ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Kampanie historyczne
Autor Wiadomość
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 6 Czerwiec 09, 10:27   Kampanie historyczne

Otóż przeglądałem dział edytor na starym forum i był tam temat, aby zrobić kampanię historyczną o pierwszej krucjacie, ponieważ ta oryginalna mija się z prawdą...

Naszedł mnie więc pomysł, aby porobić trochę kampani historycznych. Od razu mówię, że dobrze by było, gdyby to była praca zbiorowa. Potrzeba by nam było między innymi:
- makera map
-kogoś znającego się na historii
-testera map
(oczywiście nawet parę osób mogłoby być makerami, czy testerami)

Pomysłów na kampanię jest duuuużo - oto niektóre z nich:
- I wyprawa krzyżowa
- Państwa krzyżowców (oczywiście prawdziwe, a nie, że my na wilka...)
-Państwo Nur ad Dina (taka arabska kampania "nie-podbojowa")
-II wyprawa krzyżowa
-Państwo Saladyna, czyli "kolos na glinianych nogach"
-III wyprawa krzyżowa
-V wyprawa krzyżowa
-...itp

Jeśli będzie ktoś chętny, to wyznaczymy termin wymarszu wypraw... yyyy znaczy rozpoczęcia robienia kampanii.

I co wy na to ????


Makerzy:
-jankes 1124
- ja czyli Tengu
- Dym

Historycy:
- ja
- ponceriusz

Testerzy:
- Przemas Ir
- Kokoju

No... już trochę osób mamy.Przydałby się nam jakiś maker i tester.
Ostatnio zmieniony przez Percival 9 Czerwiec 09, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 6 Czerwiec 09, 11:12   

Ja tam się zapisuje :P
_________________

 
 
Dym 
Osadnik

Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 6 Czerwiec 09, 11:56   

No ja do robienia map zawsze chętny :mrgreen:
 
 
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 6 Czerwiec 09, 13:40   

Najlepiej będzie, jak maker'owie wstawią jakąś mapę, aby sprawdzić ich umiejętności i styl robienia map. Ważne, aby jeden maker robił jedną kampanię, góra dwóch, tyle żeby mieli podobny(lub taki sam) styl. Ja mogę b yć zarówno maker'em jak i "kimś znającym się na historii"
 
 
Dym 
Osadnik

Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 6 Czerwiec 09, 14:11   

No tu masz moje prace: http://strongholdnet.gry-...topic.php?t=622
 
 
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 6 Czerwiec 09, 18:42   

Na początku zaczniemy z pierwszą kampanią: I wyprawa krzyżowa.
Scenariusze będą tworzone na podstawie takiego łańcucha:
1. Makerzy robią mapy
2.Historycy piszą odprawę i poprawiają
3.Testerzy testują mapy

Czekam na następnych ochotników

Musimy wiedzieć, że powstała nam jakby taka "konkurencja". Nie uważam tego jednak za taką konkurencję - tutaj lepiej niech zapisują się osoby, które po prostu lubią (a nawet kochają !!!)historię wypraw krzyżowych, ponieważ wokół tego wydarzenia kręci się cała akcja naszej ulubionej gry.My będziemy robić tylko kampanie historyczne,których nie znajdziemy w crusku, lub mijają się z prawdą.

@Dym - zaraz sprawdzę twoje mapy, ale lepiej żebyś robił ich więcej do SHC.
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 6 Czerwiec 09, 20:16   

Tengu też się piszę na tworzenie map :D Jak masz jakieś wątpliwości to PW


Tu masz screena z jednaj z map, oceń sobie jak tworzę i napisz czy się kwalifikuję ^^,


_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 09, 09:56   

Ja wam dużo nie pomogę, bo do grafiki to 2 lewe ręce... :-D , ale za to parę linków ( może przydatnych ) :

http://www.fireflyworlds....id=849&catid=28 - Francuzi robią mega-kampanię do SHC

http://www.moddb.com/mods/kingdom-of-heaven - pierwsza kampania francuska ( rok chyba 2007)
http://strongholdfrenchhe...-and-french.htm - dyskusja o niej na francuskim forum SHC

http://strongholdmods.forumphp3.net/index.php - małe forum fana SHC ( nie tylko dla hakerów gry :-P )

P.S. Tylko się nie spieszcie za bardzo, żeby nie było niechlujnie :-P
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Czerwiec 09, 10:59   

Po miniaturkach widać że krajobraz zrobiony bardzo dobrze (wypada napisać)Link w linku...Za dużo nie będe pisać żeby nie zanudzić.Słownik zaraz pójdzie w ruch :)
 
 
Dym 
Osadnik

Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 09, 11:39   

Tengu, daj jakiś pomysł na mapę to będzie można już zacząć robić. :mrgreen:
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 09, 11:59   

Powoli nawet nie wiesz czy zostałeś przyjęty... Tak jak T-Rex mówiła, nie śpieszmy się, aby nie okazało się to kompletnym niewypałem...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Dym 
Osadnik

Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 09, 12:37   

Tu mnie przygasiłeś :-|
 
 
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 09, 13:10   

Myślę, że zaczniemy od I wyprawy krzyżowej. Na początku trzeba powtórzyć materiał historyczny. Nie wiem jescze ile dokładnie będzie map. Ta kampania będzie miała na celu poprawienie wielu błędów kampani "Wici wojenne".Niektóre z nich:
-pierwsze primo: Nicea wg Jonathana Riley-Smitha(tak pisał w swojej książce) była dobrze ufortyfikowana i nieźle obsadzona tureckimi oddziałami. W Crusaderze to jakaś beznadziejna ruina ,która nie posiada nawet bramy, a broni jej paru procarzy.
-do drugiej misji akurat nie mam się za dużo do czego przyczepiać, ale żeby kampania była naprawdę dobra, trzeba będzie robić większe mapy.
-trzecia misja to kompletna klapa. Krajobraz jest dobry, ale nie prawdziwy(cytadela miasta była osadzona na górze, płynęła rzeczka). Wogóle miasto nie przypomina tej Antiochii, którą krzyżowcy oblegali bodajże 8 miesięcy. W mieście jest jeden dom xD Kapliczka zamiast kościoła, a najgorsze jest to, że pół wydarzenia mamy za sobą - przed obroną miasta, trzeba było go zdobyć!
- o czwartej misji to już nawet nie wspomnę... "Crac de Chavaleries" żal...
- piątka - to jest Jeruzalem, czy mi się tylko wydaje. Niestety- nie wydaje mi się.

Jak widzicie pracy jest dużo - zależy mi na tym, aby miasta były duże, (ale nie za bardzo)ładnie wyglądające i trudne do zdobycia lub obrony. Brakuje też misji o Askalonie no i może by dać jescze taki prolog w postaci wyprawy Piotra Pustelnika, czyl tej krucjaty Ludowej??

@jankes - zostałeś przyjęty, twoje mapy są bardzo dobre, krajobraz wzorowy
@Dym - chciałbym zobaczyć twoje mapy do Crusadera. Do jedynki były dobre, widać, że bawisz się z heditem.(czy to działa w Crusaderze?)
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 09, 13:19   

Przyjęto mnie, więc co dalej napisz na PW jakie masz plany na najbliższe kilka dni :P
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 09, 16:13   

Na razie poczekamy aż się trochę osób tu zapisze...
Na razie sprawy układają się następująco:

Makerzy:
-jankes 1124
- ja czyli Tengu
(Dym, poczekam na twoją mapę do SHC)

Historycy:
- ja

Testerzy:
......................

...Czyli potrzeba nam jescze jakieś:

- 2-3 makerów
- jednego historyka
- paru testerów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz