StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - [problem techniczny] Problem z instalacją

radeon - 7 Październik 12, 00:24
Temat postu: [problem techniczny] Problem z instalacją
Witam,
Piszę tu w nadziei ze ktoś mi pomoże z pewnym problemem. Mianowicie mam oryginalna płytkę Crusadera jednak gra nie działa. Instalacja przebiega bez większych zastrzeżeń do momentu próby uruchomienia gry. Wyskakuje wtedy komunikat aby włożyć "correct CD-rom".
Jak temu zaradzić?

Lutel - 7 Październik 12, 10:13

A masz włożoną płytkę, gdy uruchamiasz grę? :p Proponuję zainstalować plik No-CD. Kolega napisał, że ma oryginalną grę, więc chyba moge mu w ten sposób pomóc? Podaję linki, gdzie możesz znaleźć pliki No-CD, ale nie gwarantuję, że są bezpieczne.

http://m0001.gamecopyworl..._crusader.shtml

http://www.gameburnworld....dcrusader.shtml

radeon - 7 Październik 12, 10:59

płytka oczywiscie włożona, zapomnialem dodac ze gra działala mi na poprzednim kompie z Win XP, a na nowy z Win 7 już nie. Czy w tym moze byc problem?
Lutel - 7 Październik 12, 11:06

Wątpię, ew. spróbuj kliknąć PPM na ikonkę .exe gry i wybierz "Uruchom jako administrator", albo PPM -> Właściwości -> Zgodność -> Uruchom ten program w trybie zgodności z XP. Jednak dalej będę proponować instalację pliku No-CD.
radeon - 8 Październik 12, 15:15

Przy tym NO-Cd wyskakują jakieś błędy. Wywaliłem całość i zainstalowalem od nowa i teraz przy uruchomianiu problem sie zmienil. Wyskakuje komunikat 'Star Force' zeby uruchomic komputer ponownie w celu "zainstalowania sterownikow zabezpieczen Twierdza". Kiedy wybiore opcje z restartem kompa nic sie nie zmienia bo po ponownym uruchomieniu komputera wyskakuje to samo okienko i tak w kółko... Jakieś pomysły :) ?
Maciek - 8 Październik 12, 15:23

Spróbuj tak jak mówił Lutel, włączyć w trybie zgodności z os Win XP, oraz jako administrator. Zresztą, skoro pojawił się inny komunikat niż wcześniej, spróbuj jeszcze raz pobrać tego no-cd. Tak wgl. na GameCopyWorld jest kilka tych cracków, wypróbuj jakiegoś innego niż poprzednio.


PS: Zły dział :P

[ Dodano: 8 Październik 12, 14:24 ]
Ew. możesz jeszcze spatchować do 1.0 i sprawdzić czy to coś da.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group