ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje Kampanie

Czy podoba ci się mój pomysł ?
Tak
75%
 75%  [ 9 ]
Nie
25%
 25%  [ 3 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 18 Kwiecień 09, 14:19   Moje Kampanie

Witam, jestem tu nowy, ale w SH gram już sporo czasu. Bardzo lubię robić własne kampanie. Jedną już prawie zrobiłem, druga w przygotowaniu. Kampania będzie opowiadać o krucjacie, w której będziemy mogli się wcielić w :
- Araba, obrońcę Jerozolimy
- Krzyżowca, zdobywcy Ziemi Świętej

Kampanie będą się składać z 14 misji. Pierwsza kampania ma już wszystkie scenariusze, muszę ją jescze trochę sprawdzić. Wcielamy się w niej w arabskiego żołnierza, który dostał od sułtana następujące zadanie - ma zapewnić sobie zaplecze ekonomiczne aby wziąć udział w wojnie. W pierwszych misjach będziemy zbierać zasoby i walczyć z lwami. W późniejszych będziemy bronić mniejszych miast, oraz atakować większe miasta krzyżowców przy pomocy wielu podpalaczy. w ostatniej misji bronimy Jerozolimy.

Na razie bez screenów.

Oprócz tego mam jescze parę innych pomysłów: (tytuły mogą być jescze zmienione)
1."Bunt absolutny". - twoją wioskę spalono, a ty chcesz się zemścić na władzy, która wprowadziła totalny reżim i wybrać nowego króla, który zmieni oblicze tego kraju.
2."Odbudowa kraju".- ucieknij z oblężonego miasta i rozpocznij zbierać siły, aby wyprowadzić kontratak !!
3."Królestwo zaginionej krucjaty" - kiedyś słyszałeś, że pewien książe wyruszył na nieoficjalną krucjatę i nie powrócił do kraju. Wg legendy założył gdzieś daleko swoje królestwo. Przez cały czas myślałeś, że to tylko bajka, do moment, gdy rozbiłeś się na pewnej tajemniczej wyspie...

Opis pierwszych misji pierwszej kampanii:

1.Pierwsze zadanie
Nadchodzi wojna. Sułtan Syrii rozkazał ci zbudować w pobliżu gór obóz, gdzie będziesz zbierał pieniądze do sfinansowania dalszej części kampanii. Scenariusz ekonomiczny.Żadnej inwazji. Kwestią czasu jest kiedy zdobędziemy te pieniądze.

2.Oaza pośród gór
Wojna się rozpoczęła, ale i w tym scenariuszu nikt cię nie zaatakuje. Będziesz musiał za to zmierzyć się ze stadami lwów i bandytami. Podróżując po górach napotkałeś oazę. Niedaleko niej znajdują się duże pokłady kamienia. Będziesz musiał zebrać odpowiednią ilość tego surowca oraz złoto. Miejscowi pasterze pomogą obronić ci się przed lwami.

3.Górska przeprawa
Dotychczasowa oaza okazała się za mała, by wyżywić ciągle rosnącą liczbę osób. Zostałeś zmuszony ruszyć na południe. Niestety natknęła się na dziebie grupa żołnierzy europejskich.Teraz to już pewne - nie ukryjesz się. Musisz stanąć do walki. W scenariuszu jest pewne ułatwienie, a mianowicie:
-masz już jakieś zaplecze ekonomiczne
-aby żołnierze wroga doszli do twojej siedziby, muszą przejść przez kanion. jeśli u góry postawisz wielu procarzy, masz szansę wygrać.

[/b]4.Miasto nad górami
Po wyczerpującej wędrówce odnajdujesz miasto, w którym mógłbyś się skryć przed europejczykami. Po raz pierwszy użyjesz arabskich łuczników.

5.Damaszek
Po walce udaje ci się dowiedzieć od europejskiego więźnia, że krzyżowcy planują atak na Damaszek. Postanawiasz więc w porę się tam udać. Na miejscu czeka cię wiele trudnośći. Największą będzie obrona miasta. Misja bardzo podobna do poprzedniej.Możemy
rekrutować procarzy i arabskich łuczników, choć na początku dostajem paru konnych łuczników i arabskich zbrojnych.


6.Miasto w ogniu
Udało ci się obronić Damaszek, ale to nie koniec. Nareszcie wielcy generałowie Syryjscy dostrzegli cię i dali ci poważne zadanie: z grupą niewolników, łucznikami, procarzami i dwoma taranami masz doprowadzić miasto zajęte przez Europejczyków do ruiny.Mapa raczej nie jest trudna, po prostu trzeba dobrze wszystkim pokierować. Wszyscy żołnierze Europejscy mają zostać zabici, więc żadnego nie przeocz !!!.

7.Droga do Tyru
Pierwsza mapa, gdzie wszystko budujesz od podstaw(no może prawie wszystko). Sułtan rozkazał ci wybudować zamek, a później ruszyć na zamek europejski po drugiej stronie mapy. Póki co atakują cię jescze inne Europejskie oddziały.

8.Tyr
Dosyć ciężka misja. Podobna do tej z kampanii historycznej o trzeciej krucjacie. Twoje zadanie: Obronić Tr przed wojskami Europejskimi. Krzyżowcy będą atakowali już pokaźną armią, więc przygotuj się do długiej batalii.

9.Chasor.
Krzyżowcy idą przez Ziemię Świętą jak burza !! Miasto Chasor wpadło właśnie w ich ręce. Podczas gdy najwięksi generałowie wyruszają na południe przygotować do obrony pozostałe miasta i Jerozolimę, ty masz uratować Chasor. Masz szczęście - większość wojsk wyruszyła z miasta, ale nie myśl sobie, że teraz pójdzie banalnie - twoje wojska ograniczają się do grupki asasynów, konnych łuczników, itp. Najlepiej będzie wedrzeć się asasynami na mur, wyeliminować łuczników i otworzyć naszym zbrojnym bramę. W mieście nie może być żadnego Europejskiego rycerza !!

10.Wojownicy pustyni
Minęły tygodnie od odbicia Chasoru przez twoje wojska. Zmierzasz coraz bardziej na południe.Twoim nowym zadaniem jest zdobycie wielkiego miasta-twierdzy na wschód od rzeki Jordan.Twoje wojska są bardzo skromne, więc wykorzystaj je mądrze.

11.Jordania,atak zakonu
Twój powrót na zachodni brzeg Jordanu wiąże się z wielkim kłopotem- niedawno założony zakon w Jordanii za wszelką cenę chce położyć kres tobie i twoim wojskom. Znajdujesz wzgórze i zaczynasz budować zamek, który przetrwa atak Krzyżowców.

12.Bomby ogniowe
Dociera do ciebie zła wiadomość - Europejczycy planują atak na Jerozolimę. Duża częśc armii nadciąga z pólnocy. Na północ od miasta Aj, nad wzgórzem arabowie rozpoczęli budowę umocnień. Musisz przyspieszyć budowę zamku i obronić się przed wrogiem. Pomogą ci w tym miotacze bomb ogniowych.

13.Miasto Aj
Tym razem atakujesz na Aj - mocnie ufortyfikowane miasto na pólnocny wschód od Jerozolimy. Twoje wojska będą mało liczebne, więc dobrze przemyśl ofensywę.

14.Jerozolima
Większość generałów zginęło, więc gdy przybywasz do Jerozolimy, to ty zostajesz głównym dowódcą garnizonów. Przygotuj armię, wzmocnij mury miasta. Zrób wszystko, aby przetrwać Europejską nawałnicę !!!!!!!![/scroll][/center][/code]
Ostatnio zmieniony przez Percival 2 Maj 09, 12:24, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 18 Kwiecień 09, 14:36   

Jeżeli misje są tak samo dobre jak pomysł to zapowiada się bardzo ciekawie. Może nawet zostać przyklejona jako pierwsza świetna kampania. [To jednak zależy od Twojego zaangażowania i wykonania :) ]

Powodzenia!
 
