StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - [problem techniczny] Jedno pytanie odnośnie map

Pawel19M - 28 Sierpień 09, 14:06
Temat postu: [problem techniczny] Jedno pytanie odnośnie map
Witam, czy istnieje jakiś mod który powiększa mapę w Stronghold Crusader Extreme ? Bo maksymalna to 400x400 a ja chciałbym żeby przynajmniej była 500x500 albo 600x600 ;-)
Lord Smerf - 28 Sierpień 09, 14:09

Taki mod raczej nie istnieje, nie znalazłem niczego takiego zarówno na polskich, jak i zagranicznych stronach. Nie wykluczam jego istnienia, ale nie sądzę, aby było coś takiego.
Pawel19M - 28 Sierpień 09, 14:15

Szkoda... Dziękuję za odpowiedź.
jankes1124 - 30 Sierpień 09, 20:21

To chyba zbyt duży rozmiar by był... Ale można by robić na niej potężne zamczyska i krajobrazy...

Słysze o takim czymś pierwszy raz...

Lord Smerf - 30 Sierpień 09, 20:25

Bo też niczego takiego nie ma, choć ciekawy pomysł.

Może da się to zmienić przy grzebaniu w plikach? Kto wie... Można spróbować, ja raczej bym sobie nie poradził(niezbyt dobra znajomość angielskiego + wrodzony talent do psucia różnych rzeczy ;-) ).

thompson - 30 Sierpień 09, 21:41

nawet jakbyś był pro z angielskiego to i tak byś se nie poradził bo te pliki to mieszanina polsko-czesko-słowacko-angielsko-niemiecka ;) mi sie wydaje że to są cztery różne typy map i w grze, jak i w konfiguracji, każda mapa ma zapisaną swoją kategorię (które zależą od rozmiaru mapy) myślę że w plikach systemowych mozna by było dodać kategorię, ale z tym idzie dodawanie buttonów w grze (np. stwórz mapę rozmiar 1) 100x100 2) 200x200 itp)
oraz szereg innych potrzebnych zmian, bo jak zrobi się chociaż jeden błąd to walnie cała gra i trzeba robić reinstall. Nie wspominając już o tym, ile tych plików trzeba zmieniać i rozpakowywać, bo wiele z nich współpracuje ze sobą. No, i trzeba sie na tym strasznie znać a także mieć odpowiednie programy. I wiedzieć gdzie i jak te literki w skrypcie zmieniać, bo całe te skrypty w plikach to jest jeden wielki paw literowy. Dodając jeszcze setki prób bo na pewno nie za pierwszym razem sie to uda... Chociaż ja uważam że taki mod to super pomysł i można by go razem stworzyć, np. zorganizować na forum grupę edytującą i założyć taki temat, i może ruszyć taka kampania robienia moda. Mam nawet nazwe - Stronghold Map Extender czy coś :P . O tym bym podyskutował bo taki mod możnaby zrobić a nie że każdy z kolei pisze "nie wiem czy coś takiego jest" bo takie gadanie to temat ląduje w koszu... Ja bym myślał serio nad zrobieniem tego moda.

Lord Smerf - 31 Sierpień 09, 08:03

No to załóżmy temat, tak źle to chyba nie będzie. Trzeba tylko znaleźć element odpowiadający za wielkość mapy i jazda! ;-)

Inna sprawa to ilość dostępnego czasu, trzeba chyba przeszukać cały plik gry(no chyba, że ktoś zna lepszy sposób).

Co do tematu, to definitywnie taki mod nie istnieje, nie wiadomo nawet, czy ktoś wpadł na jego zrobienie.

Odyn - 31 Sierpień 09, 21:11

Nie chcę was zniechęcać, ale do stworzenia takiego moda nie wystarczy zmienić 400x400 na 500x500 w jakimś pliku gry. Do tego potrzeba bardzo dobrej znajomości języka programowania użytego do stworzenia SC oraz zasad tworzenia gier i aplikacji...
thompson - 31 Sierpień 09, 21:51

no przecież wypisałem caly szereg prac, jaki trzeba zrobić... w każdym bądź razie jakby już taka grupa powstała, przydałbyś nam sie bo pojęcie o grafice itp to masz. Gdyby powstał taki mod, pomyśl, jaką reklamą byłby dla forum... ile odwiedzin byśmy mieli :mrgreen:
Pawel19M - 6 Wrzesień 09, 19:30

Bardzo żałuję że nie ma takiego moda
Janek - 30 Sierpień 10, 16:49

Raczej nie ma i nie bd chłopaki to pewne a szkoda bo to by pozwoliło na tworzenie zarąbistych mapek.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group