StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Burza Wieków - Porcja informacji

All Filippo - 26 Sierpień 10, 11:17
Temat postu: Porcja informacji
Także, także tak. Mamy swój kącik. W tym topicu przedstawię Wam cały nasz "system". Narazie wkleję tylko to co zamieścilem, wieczorem jak znajdę chwilkę to wstawię resztę. :) Kolejni chętni proszę zgłaszac się również w tym temacie.

[ Dodano: 26 Sierpień 10, 09:17 ]
No więc tak. Oczywiście najpierw założenia naszej gry.
Otóż, gra jest całkowicie nie liniowa, w świecie gry postacie, którymi gracie są Waszymi odzwierciedleniami z życia prawdziwego. Możecie się tak samo opisać, tak samo się zachowywać, ale nie stoi na przeszkodzie udawanie kogoś innego. Najważniejsza jest dobra zabawa.
Wasze postacie, którymi kierujecie w świecie gry mogą robią co tylko chcą. Mogą kopnąć w drzwi, wszcząć bójkę w karczmie lub podrywać dziewki w gospodzie.

Zatem przejdźmy może do rozgrywki. W trybie fabularnym możecie robić co chcecie. I to dosłownie! Dopiero jeśli spotykacie wrogów na swej długiej i trudnej drodze, wtedy
Wszystkie bitwy są rozgrywane
1. W pierwszej fazie, automatycznie, jednostki, morale wszystko brane jest pod uwagę
2. W każdej bitwie w drugim etapie rozgrywa się walka pomiędzy przywódcami (czytaj Waszymi postaciami, walka czysto RPG’owa.).
Wygrany jest jeden. Jeżeli ilośc posiadanego zdrowia przegranego w czasie walki spadnie poniżej 20%, lub da się unieruchomic, związac etc. Wtedy jego los jest w rękach wygranego. (Tak, może z nim zrobic co zechce ).
Każdy z Was jest właścicielem małego hrabstwa, wioski, miejscowości , uwaga tutaj mała zmiana wczesno średniowiecznej Polsce. Możecie je rozwijac, pozostawic doradcy i zając się tylko wątkiem fabularnym (wtedy podejmuję za Was kroki jak rozwijac prowicnję). Jesteście tzw. Bogiem miejscowym. Wy ustalacie prawo, to od Was zależy czy publika będzie Was kochac czy nienawidzic. Wszystko kupujemy za denary, ale o tym troszeczkę później. Lista Waszych opcji jest duża, zlecenie zabójstwa niewygodnego mieszczanina, lub zajęcie się tym samemu. Ściąganie haraczu, naprawdę wszystko.
W miarę możliwości będę korzystał z własnego macro które działa trochę jak kostka do rzutów. Jeśli coś się spali to będę zmuszony do korzystania z włąsnych kości .
To jest główny zarys przebiegu rozgrywki. W tej chwili biorę się za pisanie reszty, tworzenie jakiejś fabuły, wiecie o co chodzi. Przepraszam za doubla, chciałbym żeby ktoś to zauważył. Jakieś pytania – pytajcie. Oraz piszcie kto byłby chętny na dołączenie.

Niestety mam mapkę, ale wzorowana na Daniela. Nie wiem czy on w ogóle pozostawił po sobie jakikolwiek kontakt, gg jest niewłasciwe. Jeśli ktoś ma proszę o podanie/kontakt z nim w moim imieniu. Jeśli nie odnajdziemy kontaktu myślę że nie ma większych przeszkód abym ją przerobił.

Ekwipunek, mapka, frakcje to wszystko jest. Potrzebujemy tylko chętnych. Jeśli do piątku nie zgłosi się conajmniej 3 osoby to zaniecham pomysłu.

Kacper - 2 Wrzesień 10, 21:26

Piątek jest jutro, więc jak chcemy grać to proszę się ponownie zgłaszać.
przemusio - 3 Wrzesień 10, 16:44

Jo, jo zgłaszam się. ;)
Hunter - 3 Wrzesień 10, 19:49

Dobrze. Może ta hybryda wejdzie w życia, zobaczymy jak to sie potoczy ;P Zgłaszam się na ochotnika :P
Fryzjer - 4 Wrzesień 10, 20:27

Sorki, że tak późno, ale wyjechałem - dołączam :) . Myślę, że będzie fajnie.
I dzięki Kacprowi, że mi o tym przypomniał ;].

Przemas lr - 5 Wrzesień 10, 13:55

Zgłaszam się na ochotnika 8-)
adriannn - 9 Wrzesień 10, 17:30

Można jeszcze? Jeśli tak to też wchodzę ;)
Kacper - 9 Wrzesień 10, 21:14

Hm. All Filippo ostatni raz na forum był 27 sierpnia. Miejmy nadzieję, że nie porobi nas tak jak Daniel.

Coś takiego. To już mój... setny post :-D

Hunter - 12 Wrzesień 10, 12:54

No, odezwij się All ;)
przemusio - 12 Wrzesień 10, 13:58

Wypisuję się. I tak by nie wypaliło ...
Lutel - 12 Wrzesień 10, 20:25

Jednak duch Daniela się kręci po forum i potrafi "natchnąć do złego" kolejnych użytkowników :P .
Hunter - 13 Wrzesień 10, 18:45

Cóż, jakoś to nie wyszło. Zaczekam do Piątku, jeśli All nie wróci, to też odchodzę.

Potem zrealizuje mój mroczny plan... szczegóły w krótce :P

shvillage - 13 Wrzesień 10, 21:16

Lutel napisał/a:
Jednak duch Daniela się kręci po forum i potrafi "natchnąć do złego" kolejnych użytkowników :P .

Nie tylko duch! : ) Pozdrawiam wszystkich użytkowników w międzyczasie. : )
Koniec offtu. ; )

Hunter - 18 Wrzesień 10, 12:14

Nie ma Alla. Odchodzę.

<<<


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group