StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - [poradnik] Sojusz

Lord Smerf - 6 Wrzesień 09, 15:24
Temat postu: [poradnik] Sojusz
Chciałbym zaprezentować trick „sojusz”. Jako pierwszy odkrył go Kokoju, ja odkryłem później, aczkolwiek niezależnie. Z góry mówię, że da się przy pomocy tego tricku połączyć w sojusz jedynie wrogie jednostki.

1.Na początek należy utworzyć mapę z wrogimi jednostkami. Na razie wojska się atakują:


2.Teraz przechodzimy do okna dodawania inwazji:

Dodajemy obojętnie jaką inwazję, datowaną najlepiej na początek gry.

3.Zapisujemy mapę i odpalamy. Czekamy na przybycie wroga. Po inwazji zapisujemy grę.


3.Wychodzimy do systemu, wchodzimy do folderu saves i kopiujemy zapis z gry(tej, w której zastosowano sojusz). Wklejamy do folderu maps i zmieniamy rozszerzenie na .map .

Na dobrą sprawę to już wszystko, pozostało jedynie wejść do tej mapy i dokonać ewentualnych poprawek. Gotowe!

----------------------------------------------------------------------

Bardzo proszę o szczerą krytykę artykułu. Mile widziane komentarze.

Odyn - 6 Wrzesień 09, 20:48

W poradniku przydałaby się informacja co konkretnie daje nam takie przygotowanie mapy i jaki jest efekt...
Lord Smerf - 6 Wrzesień 09, 21:03

Daje to, że poszczególne jednostki wroga(różne kolory) się nie atakują. Zapomniałem tego napisać( :D ), a zmienić posta nie mogę. :(
Kokoju - 5 Październik 09, 21:10

No cóż, widzę, że trochę mało tu postów, to może ja skomentuję. Dziwię się takich wyników - z tego co pamiętam dużo osób chciało się dowiedzieć jak się robi sojusz, a tu dwie osoby piszą, że znają to od dawna... No cóż, należy się pochwała do Lorda Smerfa, jako drugiej osoby, co odkryła ten trick.

Niestety, trick ma jedną wadę - jest bardzo duża szansa, że sojusz szybko się zużyje. Grając w to sojusz jest, ale gdy wczytamy mapę w edytorze, to już go nie ma, i trzeba cały proces kolejny raz przejść.

Aha, i dodam dwa moje spostrzeżenia:
-Właściwie wystarczy, że na mapie znajdą się min. dwaj gracze z jednym z tych czterech kolorów.
-Sojusz działa tylko na owych czterech graczy. Próbowałem z graczem fioletowym i seledynowym, ale nie wyszło.

Lord Smerf - 5 Październik 09, 21:14

Tak szczerze mówiąc to myślałem, że będzie większe zainteresowanie...
Kokoju - 5 Październik 09, 21:25

Nom... Pytanie o tym, jak zrobić sojusz w Crusku było wielokrotnie poruszane na starym forum, tutaj też się o to pytali... Sądziłem, że więcej osób się tym zainteresuje.
Fryzjer - 25 Styczeń 10, 13:39

Wow! No, trochę skomplikowana sztuczka, ale BARDZO przydatna. Szkoda, że nie możemy sobie dodać przeciwnika...

Poradnik przejrzysty, zrozumiały i bardzo przydatny. Dzięki ;) .

Maciek - 28 Styczeń 10, 14:16

Jest jeszcze ten drugi sposób, co trzeba najpierw zrobić inwazję potem skirmish i jeszcze dzięki temu sposobowi można dodać przeciwnika:D
Kokoju - 28 Styczeń 10, 14:26

No, ale on wzmaga duzo rzeczy i jest skomplikowany, no i nie można dać tego np. do oblężenia.
Hunter - 7 Kwiecień 10, 14:20

Fajny trick. Osobiście go użyję, gdy będzie taka okazja.
annomader - 1 Wrzesień 12, 15:53

Witam. WIem, że temat troche stary ale musze zadać jedno pytanie:

Kokoju napisał/a:
Aha, i dodam dwa moje spostrzeżenia:
-Właściwie wystarczy, że na mapie znajdą się min. dwaj gracze z jednym z tych czterech kolorów.
-Sojusz działa tylko na owych czterech graczy. Próbowałem z graczem fioletowym i seledynowym, ale nie wyszło.


Robie wszystko jak w poradniku. Mogę zrobić sojusz kolorem pomarańczowym i żółtym ale chcąc te pozostałe np. czerwony z niebieskim już nie działa. Da się to jakoś zrobić?

Bordinio - 1 Wrzesień 12, 16:02

Niestety nie da rady połączyć w sojusz koloru czerwonego :/
annomader - 2 Wrzesień 12, 13:29

No cóż szkoda. Dzięki za odp

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group