ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Najwspanialsze imperium w historii

Któe z imperiów było najwspanialsze?
Imperium Perskie
1%
 1%  [ 1 ]
Państwo Aleksandra Wielkiego
15%
 15%  [ 8 ]
Cesarstwo Rzymskie
45%
 45%  [ 23 ]
Cesarstwo Bizantyjskie
7%
 7%  [ 4 ]
Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego
1%
 1%  [ 1 ]
Imperium Mongolskie
3%
 3%  [ 2 ]
Carstwo Rosyjskie
7%
 7%  [ 4 ]
Francja czasów Napoleona
3%
 3%  [ 2 ]
Wielka Brytania czasów wiktoriańskich
7%
 7%  [ 4 ]
Imperium Franków z Karolem Wielkim
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 19 Marzec 09, 19:51   

Głos na Francje epoki Napoleonskiej. Brakuje mi polski przed pierwszą połową XVII wieku.
_________________
6023179
 
 
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 19 Kwiecień 09, 12:43   

Ja oddaję głos na Imperium Rzymskie. Byłó bardzo dobrze rozwinięte, mieli wielką i dobrze wyszkoloną armię (w okresie świetności bodajże 300 tys. legionistów). Rozciągało się od Brytanii po Mezopotamię. Trwało od 27 p.n.e. do 476 n.e. Pierwszym cesarzem był Oktawian August, a ostatnim Remulus Augustus, między nimi panowało jescze ok. 118 cesarzy.Rzym był po prostu potęgą.
 
 
Dzyl 
Wolny chłop


Posty: 53
Medale: Brak

Wysłany: 19 Kwiecień 09, 13:52   

Oddaje głos na Cesarstwo Bizantyjskie.Może nie było najwspanialsze ale bardzo lubię bizantyjczyków, nawet lubiłem nimi grać w Age of Empires 2 xD.
_________________

 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 25 Maj 09, 09:43   

też na bizancjum, trwało ponad 1000lat i było najnowocześniejszym pańśtwem w średnowieczu, pewnie gdyby ktoś z tego forum wiedział coś o nim to by miało mnóstwo głosów, mieszkańcy tamtych miast nie żyli w takiej nędzy jak np. we francji napoleona, konstantynopol miał przed krucjatami podobno 100.000 mieszkańców, a wtedy w całej angli było nie więcej niż 10.000
_________________
Good night white pride
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 25 Maj 09, 14:58   

Cesarstwo Rzymskie. Ze względu na dobrze wyszkolone jednostki wojskowe i tak ogólnie...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 27 Maj 09, 19:57   

Cesartwo Binzatyńskie, bo najdłużej trwało z tych wszystkich
_________________

 
 
sir Ryszard 
Wolny chłop


Gra w: CS 1.6
Wiek: 26
Posty: 54
Skąd: Napewno nie traficie
Medale: Brak

Wysłany: 25 Czerwiec 09, 10:58   

Wg mnie to ogromne państwo Aleksandra Wielkiego pierwszy zawędrował tak daleko na wschód i przyczyniło się do rozwoju kultury greckiej na wschodzie
_________________
Stronghold 4ever ^^

Strasznie długo mnie tu nie było :(
 
 
Huangdi 
Osadnik

Posty: 33
Skąd: Warszawa
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 09, 08:41   

Brakuje mi Chin Dynastii Tang lub Qin.

A najwspanialszymi imperiami dla mnie są: Bizantyjskie i Mongolskie
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 28 Czerwiec 09, 18:01   

Ja zagłosowałem na Cesarstwo Rzymskie poniewaz nie byli jakimiś dzikusami XD, mieli dobre i zdyscyplinowane wojsko i oraz posiadało administracje :) i w ogole jakos dobrze mi się kojarzą z historii :P
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 09, 10:56   

Kamilsoon napisał/a:
Ja zagłosowałem na Cesarstwo Rzymskie poniewaz nie byli jakimiś dzikusami XD, mieli dobre i zdyscyplinowane wojsko i oraz posiadało administracje :) i w ogole jakos dobrze mi się kojarzą z historii :P


O, to radze ci przeczytać książke "Okrutni Rzymianie" Teery' ego Deary' ego. Najlepiej wpisz w google "strraszna historia" , oprócz faktów historycznych są tam polewkowe teksty (w tej książce) .
_________________
Good night white pride
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 09, 12:20   

Ale i tak byli dobrze zorganizowani.... Tyle prowincji... Szkoda tylko, ze nie umieli władać tak dużymi ziemiami:D
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 09, 12:58   

Ponceriusz, owszem Rzymianie byli okrutni, ale owe okrucieństwo, o którym wspomniałeś i tak nie zmieni faktu, że stworzyli jedno z najlepiej rozwiniętych państw starożytnych. Trudno mi nazwać Rzymian dzikusami, ponieważ osiągnięcia, których dokonali w różnych dziedzinach wskazują na to, że jednak nimi nie byli. Rzym posiadał najlepiej rozwiniętą sieć dróg, w swoich budowlach stosowali łuki i kopuły, udoskonalali wynalazki innych państw w dodatku Rzym posiadała jedną z najlepszych armii w starożytności.
Uwierz mi w starożytności nie tylko rzymianie byli okrutni. ;)

Cytat:
O, to radze ci przeczytać książke "Okrutni Rzymianie" Teery' ego Deary' ego. Najlepiej wpisz w google "strraszna historia" , oprócz faktów historycznych są tam polewkowe teksty (w tej książce) .


A jeśli chodzi o książki przeczytałem ich dość dużo i swojego zdania, co do Rzymian nie zmienię ;p Byli okrutni, ale stworzyli potężne i sprawnie funkcjonujące państwo, które przetrwało dość długo.
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 09, 13:49   

Rzymianie stworzyli takie cesarstwo, bo ich armia była okrutna. Rzymianie byli zdyscyplinowani, ale zabijanie ludzi dla zabawy było ich ciemną stroną. Byli potężni, ale religię mieli prymitywną. A poza tym nie mieli zbyt wymagających wrogów. Ogólnie byli zdyscyplinowani społecznie, ale rytuały mieli prymitywne. Ich słaby punkt to kawaleria.
_________________
Good night white pride
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 09, 15:10   

Przeciwników Rzymian nie nazwałbym niewymagającymi. Poczytaj sobie chociażby o konflikcie z Pyrrusem czy Hannibalem. Pokonanie np. Greków czy Kartagińczyków nie nazwałbym łatwy zadaniem. Wojna z germanami również była wymagająca mimo tego, że Germanie byli dzikusami. Rzym nie miał jednak takich słabych wrogów ;) Co do religii dlaczego miałaby być prymitywna? Wiele państw w starożytności mała religię politeistyczną. Ponadto Rzymianie stworzyli swoją religię na podobieństwo Greckiej, więc po co mieliby wzorować się na czymś, co jest prymitywne.

Co do kawalerii owszem była słaba, ale po to powstały oddziały auxilia, które wspomagały legion dostarczając np. jazdę czy inne wojska.
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 09, 15:45   

No to źle się wyraziłem, nie chodzi o religię, tylko o gladiatorów, zabijanie ludzi dla zabawy.
_________________
Good night white pride
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz