StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - Sposób na asasynów !

jamesiorek - 15 Kwiecień 10, 19:04
Temat postu: Sposób na asasynów !
Może być SHC oraz SHCE Warchest Crusader.

Dziś odkryłem coś śmiesznego. Chcę postawić np. bramę lub dużą wieże, a tu się nie da. Tak jakby coś było w tym obszarze, ale jakby oni stali to bym pomyślał, że to jest po prostu zły teren na budowanie. Po prostu zrobili sobie patrol.
Ja myślę że to bug lub ułatwienie w grze . Spotkaliście się kiedyś z tym ?
To było w edytorze Map - Nowa Mapa Krzyżowca 400x400x.


p.s, czy to jest bug. ?


Postaram się następnym razem.

Spróbuj ubierać posty w znaki interpunkcyjne bo na razie to strasznie trudno czyta się Twoje wypowiedzi. To jest tak jakby czytać chaotyczny strumień myśli.
- Bordinio

Bordinio - 15 Kwiecień 10, 19:45

Jeżeli chodzi Tobie o wykrywanie asasynów budynkami to jest to powszechny trick używany w potyczkach.
ponceriusz - 15 Kwiecień 10, 19:56

Dość znana sztuczka. Ja znam sztuczkę z "antyasassynowymi" murami. Po prostu dajemy dwie warstwy blanek, zamiast jednej i asassyn nie wejdzie! To samo z drabiniarzami i wieżą oblężniczą.
jamesiorek - 15 Kwiecień 10, 20:12

Testowałem swoja grę, ale zawierała jeszcze mnóstwo błędów, więc jeszcze bym jej tu nie dał.

Zrobiłem dwie warstwy blanek, lecz nie wiedziałem jeszcze o tej sztuczce...
Wcale nie była taka trudna, bo było to przypadkowe ułatwienie, ale oczywiście usunąłem tą druga warstwę, bo by była za łatwa. Przyznam się że nie wiedziałem o tym "antyasassynowym" murze.

p.s Dzięki ;)

davis140 - 16 Kwiecień 10, 14:07

Te sposoby ja też stosuję na Nizara, jednak z dwóch stron:
- wykrywanie assasynów
- wykrywanie licznych wilczych dołów wokół zamku (?) Nizara.

Dzięki temu można też się dowiedzieć jak najlepiej poprowadzić wojska poprzez wilcze doły. Zastosowałem to też w misji w SH "Oczy Węża". Polecam tą szutczkę

ponceriusz - 16 Kwiecień 10, 19:25

Znam także dobry sposób na smolne rowy kalifa (właśnie robię "Czerwony Dziób" i pomysłów na oszustwo nie brakuje). Działa tylko jak ma jakąś balistę ogniową obok murów (po zewnętrznej stronie). Po prostu budujemy chatkę/i drwala tam gdzie podejrzewamy, że są smolne rowy. Kalif spala je balistą i smolnych rowów nie ma.
jamesiorek - 17 Kwiecień 10, 15:48

Ale on tych smolnych rowów na nowo nie zrobi ? - bo nieraz tak zrobił.
ponceriusz - 18 Kwiecień 10, 12:58

Oczywiście, że robi na nowo, ale wystarczy czasu na przemarsz armii. Przynajmniej mi, bo już skończyłem 22 misję z użyciem tego tricku.
cesarz matthew - 11 Październik 10, 15:49

Znam drugi mur antyasasynowy. Stawiasz napoczątku niski mur pózniej zwykły i i nie mają szans na wejście
Willhelm III - 18 Październik 10, 16:33

A ja walcząc z Nizarem po prostu robię fosę, tylko nie przesadzam z wielkością-taki mały pasek wystarczy :-D
przemusio - 18 Październik 10, 16:51

Willhelm III, świetnie, tylko widać iż nie przeszedłeś kampanii. Jest tam jedna misja, gdzie jesteśmy na wysokości :P
Willhelm III - 18 Październik 10, 18:42

No, nie przeszedłem kampanii, bo wolę multiplayer i skirmish :mrgreen:
Poettoo07 - 6 Styczeń 11, 17:15

Z jednej strony, dobrze - to pomocne, wiedzieć gdzie są assasyni czy pozbawić Kalifa smolnych rowów (bez nich jego umiejętności zatrzymania ataku spadają znacznie, tym bardziej, że nie zauważyłem u niego stacjonarnych machin oblężniczych). Jednak tak na dobrą sprawę, kto nie lubi tego dreszczyku emocji i pytania samego siebie, podczas nerwowego przeglądania własnych murów; "gdzie są ci cholerni assasyni"? Cała zabawa polega na tym by przechytrzyć przeciwnika, jednak co w tym trudnego, skoro używasz do tego sztuczek, a przeciwnik używa dość skąpego SI?
Droździak - 15 Marzec 11, 16:03

gdy ktoś jest na górze to gołym okiem widac smolne rowy bo są charakterystyczne odkształcenia w terenie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group