StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Na poważnie - Niedotrzymanie umowy ustnej

Dracus - 10 Kwiecień 10, 17:08
Temat postu: Niedotrzymanie umowy ustnej
Witam stara, dobr± społeczno¶ć strongholdnet! Dawno temu do was zagladałem. Postanowiłem tutaj napisać, gdyż mam aktualnie "niesmaczn±" sytuacje, mianowicie:

Sprawa toczy się w/o World of Warcraft. Umówiłem się z koleg± kolegi, że przeniosę konto na ich serwer, na moje koszty, jako że ten mi obiecuje stałe miejsce w bardzo poważnej, znanej i sukcesyjnej gildii oraz na raidy. Kiedy dokonalem przelewu nic z obietnic nei zostalo dotrzymane. Ponieważ ten osobnik nie był konkretnym znajomym poprosilem o przynajmniej 50% odszkodowania. Ten nic. Zostawil mnie z lzejszym portfelem.

Z tego co wiem, prawo ustne jest tak samo wazne jak pisemne. Tu mamy ewidentne zlamanie tego prawa oraz dowody, ze zadna z obietnic nie zostala dotrzymana (Blizzard oferuje taka mozliwosc).

Prosze o wasza opinie.
Pozdr.

Bordinio - 10 Kwiecień 10, 18:14

Witaj Dracus ;p Rzeczywi¶cie dano Cie tu nie było. Co do tematu to kolega zachował się niegodnie i perfidnie. Niestety jest tutaj też Twoja wina. Zaufałe¶ komu¶ niesprawdzonemu, komu¶ dla kogo ważniejsze s± pieni±dze i własna osoba niż honorowe spełnienie obietnicy. M±dry Polak po szkodzie. Trzeba wiedzieć komu można zaufać.
Co do prawa ustnego to ciekawe jak udowodnisz, że taka umowa miała miejsce ? Kolega Cię oszukał i na pewno nie przyzna się do waszego ustalenia. Możesz przytoczyć oferowane przez Blizzarda wsparcie ? [ W j. angielskim będzie ok ]

Z tego co się orientuję to raczej nie oddadz± Ci pieniędzy. Dałe¶ się nabić w butelkę. O ile przy scamie w grze można odzyskać utracone 'dobro' o tyle w rzeczywisto¶ci raczej nie. No, ale przytocz wzmianki o wsparciu Blizzarda no i rzecz jasna spróbuj się z nimi dogadać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group