ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Najwspanialsze imperium w historii

Któe z imperiów było najwspanialsze?
Imperium Perskie
1%
 1%  [ 1 ]
Państwo Aleksandra Wielkiego
15%
 15%  [ 8 ]
Cesarstwo Rzymskie
45%
 45%  [ 23 ]
Cesarstwo Bizantyjskie
7%
 7%  [ 4 ]
Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego
1%
 1%  [ 1 ]
Imperium Mongolskie
3%
 3%  [ 2 ]
Carstwo Rosyjskie
7%
 7%  [ 4 ]
Francja czasów Napoleona
3%
 3%  [ 2 ]
Wielka Brytania czasów wiktoriańskich
7%
 7%  [ 4 ]
Imperium Franków z Karolem Wielkim
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 09, 20:03   

ponceriusz napisał/a:
No to źle się wyraziłem, nie chodzi o religię, tylko o gladiatorów, zabijanie ludzi dla zabawy.


Kiedyś czytałem o gladiatorach i oglądałem ciekawy dokument na ten temat, więc trochę się orientuje w tym temacie ;)
Wbrew powszechnemu myśleniu gladiator miał coś około 90 % szans na przeżycie po przegranym pojedynku chociażby dzięki zapewnionej opiece medycznej. Jak wiadomo trenowanie gladiatorów było drogim i czasochłonnym zajęciem, a zabijanie każdego gladiatora „bo tak chciał tłum” byłoby po prostu nieekonomiczne i bezsensowne. Oczywistą rzeczą jest, że właścicielom szkół gladiatorów zależało na tym, aby nie tracić zbyt szybko wyszkolonych gladiatorów, zwłaszcza, że nie każdy niewolnik nadawał się do walki na arenie. Ponadto każda walka gladiatorów nie była rzeźnią. Podczas każdego pojedynku walczącym towarzyszył sędzia. Gladiatorzy byli dobierani tak, aby pojedynki były w miarę równe. Nie mówię, że los gladiatora był łatwy, był ciężki, ale należy pamiętać, że już po kilku dobrych walkach gladiator mógł stać się pomocnikiem trenera i uczyć nowych gladiatorów. Gorzej mieli niewolnicy zatrudnieni w kopalniach niż gladiatorzy.
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 09, 21:26   

No to sory, gladiatorzy rzadko walczyli na śmierc i życie, ale bandyci dostawali często takie kary. Skończmy już tą dyskusje o Rzymie.
_________________
Good night white pride
 
 
Grzesiek313 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 21 Lipiec 09, 23:53   

Mi bardzo imponowało Imperium mongolskie ze względu na prowadzoną tam polityke , przemysł, gospodarkę i za ogromną wielkość armii. Przypominam Czyngis Chan (bądź Han , niepamiętam :D ) posiadał armię jeźdzców liczącą 500 tys. ludzi :)
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 29 Wrzesień 09, 14:00   

Cytat:
też na bizancjum, trwało ponad 1000lat i było najnowocześniejszym pańśtwem w średnowieczu, pewnie gdyby ktoś z tego forum wiedział coś o nim to by miało mnóstwo głosów, mieszkańcy tamtych miast nie żyli w takiej nędzy jak np. we francji napoleona, konstantynopol miał przed krucjatami podobno 100.000 mieszkańców, a wtedy w całej angli było nie więcej niż 10.000


Tyle że bizancjum było słabiutkie militarnie.
_________________
6023179
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 10, 17:54   

Szczerze mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Temat bardzo ciekawy.

Po kolei omówię każde z podanym imperiów:

Imperium Perskie
Była to ogromna potęga, jednak mimo wszystko okazała się słaba, gdy w grę weszły potyczki z Alkiem Macedońskim ;) . Władcy byli w większości głupi, chciwi i pozbawieni wszelkich skrupułów. W tym kraju nie żyło się lekko... No i przegrali z Alkiem, Egiptem, a nawet z Żydami (Księga Machabejska). Wiadomo, porażki się zdarzają. Jednak pewnego razu dali się pokonać byle nomadom - Partom. Nie, to państwo nie zasługuje na status najpotężniejszego, gdyż było po prostu źle prowadzone.

Państwo Aleksandra Wielkiego
Bardzo nietrwałe. Szkoda, że Alek zginął, choć głównie była to wina jego żołnierzy chcących wrócić do domu. Możliwe, że dotarłby aż do Chin. I gdyby nie umarł, na pewno zostawiłby potomka, który by przejął w całości to Imperium. A tak... kraj się rozpadł.
Ich armia była wspaniała - jazda hetajrów nie dała szans Persom ani innym przeciwnikom.
Podsumowując: państwo mogło mieć świetlaną przyszłość, ale ostatecznie się rozpadło.

Cesarstwo Rzymskie
Tak jak któryś z was powiedział: nietrwałe jak UE z powodu zbytnich różnic kulturowych. Z tym wiązały się liczne przewroty, bunty, etc. Armia początkowo słaba, ale po reformach pewnego konsula stała się już bardzo silna.
Ogólnie brałbym je pod uwagę przy wyborze najwspanialszego imperium.

Cesarstwo Bizantyjskie
Bardzo słabe militarnie i niestety zostało pogrążone i poniżone przez Seldżuków.

Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego
Zbyt rozwalone wewnętrznie, po wojnie 30-letniej w ogóle już nie było niczego, co by łączyło rozbite państewka niemieckie.

Imperium Mongolskie
Najlepsza armia w historii świata, największe państwo na świecie, ale niestety... słaba administracja. No i szybko się rozpadło...

