StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - Taktyka

qba124 - 5 Czerwiec 09, 12:00
Temat postu: Taktyka
Jaką taktykę stosujecie by pokonać przeciwnika?
jankes1124 - 5 Czerwiec 09, 12:23

Zdaje mi się, ze był taki temat na forum. A jeśli nie to podobny...


Ja stosuje zbrojnych, HA i katapulty. Staram się atakować przeciwnika z dwóch stron(jeśli to mozliwe)...

Percival - 6 Czerwiec 09, 09:59

Nie wiem do końca czy to dobry temat. Myślę, że nie powinniśmy zdradzać swojej taktyki. Ja swojej nie zdradzę. Ale do was należy oczywiście decyzja.
jankes1124 - 6 Czerwiec 09, 20:20

W każdej chwili można taktykę zmienić. Ja przecież tylko tą strategią nie gram, są jeszcze inne...
qba124 - 9 Czerwiec 09, 16:06

ja najpierw atakuje ha, potem podpalam zamek(budynki), a na koniec pałkarzami lub assasynami...
The Headhunter - 9 Czerwiec 09, 19:12

Ja stosuje na początek trebusze na mury po rozwaleniu murów wjazd pałkarzami od obu stron bądź od jednej słabej i na króla :D
Acrobot - 11 Czerwiec 09, 11:27

Ja mam dwie taktyki. Są proste, ale zawsze skutkują.

1. Na słabych przeciwników: Tylko assasyni! W zależności od tego jak słaby jest bot "dobieram" ich ilość. Parę minut zbierania armii i wystarczy.
2. Na lepszych (słowo "dobrych" byłoby kłamstwem) przeciwników:
a) Ok. 100 HA biega dookoła murów zabijając głównie machiny oblężnicze i jednostki przzed zamkiem
b) Kiedy maleje ich ilość(konnych łuczników) wysyłam z 4 wieże oblężnicze
c) W połowie ich drogi wysyłam do przodu 200 pałkarzy, którzy robią rozróbę na murach i idą na lorda
d) jak sie pozabijają mam w rezerwie ze 100 assasynów

Wiem, że ilość jednostek może wydawać sie bardzo duża, ale wolę mieć ubezpieczenie niż potem wczytywać i dorabiać kolejne.

speeder11 - 11 Czerwiec 09, 14:14

W Multiplayer oczywiście taktyki nie zdradzę, ale na single (rzadko teraz gram)to:
- Z 80 HA + 40 tarcz
- Z 15 katapult
- No i asasyni ;)

ponceriusz - 11 Czerwiec 09, 17:35

Ja na single nie używam HA i asasynów, bo wtedy jest za łatwo, żadnej przyjemności z gry nie ma. Rozumiem żeby tak robic na multi, ale na single...
speeder11 - 11 Czerwiec 09, 19:44

Lol... Asasyni i HA to zwykłe jednostki Oo... Zagraj samemu na wiecej botow i mniej kasy dla siebie, to wtedy ci nie bedzie za latwo...

P.S: Twój podpis jest żałosny...

ponceriusz - 12 Czerwiec 09, 18:01

jak mam mało kasy na początek, to niepraktycznie jest robic najemników... (przynajmniej jak nic nie zmieniam w taktyce)

PS I z tym podpisem to tylko mi to mówisz... Wiele osób, z także tego forum ma w podpisie teksty na poziomie pszedszkola...

jankes1124 - 13 Czerwiec 09, 08:29

ponceriusz napisał/a:
pszedszkola...


Sprawdź sobie najlepiej pisownię.

ponceriusz napisał/a:
Ja na single nie używam HA i asasynów, bo wtedy jest za łatwo,


To jakim sposobem Ty grasz? Atakujesz włócznikami, żeby było ciekawie?

Do każdych ataków, czy szturmów korzystam z najemnych HA...

Templariusz - 13 Czerwiec 09, 15:44

Ja zawsze używam jednostek europejskich, ze względu na wygląd, siłę i sentyment. Czasami podpieram się ha w ataku, ale tak naprawdę większą siłą moim zdaniem są kusznicy schowani za tarczami.
speeder11 - 13 Czerwiec 09, 16:11

Templariusz, dawniej na multiplayer kusznicy+tarcze to była potęga ;)
Templariusz - 13 Czerwiec 09, 20:37

Jeszcze nie grałem na multi, ale wierzę Ci. Wiem jakie potrafią zrobić spustoszenie na murach w walce z komputerem. Niestety jeszcze nie poczułem smaczku walki z graczem więc nie wiem czy była jakaś taktyka obronna na tego typu taktykę ataku. Wiem, że na pewno musieli by być wspierani, np. przez pikinierów, żeby uniknąć ataku rycerzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group