StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - [porównanie] Arab czy Krzyżowiec?

Marori - 20 Czerwiec 09, 13:18

Używam jak mi humor dopisze :mrgreen: , ale raczej wole "Krzyżaka".
xSoNyx - 20 Czerwiec 09, 17:20

Ja biorę krzyżowca bo jakoś lepiej zbudowany;) moim zdaniem i wole paru włóczników niż niewolników:P
Poettoo07 - 21 Czerwiec 09, 09:08

Każdy ceniący się dowódca, wykorzysta i arabów i krzyżowców. Arabowie, jako wojska najemne co prawda są droższe w rekrutacji, za to wojska krzyżowców są droższe w produkcji. Np. Pikinier: Huta żelaza-->Kowal-->Zbroja+Tartak-->Włócznik-->Pika, nie mówiąc już o tym, że im więcej budynków tym szybciej znika ze spichlerza jedzenie (więc trzeba zwiększyć produkcję, a to dodatkowe koszty-przy jednej hucie, jednym kowalu, i jednym włóczniku niewiele zmieni się ww. szybkość, ale kto mając możliwość nie postawi np po 3 takie budynki (razem 9), do tego dochodzi produkcja kuszy bądź łuków, lub i to i to. Dodatkowo miecze czy wekiery, i ew. garbarnie. A co najważniejsze czas, na broń musimy czekać, zaś zaciągając jednostki w obozie najemników, nie czekamy ani chwili. Z kolei zastosowanie w walce to całkiem inna sprawa. Każdy docenił już assasynów i łuczników konnych, z kolei każdy zna siłę pałkarza czy rycerza. Osobiście używam formacji mieszanych, odpowiednio wprowadzone w bitwę zgrane oddziały mieszane, są dużo skuteczniejsze niż jednorodne wojska.
turgon - 26 Czerwiec 09, 13:44

Jestem zawsze Arabskim lordem ;] Tak jakoś lubię :P
A generalnie walczę tym co w danej chwili mi odpowiada, choć mam gospodarkę nastawioną na pieniądze bardziej niż produkty "gotowe", więc dominują u mnie jednostki arabskie i mnisi ;]

qba124 - 6 Lipiec 09, 11:58

MNISI????????????????????, A W JAKIEJ ILOŚCI NIMI ATAKUJESZ?????





Postać krzyżak a jednostki mieszane {najczęściej ha + pałkarze :) }

Lord Smerf - 6 Lipiec 09, 12:10

qba124 napisał/a:
MNISI????????????????????, A W JAKIEJ ILOŚCI NIMI ATAKUJESZ?????


Nie musi nimi wcale atakować, oni są przydatni do sytuacji awaryjnych, gdy przeciwnik jest np. niedaleko siedziby.

I znowu ten krzyk...

T-Rex - 6 Lipiec 09, 12:42

Mnisi nie są źli...jak nie ma dużo złota, to są idealni nawet, do ataku czy obrony wszystko jedno :-P

U mnie lord to krzyżowiec, ale dlatego, że przyzwyczaiłam się do miecza jako kursora.

jankes1124 - 6 Lipiec 09, 13:28

W walce z botami dawałem ich w grupie do obrony np. farm pszenicy czy zagród bydła. Nieźle się spisywali :D
Prescot - 7 Lipiec 09, 21:49

Krzyżowiec raczej nie jest dobrym źródłem historycznym. Jednostka - krzyżowiec w twierdzy jest odpowiednikiem piechura ciężkiego zakutego w zbroje w pierwszej części stronghold i dali mu takie same atrybuty (prędkość) co było błędem bo krzyżowcy nosili jedynie kolczugi od stóp do głów i hełmy, czyli firefly softworks nadało zbrojnemu w kolczudze prędkość zbrojnego w zbroi płytowej.
Kokoju - 7 Lipiec 09, 22:04

Co do mnichów - używam ich do obrony lorda
Co do tematu - Różnie to bywa. Granie na najemnikach też jest ciekawe, żyć tak na handlu.

Black_Monk - 12 Lipiec 09, 16:45

Ja gram Krzyżowcem bo uważam że Arab nie jest do końca zrobiony:

-W Koszarach powinny być jednostki Arabskie nie Europejskie
a w obozie najemników jednostki Europejskie.
-Rzemieślnicy powinni robić uzbrojenie dla Jednostek Arabskich.
-Zamiast kościołów powinny być meczety.

Maciek - 12 Lipiec 09, 16:49

Black_Monk napisał/a:

-Zamiast kościołów powinny być meczety.

O lol, to nie jest Turcja.


O lol, w meczetach modlą się muzułmanie... o lol ? Bardzo inteligentne.....
- Bordinio

Black_Monk - 12 Lipiec 09, 16:51

Lord Europejski stawia kościoły a Szach Arabski powinien stawiać meczety
HrabiaDrako - 15 Lipiec 09, 19:14

No tak ale tego komuś się robić nie chciało...
turgon - 15 Lipiec 09, 20:46

qba124 napisał/a:
MNISI????????????????????, A W JAKIEJ ILOŚCI NIMI ATAKUJESZ?????





Postać krzyżak a jednostki mieszane {najczęściej ha + pałkarze :) }

Jakichś 40 plus 100 konnych łuczników wystarcza do wykończenia dowolnego bota :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group