Carstwo Rosyjskie
Droga Rosji do mocarstwa nie była łatwa. Najpierw było P. Moskiewskie, które zjednoczyło księstwa na terenach Rosji. Za Ivana IV Groźnego wzmocniono władzę, zwiększono powierzchnię, ale niestety po jego śmierci - ,,wielka smuta". Wtedy nawet my za czasów marnego króla Zygi III Wazy sięgneliśmy po Moskwę. Długo Rosjanie czekali na przełom. Wreszcie pojawiła się dynastia Romanowów. Piotr Wielki stworzył Carstwo Rosyjskie, wzmocnił je i wprowadził nowinki techniczne z zachodu. Był to wielki władca. Nieco później Katarzyna Wielka dzięki swoim intrygom i spiskom znowu powiększyła i wzmocniła tę potęgę, m. in. dzięki rozbiorom w Polsce. Carstwo obejmowało już całą północną Eurazję.
Romanowie panowali do rewolucji, po której po władzę sięgneli Bolszewicy - największe ścierwa tego świata (wybaczcie to wzburzenie, ale takich okrucieństw, jakich oni się dopuszczali, także na Polakach, dopuszczali się chyba tylko w Persji i Chinach). Tu kończy się historia Carstwa, a zaczyna Rosja Bolszewicka. Jednak wg mnie należy wziąć pod uwagę także resztę historii Rosji, bowiem o ile poprzednie kraje już nie istnieją lub nie są silne, o tyle Rosjanie mają się dobrze...
Lenin i jego ludzie zawładnęli krajem. Nadeszła II Wojna Światowa i Stalin propagujący komunizm. Dzięki władzy absolutnej mógł robić z tym państwem, co chciał. No i wykorzystał to. Przejął chociażby Litwę, Łotwę i Estonię, a razem z Niemcami dokonał podziału Polski zwanego IV rozbiorem. Pokonał hitlera i zabrał sobie pół Europy, razem z naszym biednym krajem. ZSRR mogło się od teraz obawiać już tylko USA (,,zimna wojna"). Komunizm... A potem ,,odwilż" za sprawą Gorbaczowa. Wyzwolenie licznych państw, wraz z nami... A teraz wiecie, jak jest... Rosja jest nadal jednym z najpotężniejszych krajów świata.


Francja czasów Napoleona
Nietrwała... Napoleon zawalił sprawę, pakując się do Moskwy.

Imperium Franków z Karolem Wielkim
Oj, to dopiero była potęga! No i do dziś Francja isnieje :) . Frankowie dali początek takim państwom jak Francja, Niemcy i Włochy. Jej armia była bardzo dobra. Tylko że Karolingowie w końcu stracili poważanie i tak naprawdę to majordomusowie władali krajem. Ci też majordomusowie przejęli kraj. I powstała po pewnym czasie Francja.
Krótko można skwitować Francję w następujący sposób - armia świetna, jednak władcy albo super (patrz: Karol Wielki, Napoleon), albo beznadziejni (patrz: Ludwik XIV). Pokonała Angoli i wygnała ich ze stałego lądu z powrotem na wyspy ;].



Ostatecznie wybieram Rosję :) . Na drugim miejscu postawiłbym Państwo Franków, a na trzeciej pozycji ulokowałbym Mongołów ;].
 
 
 
Daniell 
Wędrowiec


Gra w: twierdza deluxe i crusader
Wiek: 26
Posty: 22
Skąd: plebanka
Medale: Brak

Wysłany: 11 Czerwiec 10, 07:16   

Według mnie najlepszym imperium jest imperium rzymskie, bo miało najdłuższy żywot.
 
 
Alexander I 
Wolny chłop


Gra w: SH1, SHC, SH2
Wiek: 30
Posty: 85
Skąd: Z Polski
Medale: Brak

Wysłany: 11 Czerwiec 10, 09:24   

Najdłuższy??? hahaha Imperium Rzymskie akurat miało bardzo krótki żywot podczas którego bardzo dużo zrobili (podbili) ale żywot mieli jeden z krótszych
_________________
Kliknijcie w to:

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=59587

Wy nic nie stracicie ja trochę zyskam
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 10, 18:55   

Bizancjum. :P Za całokształt, bardzo lubie Średniowiecze, a szczególnie właśnie Bizancjum, ludzie w stosunku do Europu północnej byli bardziej higieniczni, mieli rozwiniętą kulturę po Rzymianach i Grekach ( w końcu zdominowala tam Greka i kultura Grecka w starożytności była bliższa im, nawet jeśli wchodziła w skład Imperium Romanum ). No i w czasach Justyniana militarnie też nieźle się trzymała :D
 
 
Crixu206 
Osadnik


Gra w: Wszystkie jakie wyszły :)
Wiek: 30
Posty: 30
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 23 Czerwiec 10, 23:16   

Ja jestem za Mongołami ponieważ Chingis - chan w tak krótkim odstępie dokonał wielkich czynów xD (nie wiedziałem co napisać ) a taktyki militarne były bardzo wyrafinowane i przemyślane.
_________________
Siemanko Ja Jestem Bielak206 i zapraszam was na mój kanał YT ; ) http://www.youtube.com/user/Bielak206?feature=mhee Pozdrawiam !
 
 
 
biberholtz 
Osadnik


Gra w: Crusader
Wiek: 76
Posty: 26
Skąd: Texas
Medale: Brak

Wysłany: 31 Październik 10, 00:12   

Jak dla mnie: Chiny za czasów panowania dynastii Tang. Dlaczego? Było to, pod każdym (!) względem, najlepiej rozwinięte państwo w ówczesnym świecie, zajmujące ogromne terytorium.
A dlaczego nie Imperium Mongołów? Bo oni nie mieli nic poza siłą militarną swojej konnicy. Wszystkie "ich" inne osiągnięcia, to osiągnięcia Chińczyków. :)
_________________
Wielka Kampania Historyczna do Crusadera
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz