StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Kosz - Konkurs na mapę #2

Bordinio - 16 Maj 10, 19:51
Temat postu: Konkurs na mapę #2
Planowany przez nas ( mnie też ) konkurs wystartuje za jakieś 2 tyg. Teraz przyjmujemy zapisy. Tematem konkursu są zamki, miasta historyczne, a przynajmniej autentyczne.

Każdy uczestnik musi dysponować zdjęciem lub jakimś pewnym, prawdziwym źródłem, które będzie stanowiło bazę do odzwierciedlenia waszych budowli.

W tym temacie potwierdzamy nie tylko nasze uczestnictwo, ale też zaklepujemy zamek, ufortyfikowane miasto, warownię, które mamy chęć zaprezentować na konkursie. ( start konkursu 30 lub 31 maj br. )


Również gorąco poszukujemy ludzi do jury, którzy obiektywnie ocenią mapy. Każda ocena wymaga jakiegoś uzasadnienia



W tym temacie możemy również podyskutować na temat konkursu np. wymiary map itp.
Jak coś mi się przypomni czego nie powiedziałem to napiszę. Zapisy ogłaszam za otwarte !


W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik forum, nawet ci nowo-przybyli. ( Jest to szansa dla tych, którzy z jakichś powodów nie mogli wystartować w poprzedniej edycji, a bardzo chcieli :) ) Pytajcie o wszystko co nie jest dla was jasne.

O ile wcześniejszy konkurs dopuszczał tylko robienie map w SH1, w tym postanowiliśmy pójść o krok naprzód i na chwilę obecną konkurs obejmuje zarówno Stronghold 1 jak i Stronghold Crusader !


P.S. Jest to druga edycja konkursu na mapę, który został pomyślnie i sprawnie przeprowadzony pod czujnym okiem olowka.

Kandydaci:
:arrow: Szeryf99 (prawdopodobnie zamek w Ojcowie) SH
:arrow: Jedikarix (Kamieniec Podolski) SH?
:arrow: Aleksander I (Biskupin) SH
:arrow: Olowek (Haut Koenigsbourg) SH
:arrow: Kokoju (Babilon) SHC
:arrow: Ponceriusz (Ogrodzieniec) SH
:arrow: Wojownik123 (Spiski Hrath) SH
:arrow: Lord Smerf (Dover) SH
:arrow: Pipowski (Troki lub Sobieszów) SH
:arrow: Fubu35 (krak des Chevaliers (do uzgodnienia)) SHC?

Szeryf99 - 16 Maj 10, 20:08

Raz kozie śmierć zaklepuje sorka poprawa zamek w Międzyrzeczu (z tąd pochodzę)
jedikarix - 16 Maj 10, 20:08

Dobra, zapisuję się do konkursu, oraz zaklepuję sobie zamek w Chęcinach. (Chęciński na nazwisko mam :> ) aczkolwiek jest szansa, że zrobię Kamieniec Podolski, lub Malbork. Proponuję aby wielkość mapy była taka jak w poprzednim konkursie. 300 na 300, lub 400 na 400.



Edit: Ehh.... jeśli chodzi o Malbork to zostałem wyprzedzony o kilka sekund :)
Edit 2: jednak Szeryf się rozmyślił, więc mogę jednak zrobić Malbork :D
Edit 3: Otóż moje niezdecydowanie wynika z tego, że jeszcze nie wiem ile jest informacji o danych zamkach w internecie. Prawdopodobnie we wtorek będę zdecydowany na 110% :) Jeśli ktoś chce, może mi podebrać jakiś zamek. Będzie mi łatwiej wybrać ^^

Alexander I - 16 Maj 10, 20:09

Dobra ja się zgłaszam
W prawdzie mam mało czasu więc nie wiem czy moja praca dotrze na konkurs (będę się starał żeby dotarła).
Zamek będzie w SH 1 i będzie to zamek w Nidzicy

Edit: Zmieniam zamek na gród w Biskupinie będzie dużo łatwiej zrobić a i efekt będzie mógł być ciekawy

odwzorowywał będę na podstawie tej makiety znajdującej się w muzeum nieopodal grodu.

Bordinio - 16 Maj 10, 20:15

To się zdecydujcie ;p Szeryfie, rozmyśliłeś się z Banpo ? Jedikarix, nadal możesz wziąć Malbork. Chciałbym, abyście jak najszybciej się decydowali bo "trzymacie" kilka zamków :)

Broń Bożę was nie popędzam. Macie całe 2 tyg. na obmyślenie waszych wyborów. Prace nad zamkami ruszą za 2 tyg. Wybierzcie dobrze !

olowek - 17 Maj 10, 05:18

Ja na 90% będe robił zamek Chillon (Szwajcaria)



http://www.chillon.ch/en/ - strona główna zamku, znajdziecie tam plan i zdjęcia zamku

I na wszelki wypadek rezerwuje zamek Goodrich :)

Kokoju - 17 Maj 10, 16:14

To ja biorę



Babilon

olowek - 17 Maj 10, 16:38

Mam jeszcze pytanie co do fabuły. W przypadku historycznego zamku trzeba go opisać z prawdziwych źródeł. Jednak gdy przykładowy zamek nie był atakowany, to można dodać zmyśloną fabułę??
Szeryf99 - 17 Maj 10, 18:43

http://www.ojcow.pl/zamki...konstrukcja.GIF

Oto mój zamek.

olowek - 17 Maj 10, 18:49

Zamek w Ojcowie jest bardzo fajny, szczególnie brama, jest ciekawie wkomponowana w skałę ;) .

Jak narazie poszukuję dla siebie dobrego zamku, dlatego dodaje do mojej listy prawdopodobnych zamków zamek Golubac.



Bordinio - 17 Maj 10, 19:02

Myślę, że ze zmyśloną fabułą nie będzie problemu ;) Zastanawia mnie jedynie jej ocena. Przecież każdy zamek ma własną historię. Jedne zamki mają ciekawszą, a drugie mniej. ( to nie ich wina )

Jestem więc za tym, aby fabuła zawierała w sobie prawdę, ale też pewne elementy zmyślone. Każdy chyba wtedy będzie miał równe szanse. ( Oczywiście zmyślenie nie jest wymagane. To tylko furtka dla tych, którzy mieliby problem z nudną historią ich zamku. )

olowek - 17 Maj 10, 19:17

Dobry pomysł Bordinio, ja jeszcze dla bezpieczeństwa rezerwuje Mont st Michel
Kokoju - 17 Maj 10, 19:31

Ja niestety miałem lekki wypadek - W pierwszej kolejności miała być to rozbudowa Babilonu, dlatego też ustawiłem datę "1522" (Czyli rok 1522 p.n.e.). W środku ustawiania warunków zwycięstwa uznałem, że lepiej dać jako fabułę obronę Babilonu przed dzikimi plemionami oraz wojskami Aleksandra walczącego z Persją, aczkolwiek zdążyłem już poustawiać kilkanaście inwazji i zdarzeń, tak więc proszę się nie zdziwić, iż walki Babilonu z Aleksandrem będą się toczyły w roku 1522. Troszeczkę też nagiąłem historię, gdyż ustawiłem u Aleksandra kuszników, podczas gdy ci pojawili się dopiero w średniowieczu.

Aha i jeszcze coś: Celem w tej misji będzie zdobycie określonej ilości chleba, pszenicy i złota, oraz osiągnięcie danej populacji - bowiem mam nadzieję, iż można zrobić misję nie skupiającą się wyłącznie na inwazjach, prawda? :?

Bordinio - 17 Maj 10, 19:41

Droga do zwycięstwa leży w waszej gestii, byle tylko były inwazje oraz duża grywalność.

Kokoju, to dopiero zapisy ;p Konkurs rozpocznie się za niecałe 2 tyg., a skończy za 4-5 od jego początku. To daje nam jakieś 6-7 tyg. od teraz. Nie rób jeszcze mapy bo skończysz ją na koniec zapisów :O

Kokoju - 17 Maj 10, 19:47

Za późno ;p. Jakieś pięć godzin temu zacząłem ją robić, i jakieś 40% gotowe (Wliczając fabułę, wydarzenia itp, teraz to najgorsze: mapa)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group