie plików map kampanii na twoje.
Raffaello - 8 Styczeń 11, 16:50

Myślałem nad tym Spierd*liłem grę był reinstall :-| może jednk trzeba zrobić moda a na forum nie ma żadnej podpowiedzi jak to dokonać.
Lord Smerf - 8 Styczeń 11, 16:54

Nie ma podpowiedzi, bo nikt jeszcze nie zrobił. Raczej trzeba się na tym znać.
Adax - 8 Styczeń 11, 22:19

1.Musisz skopiować mapy z folderu mapy (od.mision1-27?)
2.Wkleić do folderu saves zmienić końcówkę na sav.
3.Przerobić mapy.
4.Zapisać pod taką nazwą jaka jest. (mision1-28)
5.Napisać własną fobułę i nazwy misji na forum ignorując nie pasującą fabułę w grze.

Dla moderów
5.Jeżeli umiesz to zmienić mapę kampani.
6.Zmienić opis map w grze.
7.Zrobić własne filmiki i dźwięki.
8.Zmienić wszystko.

theRadek222 - 28 Marzec 11, 11:13

hmm troche roboty to będzie ale czy ktoś wie w jakim pliku jest ta mapa kampani?
mroczny38 - 16 Lipiec 11, 14:43

A kiedy się robi mapke np. (Do iwanzji) to jak zrobić że na edytorze ludzie pracowali ? Za pomoc z góry dziękuje.
Erek - 16 Lipiec 11, 16:51

Myślę że tak się nie da. :?
Tay - 16 Lipiec 11, 17:02

DA się, wystarczy, że wejdziesz w swoją mapkę, pograsz chwilę, zapiszesz, zmienisz rozszerzenie pliku .sav na .map i możesz edytować ;)
mroczny38 - 16 Lipiec 11, 20:06

Wielkie dzięki ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group