StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Hobby i zainteresowania - Modelarstwo i malowanie figurek

Kokoju - 20 Luty 10, 21:17
Temat postu: Modelarstwo i malowanie figurek
Jak w temacie, dyskusja o tym.
Ja tam chciałem sobie spróbować, i zacząłem od Włądcy Pierścieni bo to były jedyne znane mi figurki, ale były w ch.j drogie. 24 figurki za ok. 100zł+farbki 13zł za sztukę. Kupiłem raz gobliny, raz elfy i Gondor, dodatkowo farbki, i wyszło mi razem 300zł ;/
Później brat znalazł sklep internetowy z tego typu rzeczami. Były to figurki historyczne, nie na licencję jak LotR czy Warhammer, i było ok. 40 figurek za śmieszną cenę 20zł. Wychodziło 2x więcej figurek za pięciokrotnie niższą cenę, obawiałem siętrochę jakości, ale w końcu postanowiłem kupić na spróbowanie. Kupiłem Arabów od Italeri, Wikingów od Zvezdy i Burgundzkich Rycerzy od MiniArt. Arabowie (z XVIII wieku) byli świetni, Wikingowie też, a Rycerze... dupni, zero szczegółów, efekty tanich odlewów (np. zabłąkane kawałki plastiku wokół figurek)... DO tego trochę farbek, tównież tańszych, ale także nie przypadły mi zbyt do gustu. Później kupiłem Galów (Italeri) i armię chłopską (Zvezda)+maty do makiet+sztuczna trawa+2 modele domów (Italeri i MiniArt). W końcu doszły, oczywiście znów MiniArt okazało się kompletnym badziewiem. Obecnie kupiłem dwa kolejne domki Italeri, i zamierzam zrobić mniej więcej wojny Napoleońskie.

A jakie są wasze wrażenia/wasza historia z tego typu rzeczami?

McGregor - 22 Maj 10, 20:51

Wiem, że to stary temat (prawie sprzed 4 miesięcy), ale mam nadzieję, że ktoś mi odpowie :P .
Interesowałem się takimi rzeczami, ale nie kupiłem nic co było by z tym związane. Szkoda mi kasy wyrzucać kasy w błoto, wole najpierw zapytać (ale ten McGregor to materialista!!! Szkoda mu kasy na figurkę!!!). Chciałem mieć kilka figurek kolekcjonerskich średniowiecznych żołnierzy/rycerzy czy coś w tym stylu (zawszę interesowało mnie średniowiecze choć za nic nie chciał bym wtedy żyć). Czy ktoś może coś polecić?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group