StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - Krzyżowcy czy arabowie? Kto silniejszy?

Rahnen - 21 Lipiec 11, 21:41
Temat postu: Krzyżowcy czy arabowie? Kto silniejszy?
Co sądzicie o krzyżowcach i arabach? Czy szachowie arabscy są silniejsi? a może lordowie krzyżowcy? Jakie jednostki używacie? Wyrażajcie się na ten temat.
Krzysztof III - 22 Lipiec 11, 07:59

Hmm... z jednej strony Szach arabski szybciej atakuje ale ma mniej życia(czyt. łatwiej się go zabija), natomiast Lord Krzyżowiec atakuje powoli ale trudniej go zabic. Używam obu typów jednostek od łuczników, aż po ryczerzy, od niewolnikow do miotaczy... Takie pomieszanie jednostek daje ci możliwość obrania różnych strategi.
mroczny38 - 22 Lipiec 11, 13:45

Ja używam arabów i krzyżowców
TheWilku22 - 22 Lipiec 11, 16:47

Ja także używam obu typów jednostek. Ale częściej używam Europejczyków bo są tańsi (chodzi o złoto, a nie o potrzebne dla nich bronie).
Rahnen - 22 Lipiec 11, 19:20

Ok to może ja dodam cos od siebie:
Krzyzowcy są wytrzymalsi od arabów, ale arabowie są zas szybsi
Ja używam krzyzowców bo sa bardziej opłacalni. Na poczatku gry zwykle rekrutuje arabskich łuczników, dopiero póżniej rozpoczynam produkcję broni.

Blochu - 22 Lipiec 11, 21:54

Ja na początek robie sobie arabskich łuczników i katedre. Mnisi nie są drodzy, a w dodatku można ustawić sobie podatek :) .
Halt - 22 Lipiec 11, 22:46

Ja gram tym i tym procarzami łucznikami araa euro arabskimi łucznikami na koniach aż po krzyżowców ;d
Rahnen - 1 Sierpień 11, 20:14

W multiplayerze napewno częściej używa się arabów niż krzyżowców (chodzi mi o HA, asasynów i niewolników) przecież w multi arabowie to podstawa a krzyżowców używa się tylko do ostatecznego ataku.
DonKamillo - 1 Sierpień 11, 20:57

Z Krzyżowców w multi używa się głównie rycerzy i kuszników. Innych jednostek sporadycznie. (nie licząc inżynierów i machin)
Angry - 26 Październik 11, 17:00

Częściej gram arabami niż Krzyżakami, ale i tak Krzyżacy są fajni..
ImpPoland - 1 Marzec 12, 21:23

Arabscy najemnicy nadają się tylko na "szybką grę", lub łatwie zadania, np podpalenie, zwrócenie uwagi, czy szybka obrona zamku. Jednostki w miarę dobre, ale tylko gdy dysponuje się dużym złotem, na dalszą mete proponuje krzyżowców, są silniejsi, wytrzymalsi (choć arabscy łucznicy od europejskich są lepsi). Kusznicy ponad wszystko.
Trndjava - 1 Marzec 12, 21:36

ja osobiście wolę arabów dzięki szybkości i zwinności
Eaffo - 4 Marzec 12, 13:44

ImpPoland, mylisz się. Łucznicy arabów są praktycznie tacy sami jak europejscy łucznicy. Ja nie zauważyłem różnicy między nimi ale jeśli któryś z nich jest lepszy to europejscy. Chyba mają leciutko lepszy zasięg.

Ja nigdy nie używam arabskich jednostek. Wolę krzyżowców gdyż mimo ich powolności można przełamać wroga jednym, decydującym atakiem.

Trndjava - 4 Marzec 12, 17:59

europejscy mają jeszcze troszkę więcej życia
Adamos114 - 4 Marzec 12, 19:14

Ja w większości ataków używam pikinierów poprzedzonych HA.
Czyli taka mieszanka :D
Osobiście wolę Europejczyków.
Z arabów najczęściej używam asasynów i HA.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group