StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - Kto jest lepszy Wezyr czy Saladyn

Jovan - 6 Lipiec 09, 11:31

Saladyn. Obronę Wezyra jest zbyt łatwo przełamać. Wydaje się też, że nie uzbiera on takiej armii jak jego rywal. Na plus można mu zaliczyć "agresywność". Saladyn dość często mając sporą armię, przybiera postawę... bierną.
cesarz matthew - 8 Lipiec 09, 17:47

Zdecydowanie Wezyr, ale opisze:

Saladyn
+Bardzo dobra gospodarka
+Robi asów i ha
+Robi mongole
+Przeprowadza dużo ataków
-Duża rozbudowa i mało obrony
-Nie robi wilczych dołów ani smolnych rowów
-Nie robi wielkich ataków

Wezyr
+Robi mały zamek i dość dużą obrone-szczególnie miotacze bomb ogniowych
+Robi fose
+Robi wilcze doły
+Robi smolne rowy
+Przeprowadza duże ataki
+Robi ha
-Budynki na około zamku- łatwo podpalić
-Mało maszyn obleżniczych

I widać kto rządzi

edit: zapomniałem o moralach, ale to juz..

Bordinio - 10 Lipiec 09, 12:20

Ja zagłosowałem na Saladyna. Ma o wiele lepszą gospodarkę od Wezyra. Ponadto sprzedaje zrobioną broń, ma machiny oblężnicze na basztach, robi fosę i stosuje kilka typów jednostek. Według mnie o wiele łatwiej jest zniszczyć zamek Wezyra głównie poprzez podpalenie jego budynków, które trzyma na zewnątrz (!) twierdzy.

Na plus Wezyra działa duża liczba konnych łuczników oraz wykorzystanie balist ogniowych. Jednak zdecydowanie lepszym oblegającym jest Saladyn, dlatego iż jego armia jest "wymieszana". Kiedy Wezyr straci konnych, jego zbrojni są praktycznie bez szans.

jankes1124 - 11 Lipiec 09, 12:00

Bordinio napisał/a:
jego zbrojni są praktycznie bez szans.


To zależy jak wygląda nasza obrona. Jeśli na murach będziemy mieć kuszników to będzie tak jak mówisz. Natomiast jeśli łuczników to jakieś tam straty będą....

Siwy - 11 Lipiec 09, 23:06

Wystarczy fosa i żaden arabski lord nie przejdzie ;) Co do tematu to moim zdaniem Saladyn. Świetna gospodarka - piwo, chleb, żelazo, zbroje... Gdy nie mamy fosy to sinsy czasem przejmą nawet bramę (ja zazwyczaj nikogo na bramie nie trzymam xD) i zróżnicowane jednostki. W obronie maszyny oblężnicze...
Lord Radek I - 16 Lipiec 09, 15:43

Dużo lepszy jest Saladyn , pod względem ... hmmm... Wszystkiego! Dobra obrona , dość dobry atak , wspaniała gospodarka. Wezyr tylko na początku utrudnia grę swoimi konnymi łucznikami.
Fryzjer - 27 Styczeń 10, 10:06

Wg mnie lepszy jest Saladyn. Czemu? Ponieważ posiada zdecydowanie lepszą gospodarkę, lepszą obronę i silniejszy atak. Wezyr na początku może nam namieszać swoimi HA, ale to tylko przejściowe i potem nie ma już wiele do powiedzenia ;].
marczewek - 4 Luty 10, 15:03

Stawiam na saladyna,

choć ja osobiście uwielbiam fajczyć mu zamek,
z racji tego że robi dużo piekarni,
jest to prawie banalne.

Krzysztof III - 5 Luty 10, 06:02

ja stawiam na Salla ponieważ Wezyrkowi można łatwo zamek spalić.
Zaś Sallek ma balisty i mangonellle na wieżach przez co trudno mu coś sfajczyć :-)

Daniell - 14 Czerwiec 10, 05:54

Mam stuprocentowe przekonanie, że Saladyn jest lepszy od Wezyra.
intel005 - 14 Czerwiec 10, 11:09

Daniell napisał/a:
Mam stuprocentowe przekonanie, że Saladyn jest lepszy od Wezyra.


Dlaczego???

Daniell, od pewnego czasu czytam twoje posty i doszedłem do wniosku, że tylko po to je piszesz, żeby nabić więcej postów w liczniku. To nie ma sensu. To jest po prostu SPAM.
Nie napisałeś ani jednego normalnego posta. Nie każę robić ci wyczerpującego podsumowania. Napisz chociaż tak, jak zrobił to Siwy

Do tematu:

Saladyn:
+ Dobra gospodarka
+ Atakuje assassyni (potrafią niepostrzeżenie wejść do zamku), HA [potrafią zniszczyć łuczników (między innymi dlatego lubię kuszników)] i balistami ogniowymi (podpalają np. farmy)
+ Częste ataki
- Można bez problemu spalić jego zamek
- Nie buduje pułapek
- Atakuje najpierw jednostkami strzelającymi, a dopiero potem arabskimi zbrojnymi

Wezyr:
+ Dobra obrona
+ + Bardzo dobre ataki
+/- Średnia gospodarka
- Nie buduje pułapek

Według mnie lepszy jest Wezyr.

przemusio - 14 Czerwiec 10, 11:11

Saladyn we wszystkim przewyższa Wezyra !
Ma świetnie obsadzony zamek, dobrze rozwiniętą gospodarkę;
Jednak trochę za gęsto się buduje :/

Cezarek1998 - 19 Czerwiec 10, 07:27

Oba boty cienkie , ale chyba saladyn , ponieważ ma dość dobrą gospodarkę i ekonomię :D A punkt o ich ataku i obronie to już pominę :P
Janek - 26 Sierpień 10, 16:42

Odpowiedz na to pytanie jest proste. Postawić jednego obok drugiego i sprawdzić który wygra i problem rozwiązany. Bez żadnych ankiet. A jeśli pytanie jest skierowane w kierunku z którym trudniej wygrać to obstawiam zdecydowanie Wezyra. Braki w ekonomi nadrabia dobrą obroną której Saladynowi Brak. Smolne rowy sprawiają kłopot do tego można śmiało dodać duże ilości konnych łuczników.
Schadow - 28 Sierpień 10, 20:35

Według mnie to Saladyn jest tym lepszym ma bardzo dobrą gospodarkę, gdy się rozkręci to ataki Wezyra niewiele mu zrobią nawet konni łucznicy szybko padną a martwych szybko zastąpi nowymi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group