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 21:09   

Może ożywię trochę temat, bo widzę, że coś tu zmieniałeś. Jeśli już skończyłeś te misje, to daj linki do nich :] Chyba, że chcesz dopiero po ukończeniu pracy wszystkie na raz dać, to ok.
 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 25 Kwiecień 09, 21:29   

Zapowiada się świetnie, ciekawe czy mapy będą takie same.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 09, 21:34   

Jeśli w praktyce będzie to wyglądało tak jak zostało opisane, to powinno być lepsze od wszystkich czterech kampanii z Krzyżowca razem wziętych.
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 27 Kwiecień 09, 21:53   

Mam podobny pomysł na kampanię... Zrobiłem już kilka mapek, ale chyba założe osobny temat do tego i tam wszystko opiszę... Co myślicie? ;)
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 27 Kwiecień 09, 23:20   

Jeśli masz pomysł, to wstawiaj go na forum :P W nowym temacie najlepiej, jak już mówiłeś. I od razu z linkami, to większe zainteresowanie będzie niż samym opisem ;)
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 28 Kwiecień 09, 10:36   

Najpierw opiszę, a dopiero później wstawię już wszystkie gotowe mapy...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 2 Maj 09, 17:14   

Pierwsze zadanie
Download

Pierwsza misja. Jak się spodoba to jutro wstawię wszystkie.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 2 Maj 09, 18:26   

Krajobraz bardzo dobry, w sumie nie ma co poprawiać.
 
 
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 2 Maj 09, 19:51   

2


Download

3


[URL= Download ]Download[/URL]

5


Download


6


Download

7


Download

8


Download

9


Download

10



Download

11


Download

12


Download

13


Download

14


Download
Ostatnio zmieniony przez Percival 3 Maj 09, 12:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 2 Maj 09, 20:50   

1 misja nudna trochę, nic się w niej nie dzieje. Ale chyba właśnie taka miała ona być :)
a 2 misja mi się bardzo spodobała. Niby wroga nie ma, ale fajnie zrobiłeś z tymi lwami i bandytami. Nie bawię się w edytorze, więc się pytam - jak zrobiłeś podatki podczas ataku lwów i bandytów?
Jedyne, co mi się nie podobało w tych misjach, to drogowskazy... Albo miałem 2 razy pecha, albo ich za dużo było, przez co budynków nie miałem gdzie budować :P Króliki mój lord wytępił.
 
 
 
Percival 
Mieszczanin

Posty: 100
Medale: Brak

Wysłany: 2 Maj 09, 21:12   

W drugiej misji są chyba dwa drogowskazy. Ja nie miałem z nimi żadnego problemu. Jutro wszystko już będzie.

P.S.
Co do tych podatków, to samo tak jakoś wyszło - jak są bandyci, to i ludzie się niepokoją.

Niestety jest mały problem w kampanii, ale może, nie będzieci mi mieli tego za złe - otóż gdy rozpoczynamy jakąś misję już z lordem, to jest to niestety lord krzyżowiec. Nie wiem jak zrobić, żeby pojawiał się szach arabski. W misjach, gdzie mamy zbudować siedzibę, wystarczy w tożsamości ustawić araby i już nie ma problemu.
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 3 Maj 09, 11:13   

Ogólnie sumując to twoje kampanie były nawet super.
Nie spodobała mi się 1 misja chodź krajobraz był dobry to była nudna.
9 misja najbardziej mi się spodobała.
Ostatnio zmieniony przez Nice Friend 3 Maj 09, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 09, 12:47   

Nice Friend napisał/a:

hodź



Przypominam tylko o poprawnej pisowni w naszym ojczystym języku. Wtedy łaniej i przyjemniej się czyta. Polecam "Firefox'a", sprawdza pisownię przy robionych błędach...

Co do map to: bardzo ładne krajobrazy i pomysłowość :D
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz