ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wąż czy Sułtan
Autor Wiadomość
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 15:40   Wąż czy Sułtan

Proszę was o wypowiedzi dotyczące tych dwóch osóbek.


Osobiście uważam, że lepszy jest Sułtan
Why?
Obrona- 8/10
Gospodarka- 4/10
Atak- 7/10
śr. 6,3

Zaś Wąż
Obrona- 6/10
Gospodarka- 5/10
Atak- 3/10
śr. 4,6

Sułtan rekrutuje arabskich zbrojnych, a Wąż tylko włóczników

Nie robię ankiety, bo chce wiedzieć co myślicie o ich gospodarce, ataku itp.
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 16:25   

Nie wiem po co kolejny temat 'x czy y' Obydwa boty są bardzo słabe. Nie wiem, czy porównując atak czy obronę np wilka też dałbyś sułtanowi 8,7 ;) 1 marna wieża z procarzami, nie używa wilczych dołów ani smolnych rowów, jeśli się nie mylę to fosy też nie ma. To jest obrona? A atak samymi procarzami, łucznikami i arabskimi zbrojnymi oceniłbyś na 7? Dla mnie to i 5 nie jest. Jak oceniasz już boty to pomyśl co byś innym, tym lepszym postawił ;] Też z gospodarką Sułtana przesadziłeś :P Bez farm, bez produkcji żadnej broni, zbroi. Bez piwa, kościołów chyba też nie buduje. To jest gospodarka na 4? Temat bez sensu imo
 
 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 18:07   

sułtan lepszy od Weza? No co ty

sułtan
Obrona- 3, najwyżej 4/10
Gospodarka- 2/10 (jesli po jakims czasie zniszczysz mu wszystkie budynki gospodarcze to sie nie odbuduje a takto najwyżej za 3 sady z jabłoniami)
Atak- 4/10 (ataki to jego najlepsza strona ale aż siedem? Najwyżej 4)

Wąż
Obrona- 5/10
Gospodarka- 5/10
Atak- 5/10 (dlaczego piec? bo jego ataki sa wkurzajace. Atakuje dosc czesto, robi podpalaczy którzy choc słabi, moga naprawde wkurzyć no i trzeba uważac na drabinarzy)
 
 
Dzyl 
Wolny chłop


Posty: 53
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 18:59   

Hmm..Jak dla mnie to oba boty są równe sobie.
Wąż robi częste ataki lecz słabymi jednostkami a Sułtan atakuje rzadziej lecz skuteczniej bo wysyła do ataku arabskich zbrojnych i arabskich łuczników.
Co do obrony to wąż ma lepszą.No przecież lepiej miecz łuczników na murach i wieżach niż procarzy :P A jeżeli chodzi o gospodarkę to mogę powiedzieć że wąż ma nieco lepszą.No wyszło jednak na to że wąż jest ogólnie lepszy :P
_________________

 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2 Kwiecień 09, 19:18   

Sułtan
Obrona 1.5/10
Gospodarka 1.5/10
Atak 2/10

Wąż
Obrona 3/10
Gospodarka 2.5/10
Atak 4/10

Wąą jest o wiele lepszy
_________________

 
 
cesarz matthew 
Wolny chłop


Posty: 60
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2 Kwiecień 09, 20:40   

sultan
-dokupuje zywnosc
-niema rzemiosla
-grupami atakuje
-nie robi maszyn oblezniczych
-robi trylko mur, brame i gora 2 wieze obserwacyjne
+ma rzeczy przyjemne
+ma duzo procarzy
+robi wyrzytnie bomb ogniowych
waz
-nie robi jednostek zbrojnych
-nie buduje duzych wiez
-robi tylko katapulty
-robi buejaki zamek(latwo go oszczelac)
-robi do ataku tylko wloczikow
+ma dyzo lucznikow (czasami jak ma dobra miejsce)
+robi podpalacze
+robi eu i ar

mi wychodzi ze tacy sami sa
_________________
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 20:48   

cesarz matthew napisał/a:
sultan
-robi byle jaki zamek(latwo go ostrzelać)


Głupotą jest to, że w jednym miejscu ma sam mur, a w drugim sama fosa. Przez to można bez problemu mu podpalić cały zamek.
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 21:19   

Driller napisał/a:
Nie wiem, czy porównując atak czy obronę np wilka też dałbyś sułtanowi 8,7 ;)


Wilka zamek oceniałbym w skali od 1 do 10 na jego możliwości, a Sułtana od 1 do 10 na jego możliwości. To się różni. Sory, że zakładam taki temat, ale jestem ciekaw co inni sądzą o tych osóbkach. Często brałem ich za sojuszników.
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 21:42   

jankes1124 napisał/a:

Wilka zamek oceniałbym w skali od 1 do 10 na jego możliwości, a Sułtana od 1 do 10 na jego możliwości. To się różni. Sory, że zakładam taki temat, ale jestem ciekaw co inni sądzą o tych osóbkach. Często brałem ich za sojuszników.

Co znaczy według ciebie 'na jego możliwości'? Tak to można porównywać np. dziecko 10 letnie, które bardzo dobrze się uczy, jednak w porównaniu z jego 20 letnim kolegą on nic nie umie :P Każdego bota powinniśmy według tych samych kryteriów oceniać. Saladyn mając sporo zieleni, drewna, żelaza, kamienia i miejsca w niedługim czasie rozwinie niezłą gospodarkę, zbuduje nawet dobrą obronę, zrobi sporo wojska, będzie cię atakował konnymi,łucznikami,katapultami,arabskimi zbrojnymi i do tego jego licznik ze złotem będzie ciągle rósł. A taki Sułtan przy tych samych warunkach jakoś nie osiągnie tego. A ma do dyspozycji te same budynki, to samo wojsko oraz ten sam teren. I nie mam ci za złe że zakładasz takie tematy ;)
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 09, 22:48   

Moim zdaniem zdecydowanie lepszy jest Wąż (chociaż trochę "taktyki", objawia się to przez używanie wielu rodzajów jednostek), Sułtan nie ma praktycznie żadnej gospodarki (przde wszystkim drwale.

PS: "Na jego możliwości" - tak można ocenić grę człowieka, komputer stosuje określone zasady - w ten sposób można uznać grę każdego bota na 10/10.
 
 
cesarz matthew 
Wolny chłop


Posty: 60
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 3 Kwiecień 09, 16:16   

Driller napisał/a:
Głupotą jest to, że w jednym miejscu ma sam mur, a w drugim sama fosa. Przez to można bez problemu mu podpalić cały zamek.



to waz a nie sultan podpalic tez go latwo mozna buym napisal jak bym podpalal
_________________
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 3 Kwiecień 09, 17:03   

Wiadomo, i Sułtana i Węża jest łatwo podpalić, ale Wąż przez nie budowanie murów w niektórych miejscach ułatwia to bardzo. A sułtanowi nie za bardzo jest co podpalać :]
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 3 Kwiecień 09, 23:35   

Lubię pisać w tematach x czy y więc się wypowiem :)

Moim zdaniem wąż jest wyraźnie lepszy od sułtana, chocby dlatego że:

*liczba żołnierzy b. często przekracza 300 (dla porównania armia sułtana nigdy nie liczy 150)
*obrona węża zdecydowanie lepsza ze względu na dużą ilość łuczników w siedzibie i na wieżach
* w ataku również lepszy wąż ponieważ atakuje większą liczba żołnierzy + katapulty
* uzywa niewolników dzięki którym może podpalać budynki wroga
* gospodarka zdecydowanie lepsza od sułtana(mysle ze nie trzeba tego opisywac)

Zresztą gdy będe miał trochę czasu przetestuje tych 2 lordów na zrównoważonej mapie i udowodnie wszystkim że wąż jest zdecydowanie lepszy od sułtana ;) :)

Uważam że sułtan jest najsłabszym botem w grze.
 
 
Elite 
Wolny chłop

Posty: 57
Skąd: Piaseczno
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 09, 07:00   

Szczur>Sultan>Waz
 
 
Dzyl 
Wolny chłop


Posty: 53
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 09, 11:37   

No ja myślę że Są słabsi od sułtana..Chociażby Szczur lub Filip.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz