StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - [crusader] Problem ze zmienianiem wyglądu budynków.

NinjaGamePL - 20 Październik 13, 16:45
Temat postu: [crusader] Problem ze zmienianiem wyglądu budynków.
Mam problem ze zmienianiem wyglądu budynków w programie Stronghold Image Toolbox. Otóż gdy zmieniam wygląd budynku, zapisuję, włączam grę to wokół budynku pojawia się różowy kolor.

Screen:


P.S Nie patrzcie na ten śnieg :-D

Nidor - 22 Październik 13, 18:07

Gra wykorzystuje różowy jako kolor przezroczysty. Być może to jakiś zły odcień tego koloru i dlatego pojawia się on w grze. Oczywiście mogę się mylić, nigdy nie pracowałem z tym programem, ale warto to sprawdzić.
Siwy - 22 Październik 13, 19:14

Hm, a w jaki właściwie sposób podmienia się te obrazki? Stawiałbym na jakiś błędny zapis raczej, czy coś... Aby zmienić wygląd budynku używa się "normalnych" obrazków jpg/gif/png?
NinjaGamePL - 22 Październik 13, 21:12

Program przyjmuje tylko rozszerzenie .bmp, być może odcień jest zły. Pobrałem parę budynków ze Stronghold heaven i z nimi nie ma żadnego problemu, czyli ja coś muszę robić źle. Spróbuję zrobić te budynki w photoshopie i przepisać odcień ręcznie. Dodam jeszcze, że gdy zmieniałem ikonki surowców problem ten nie występował.


W trzeciej osobie liczby pojedynczej mamy końcówkę e, natomiast w pierwszej ę. Siwy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group