ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki atak zazwyczaj przeprowadzasz?

Jakie ataki zazwyczaj robisz??
Szturm (wszystkie jednostki na obleganie zamku)
4%
 4%  [ 3 ]
Machiny oblężniczy i potem szturm
41%
 41%  [ 31 ]
Tylko Machiny (balisty ogniowe itd.)
0%
 0%  [ 0 ]
Znęcanie się nad wrogiem (powoli niszczę jego gospodarkę)
22%
 22%  [ 17 ]
B. Dużo niewolników, a potem spalanie gospodarki
0%
 0%  [ 0 ]
Dużo Assanyów na lorda
12%
 12%  [ 9 ]
Inaczej (napisze w poście)
20%
 20%  [ 15 ]
Głosowań: 75
Wszystkich Głosów: 75

Autor Wiadomość
Piotrek 
Burżuj


Wiek: 24
Posty: 188
Skąd: Syców
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
Wysłany: 17 Styczeń 10, 15:56   

W legendsie mam łatwą taktykę i ją polecam.
30 katapult 130 wilków.
Taką armią można rozwalić nie tylko Artura i Lancelota.
Ale także Mordreda i chyba też Sigriefrida ( jeżeli się dobrze wyraziłem :D ).


A w crusaderze na multi to zazwyczaj HA+tarcze i assasyny :D .
 
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 17 Styczeń 10, 18:47   

Wg mnie niszczenie wroga poprzez rujnowanie jego gospodarki to zła taktyka. Lepiej atakować :) . Konnica arabsko-europejska, katapulty i assy i po sprawie :) .
 
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 10, 13:41   

Cytat:
Tusilos każdy wyraża tu swoje zdanie... Poza tym nie pisz, że Ty nie lubisz tego, czy owego o.0

Lord Smerf ma rację nie spamuj, bo widze Twoje posty w każdym temacie...

Przepraszam, że nie pisze tu na temat, ale nie mogłem się powstrzymać... Jak coś to niech jakiś mod to usunie


Ja się zgadzam z przedmówcami, jeżeli ktoś czegoś nie lubi to niech nie ogłasza tego uroczyście, bo niedługo całe forum będzie pełne postów typu: A ja nie lubię takich map bez wód". :-/

Wracając do tematu:

Ja używam do ataku asassynów, pałkarzy na szutrm, katapult, trebuszy, oraz czasem wież oblężniczych.
 
 
 
Piotrek 
Burżuj


Wiek: 24
Posty: 188
Skąd: Syców
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
Wysłany: 18 Styczeń 10, 18:58   

Sory że trochę nie na temat ale...
Tusilos- ty uważasz że Sigriefrid jest najsłabszy w grze???
Zobacz sobie na dział stronghold legends i temat który z botów jest najmocniejszy.
Każdy robi ranking prawie.
No i zobacz, nikt nie stawił chyba na to że sigriefrid jest najsłabszy w legendsie...
 
 
 
McGregor 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Deluxe, Twierdza Krzyżowiec
Wiek: 26
Posty: 50
Skąd: Z Polski
Medale: Brak

Wysłany: 15 Maj 10, 12:03   

W Krzyżowcu na skrimish-u okrążam zamek wroga HA (jakby ktoś nie wiedział - konnymi łucznikami), aż nie wybiję wszystkich jednostek na murach. Potem wysyłam Katapulty (rzadziej Trebuszę) osłaniane przez HA lub łuczników (czasami kuszników) i pałkarzy. Potem wysyłam piechotę (moja piechota składa się głównie z pikinierów), a zanim dojdą atakuje pałkarzami. Czasami lubię się znęcać kawalerią, assasynami i niewolnikami. Wtedy niszczę ciągle spichlerz i czekam aż spadnie poparcie. Potem staje produkcja wojsk. Dalej to banał.
_________________
Kontakt: e-mail: usio@poczta.onet.pl Skype:Usiek01 Komórka:[T A J N E]
fax: się zgubił
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 15 Maj 10, 12:42   

Zależy od strategii wroga. Głównie HA stanowią dla mnie podstawe.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 16 Maj 10, 14:00   

SH:L: A więc tak: najczęściej olbrzymy z pomocą 5 katapult, osłaniane co najmniej 20 rycerzami i 100 łucznikami. Jak już olbrzymy i katapulty zrobią kilka dziur w murze wroga wchodzę rycerzami, oni schodzą z konia i na lorda:P You Winner!

SH:2: 20 rycerzy, 20 katapult i 50 łuczników konnych. Najpierw katapulty atakują pod osłoną łuczników. Jak już wybiją tych konnych łuczników a katapulty zrobią kilka dziur w murze, wysyłam 5 rycerzy w dziury aby przeciwnik nie mógł odbudować muru. Resztą rycerzy schodzę z koni i wysyłam na lorda. Congratulations!

SH:C: Tutaj jest najbardziej skomplikowana taktyka. Przed oblężeniem, jeśli przeciwnik robi smolne rowy to wysyłam kilku pikinierów albo rycerzy, żeby podpalił smolne rowy. Później z 30 katów, 5 trebuszy pod asystą 200 konnych łuczników. Jak rozwalę wrogie wieże i mury, to wysyłam z 5 mieczników żeby wybili żołnierzy na siedzibie. Jak już wybiją żołnierzy rozwalam obóz najemników/koszary wroga żeby nie mógł dalej robić żołnierzy. Później ze 100 asów na siedzibę. Yours oponents has dead.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Piotrek 
Burżuj


Wiek: 24
Posty: 188
Skąd: Syców
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
Wysłany: 18 Maj 10, 11:20   

Aha, chciałbym jeszcze dopisać cos :) .
SHC: Zmieniłem taktykę na bardziej , szybką , i wielu osobą ją polecam.
Ta taktyka na k@w the contest 4vs4 najbardziej się przydaje ( wiem że to mapa dla słabych graczy,)otóż, po no ruschu, robimy około 6 zbrojowni, kupujemy 110 lub jak przeciwnik jest nastawiony na obronę (zależy jaką) to ok. 260pałek, i tak samo z skórzanymi zbrojami, gdy ktos ma taktykę z młynami, to usypia młyny, rekrutuje tych pałkarzy, i od razu, bez innych dodatków, same pałkarze, odkopujemy fosę, jeżeli jest, jeżeli nie, walimy prosto pałkarzami na mur lub na wieżę, jak tam będzie szybciej, i pakujemy się do zamku od razu, gdy jednak zobaczymy rycerzy musimy wykonać bardziej podchwytliwiej tą taktykę, przeciwnik, jeżeli będzie chciwy, pusći tych rycerzy na nas,, ale tymi pałkarzami, przebiegamy na inną stronę gdzie jest usto, bez rycerzy, więc potem szybko klikamy ciągle na zamek, żeby pałkarze tam weszły :P , i żeby z 20 nie zaczepiło się na walce z chłopami :P lub z tymi rycerzami, i zabijamy lorda, jeżeli jednak (sory że przeciągam xd) lorda będzie miał zamurowanego rozwalamy mur, lub odkopujemy fosę, ( prędzej przeciwnik zrobi mur) to za murem się chowamy, żeby łucznicy lub kusznikom nie udało się parę razy strzelić w pałkarzy ( zawsze to cos) i walimy na lorda i wygrywamy walkę :) .
Mogłem źle to wam okreslić ( tą taktykę) ale tak to wygląda z mojej perspektywy ( czy jak to się tam mówi), oczywiscie możecie uważać to za głupią taktykę, ale chciałem po prostu wam ją opisac.
Dzięki tej taktyce dzisiaj pokonałem:Xlorda, i Blood Ruse Frederik.
Pozdrawiam :) .Ta taktyka jest na multi.
 
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 18 Maj 10, 17:47   

Może i taktyka dobra - ale droga.
 
 
Piotrek 
Burżuj


Wiek: 24
Posty: 188
Skąd: Syców
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
Wysłany: 22 Maj 10, 17:18   

Pisałem, własnie, na mapie k@w, jeżeli nie wiesz jaka to jest, to powiem że jest ok.7 kamieniołomów , i chyba 20 żelaza :) .
 
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 25 Maj 10, 10:56   

Ja lubię się znęcać nad wrogiem , a najbardziej nad Nizarem , balistę trzeba ustawić koło zamku Nizara żeby nikt jej nie atakował.Potem strzelać w jedną z piekarń i wszystko pójdzie z dymem ( ale po trzech udanych pożarach).
Ostatnio zmieniony przez Erek 18 Styczeń 11, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adax 
Laureat konkursu


Gra w: Sh1.SHC
Wiek: 25
Posty: 106
Skąd: Za górami...
Medale: Brak

Wysłany: 20 Czerwiec 10, 17:44   

Ja zwykle machiny oblężnicze do środka i nikt nie przeżyje apokalipsy. :-P
Jak bardzo się nudzę to robię szturm i zwykle wygrywam.(z kompem)
_________________
Czas leci, czas leci...
Innymi słowy do roboty...
Ech. :p
 
 
Lord Jaqb 
Wędrowiec


Gra w: Crusader, Jedynka sporadycznie.
Wiek: 28
Posty: 23
Skąd: Garwolin
Medale: Brak

Wysłany: 27 Wrzesień 10, 14:41   

Ja robię tak:
Szykuję sobie ok. 100 HA, dwie, trzy kompanie liczące po 100 pałkarzy i/lub zbrojnych arabskich i 10 katapult.
Najpierw katapulty, które strzelają w wieże i mury, potem HA czyści mury i wieże z łuczników, a na koniec rusza jedna kompania piechoty na lorda. Reszta armii czeka, gdy w razie niepowodzenia pierwszego oddziału reszta ruszy pomóc kolegom lub się na czas wycofa, bo robienie armii jest kosztowne, a nie każdego stać na stratę np. 300 zbrojnych. [ 300 x 80 = 24k], więc duużo. Może jestem słabym ekonomistą, ale jeżeli chodzi o pole bitwy, to sztukę wojny mam w małym palcu.
_________________
Jeśli ktoś dokonał rozważań przed bitwą a potem wygrał, znać, że rozważał długo. Jeśli ktoś dokonał rozważań przed bitwą a potem przegrał, znać, że rozważał krótko. Długie rozważania oznaczają wygraną, krótkie rozważania to przegrana. -Sun Tzu
 
 
Manukun 
Wędrowiec

Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 24 Październik 10, 20:08   

30 asasynów i HA do limitu jednostek :D
Muahaha
Dla mnie kasa to nie problem, a w zabawy katapultami nie lubię się bawić - używać ich rzadko bądź wcale.
 
 
Baron Von Rychu 
Osadnik


Gra w: Twierdza Krzyżowiec 2
Wiek: 33
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 15 Styczeń 11, 21:57   

Parę katapult z 100 kuszników ze 2 wieże oblężnicze i z około 50-60 mnichów a i zawsze gram na premii bitewnej -3
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz