StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Kingdoms - Alpha 4

PolishCJ - 26 Lipiec 10, 15:14

Poprawiłem pierwszy punkt.
Co do tych ataków to już sam nie jestem pewien. Niech się ktoś wypowie, ja nie mam jak sprawdzić.

Odyn - 26 Lipiec 10, 15:30

Przemall napisał/a:
1. jak wysłać wojska na pomoc parafi
2. czy można atakować ludzi z mojej parafi
3. czy mogę zaatakować swoją parafię
4. i po co jest parafi jedzenie?


1. Na to pytanie poprawnie odpowiedział PolishCJ
2. Tak, można, ale nie wypada. Chyba, że jakiś gracz jest nieaktywny, to odebranie mu surowców nie powinno być odebrane źle przez innych graczy w parafii.
3. Nie, jeśli pytasz o stolicę. Po co w ogóle miałbyś to robić?
4. Na to pytanie poprawnie odpowiedział PolishCJ

tomcho - 26 Lipiec 10, 16:42

Też macie czasem problemy z zalogowaniem się? ja od godziny nie mogę sie zalogować i wywala mi invalid mail or password, a jestem pewny że dobrze wpisuje dane
Przemall - 26 Lipiec 10, 16:49

mi też tak wywala ale tak 1 raz mi się dzieje co jest ja nie mam multi konta

wiesz kto tu jest leszcz a kto lider
jeżeli nie wiesz to lepiej ...

3oda wymiata

PolishCJ

Odyn - 26 Lipiec 10, 16:50

Jeśli pojawia się problem z zalogowaniem, to zajrzyj na http://www.facebook.com/strongholdkingdoms
Na 90% zobaczysz tam informację o awarii/konserwacji serwera. Tak jest również w tym wypadku.

Drizzt - 26 Lipiec 10, 18:48

Jeszcze raz się zapytam, czy 10 chat drwala i 5 kamieniołomów na 8 poziomie jest dla mnie wystarczalne?
PolishCJ - 26 Lipiec 10, 19:07

Nie jest źle, ale to wszystko zależy od Twojego sposobu gry - jedni będą skupiać się na ekonomii, inni na handlu, inni na grabieży ;)
Innymi słowy, jeśli zdaje Ci się, że za długo czekasz na surowce - dobuduj chat drwali i kamieniołomów.

PS.
Przemall, yhyhyhy! ; )

Daner - 26 Lipiec 10, 19:38

Kolejne pytania :)
-Stracę honor jeśli atak zabije mi wszystkich żołnierzy czy jak dobierze się do tego centralnego budynku?
-co to jest to zapełniające się zielone kółeczko na mapie świata? (prawu górny róg)
-co to jest Guard house? jak to działa?

edit:Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Kita - 26 Lipiec 10, 19:43

1. Z moich doświadczeń tak, jak Cię atakuję i wygrywają to oni zyskują, Ty tracisz.
2. nie wiem
3. Powiększa ilość wojska które możesz umieścić w zamku ;)

PolishCJ - 26 Lipiec 10, 19:45

1. Nawet krew nie musi się przelać - koniec bitwy, czyli stratę honoru, powoduje samo dojście do centralnego budynku.
2. Sam jestem ciekaw ;]
3. Odpowiednimi badaniami możesz powiększyć limit liczebności armii. Możesz mieć nawet 500 żołnierzy, ale w siedzibie ustawisz tylko 20 . Dlaczego? Musisz budować Guard House'y, każdy wybudowany (w siedzibie, nie w 'ogólnej' wiosce!) powiększa limit stacjonujących wojsk o 10.
Częstym błędem jest mylenie ogólnej liczebności armii, a limitu żołnierzy w siedzibie.

edit: Eh, znowu spóźniony.

Odyn - 26 Lipiec 10, 19:52

2. Kółko odmierza czas do odświeżenia (zaktualizowania) mapy. Jeśli jest zielone, to znaczy, że jesteśmy aktywni i mapa aktualizuje się często. Jeśli jest pomarańczowe, to aktualizuje się po dłuższym czasie, bo przez pewien okres czasu nic nie robiliśmy w oknie gry. Czerwone kółko analogicznie.
Roti - 27 Lipiec 10, 01:49

Które badanie jest odpowiedzialne za pojemność magazynu? (drewno, kamienie itp.)? Engineering?
tomcho - 27 Lipiec 10, 06:50

Tak Engineering, przy czym jak dasz jeden punkt do "Engineering" to będziesz miał dostęp do rozwinięcia "stockpile capacity".
A tak wogóle to które researche uważacie za najbardziej potrzebne i niezbędne?

Odyn - 27 Lipiec 10, 06:58

Roti napisał/a:
Które badanie jest odpowiedzialne za pojemność magazynu? (drewno, kamienie itp.)? Engineering?

Odpowiedź pojawiała się kilkakrotnie na forum, a ostatnio w tym temacie:
http://strongholdnet.gry-...pic.php?p=25179
Z resztą nie przesadzajcie... Jeśli nie znacie angielskiego, to wystarczy przepisać opis badania do tłumacza google i wszystko jest jasne.

Roti - 27 Lipiec 10, 18:40

Wyskakuje mi komunikat gdy chce wysłać atak na miasto sąsiedniej parafi:
"You are within Peace Time and cannot attack from this village."

Ktoś wie czemu ja nie mogę zaatakować, a kolega z parafii już drugi raz tam idzie?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group