ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[kampania] Opis misji krucjaty
Autor Wiadomość
yankee90210 
Osadnik


Gra w: Crusader,Warchest,Extreme
Wiek: 28
Posty: 26
Medale: Brak

Wysłany: 17 Czerwiec 10, 16:55   

To powinno ci pomóc :-D
http://www.youtube.com/wa...Tc&translated=1
 
 
 
Reniek 
Wędrowiec

Gra w: Crusader, Warchest
Wiek: 27
Posty: 17
Medale: Brak

Wysłany: 17 Czerwiec 10, 18:13   

Spoko thx pomogło z snakem i ratem tylko Wilk mnie rozwalił ale następnym razem dam rade

[ Dodano: 18 Czerwiec 10, 19:04 ]
Nie no nadal nie moge już z 10 razy próbuje się rozbudowac po zabicu dwóch pierwszych wrogów i nie moge wilk i wieprz nasyła na mnie armie ledwo się bronie w między czasie rozwalają mi wszystkie farmy i w końcu mnie wykańczają co robic pomóżcie !
 
 
 
Mixer 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Medale: Brak

Wysłany: 18 Czerwiec 10, 22:36   

Dobra. Na początek zabij Wieprza assasynami ;) Nie pamiętam ilu trzeba, ale tak z ok 20 załatwi sprawę. Obok siebię masz przejście przez rzekę, zablokój je fosą aby Wilk musiał iść na około. Gospodarkę opierałem praktycznie tylko na piekarniach (sprzedawałem) bo nic innego nie było. Obrona to była jedna wierza obsadzona łucznikami i kusznikami + balista, z zasięgiem na naszą trawkę ;D. Wiem że dzięki temu sparaliżowałem gospodarkę Szczura bo łucznicy zabijali jego farmerów. Sprzedając bułki tworzyłem nowych strzelców i zaczęłem produkcje Arabskich Zbrojnych. Po uzbieraniu z 60 zaatakowałem najpierw Szczura a potem Węża zabijając ich. Wtedy zacząłem produkcję żelaza i kamienia bo miałem tam sfobodę ruchu. Z atakami Wilka radziła sobię wierza i kusznicy, gorzej było z katapultami które czasami niszczyły moje budynki. A jak będą jakieś problemy z kasą to możesz zacząć kupywać drewno, przerabiać je na Piki i sprzedawać. A dla czego kupować? Bo o ile pamiętam drzew w tej misji też nie ma zbyt dużo. Tak na pocieszenie - 25 misja jest prawie najtrudniejszą misją kampani, potem będzie już z górki.
_________________
Polak Węgier dwa bratanki, i do szabli i do szklanki!
Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát!

Przyjaźń wiecznie!
Barátság örökké!
Friendship forever!
 
 
 
Reniek 
Wędrowiec

Gra w: Crusader, Warchest
Wiek: 27
Posty: 17
Medale: Brak

Wysłany: 19 Czerwiec 10, 10:40   

Niemoge cały czas mnie rozwalają, podpalają farmy itd. jak zaczyna isc dobrze to ludzie odchodzą
 
 
 
yankee90210 
Osadnik


Gra w: Crusader,Warchest,Extreme
Wiek: 28
Posty: 26
Medale: Brak

Wysłany: 19 Czerwiec 10, 11:19   

Pamiętam że tą misję przeszedłem wg filmu a dalej postawiłem wieże z balistą i kusznikami.Murkiem ogrodziłem tylko jedno przejście i jakoś to było...
 
 
 
Reniek 
Wędrowiec

Gra w: Crusader, Warchest
Wiek: 27
Posty: 17
Medale: Brak

Wysłany: 19 Czerwiec 10, 16:22   

Wiem że to śmieszne ale czy ktoś mógł by zrobic filmik i mi wysłac na maila lub wstawic na YT?
 
 
 
intel005 
Mieszczanin


Gra w: Strongold Crusader, Stronghold Legends
Posty: 103
Medale: Brak

Wysłany: 24 Czerwiec 10, 12:26   

Misja 32. Równiny Atum
Przeciwnicy: Sułtan, Sułtan, Saladyn, Kailf, Kalif (każdy w osobnej drużynie)
Sojusznicy: brak
Pieniądze: człowiek - 2000, komputer - 8000

Opis:


Na początku rekrutujemy ok. 25 assassynów i zabijamy pomarańczowego sułtana. Za resztę złota kupujemy drewno. Budujemy: spichlerz, chatki drwale, 4 domki, 2 zbrojownie, obóz najemników, koszary, parę kamieniołomów, parę kopalni żelaza i ok. 5 warsztatów łuczniczych. W warsztatach łuczniczych przełączamy na produkcję kusz. W tej misji złoto będziemy czerpać ze sprzedaży kamienia, żelaza oraz kusz. Przy budowie zamku ważne jest, aby otoczyć kamieniołomy.

W tej misji bardzo irytujące są ataki saladyna. Należy zbudować ok. 5 baszt, na których postawimy (razem) ok. 100 kuszników i po baliście na każdą basztę. Stawiamy też 1 basztę od strony fioletowego Kalifa. Budujemy ok. 200 HA i atakujemy saladyna. Dobijamy go ok. 20 assassynami. Dalsza gra jest już banalna.



Zielony: Miejsce naszych baszt
Niebieski: Wieże dla obrony przed atakami Kalifa
Czerwony: Kierunki ataków Saladyna
Żółty: Kierunek ataków Kalifa
 
 
Reniek 
Wędrowiec

Gra w: Crusader, Warchest
Wiek: 27
Posty: 17
Medale: Brak

Wysłany: 3 Lipiec 10, 07:42   

Dobra wreszcie zrobiłem misje 25 już nie trzeba mi pomocy
 
 
 
krychu26 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

  Wysłany: 15 Lipiec 10, 08:21   

Dzyl napisał/a:
Misja 20 - Saracen
Przeciwnicy - 3x Kalif
Sojusznicy - Ryszard I, Lwie Serce
Pieniądze:Lord Gracza - 2000, Lord Komputera - 8000.

Pierwsze co robimy to stawiamy 2 sady jabłoni przy naszym zamku.Jest to ważne, ponieważ potem możemy mieć problemy z żywnością.Następnie stawiamy kilka chatek drwali ( myślę że narazie 5 powinno wystarczyć ) spichlerz,targ,zakład inżynierów oraz ze 3 domki.Stawiamy również namiot arabski oraz basztę kwadratową.Zaczynamy produkować arabskich łuczników, których stawiamy na basztę kwadratową.Stawiamy na nią także mangonele.Oczywiście musisz postawić także koksownik ( myślę że 20 łuczników powinno wystarczyć ) Basztę najlepiej postawić zaraz przy wejściu z którego przechodzą ludzie kalifa który znajduje się na południe od nas.Jeżeli nie starczy nam kamienia to kupujemy na targu.Następnie stawiamy 2 kamieniołomy oraz po 2 woły przy każdym.Ważne dla losów gry jest szybkie zniszczenie jednego z kalifów.Niszczymy kalifa który jest południe od naszego sojusznika.Będziemy w komfortowej sytuacji ponieważ nasz sojusznik zniszczy już mury i wieże kalifa.Tworzymy około 10 assasinów i wysyłamy ich na Lorda kalifa który znajduje się na południe od naszego sojusznika.10 assasinów powinno wystarczyć ponieważ kalif nie będzie miał żadnych wojsk bo zostaną one wybite przez Ryśka.Jeżeli nie starczy nam złota na 10 assasinów to myślę że i z 8 assasinów wystarczy, no ewentualnie możemy sprzedać trochę kamienia jeżeli brakuje nam złota.Po zabiciu kalifa dostaniemy chyba 1000 sztuk złota.Dalej skupiamy się na rozbudowie, stawiamy więcej kamieniołomów za rzeką i rudy żelaza.Możemy sprzedawać kamień gdy już zrobimy sobie porządne mury.Kamień będzie naszym głównym zródłem pieniędzy.Obaj przeciwnicy prawie w ogóle nas nie atakują.Czasem poślą jedynie kilku łuczników.W tym czasie skupiamy się na rozbudowie armii.
Gdy zbudujemy wystarczającą armię to atakujemy naszych przeciwników.Atak pozostawiam do waszej dyspozycji ponieważ każdy ma inny gust i każdy lubi atakować innymi jednostkami.Musicie jedynie uważać na smolne rowy które buduje kalif.Dlatego mury najlepiej niszczyć katapultami.

Obrazek
..Panowie! ja mam problem z tą misją .Kalif od razu rozwala mi łuczników i mangonele.Proszę o radę.
 
 
yankee90210 
Osadnik


Gra w: Crusader,Warchest,Extreme
Wiek: 28
Posty: 26
Medale: Brak

Wysłany: 15 Lipiec 10, 09:13   

Tą misję możesz przejść tak:
Wysyłasz ryśkowi wszystkie towary początkowe ,idziesz lordem na jego siedzibę i czekasz. :-P

lub

Tempo na 20 ,kusznicy zamiast arabskich łuczników i balista załatwią sprawę.Budujesz zagrodę bydła zbrojownie 3warsztaty łucznicze i garbarnię.Niech 2 warsztaty produkują łuki a 1 kuszę.Drewno można sobie od ryśka brać ale sami musimy też produkować.Balisty ogniowe się przydadzą jako obrona.
Ostatnio zmieniony przez yankee90210 18 Lipiec 10, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
intel005 
Mieszczanin


Gra w: Strongold Crusader, Stronghold Legends
Posty: 103
Medale: Brak

Wysłany: 15 Lipiec 10, 10:46   

yankee90210 napisał/a:
Tą misję możesz przejść tak:
Wysyłasz ryśkowi wszystkie towary początkowe ,idziesz lordem na jego siedzibę i czekasz. :-P


Sposób yankee90210 jest chyba najłatwiejszy i działa jak trzeba, ale znam trochę szybszy (Zamiast czekać ok. 1.5 godziny poczekacie ok. godzinę :-P ) :

Budujemy: spichlerz, targowisko, obóz najemników. Sprzedajemy wszystkie towary. Rekrutujemy ok. 30-40 łuczników i wysyłamy na siedzibę. Kalif atakuje tylko raz *.
Później da nam spokój. Po ataku kalifa ustawiamy podatki na max. Co jakiś czas popularność wzrośnie, przyjdą ludzie i zapłacą nam trochę złota. Wysyłamy złoto Lwiemu Sercu. On zabije wszystkich Kalifów.

*Grałem kilka razy tą misję i za każdym razem było tak samo.
 
 
yankee90210 
Osadnik


Gra w: Crusader,Warchest,Extreme
Wiek: 28
Posty: 26
Medale: Brak

Wysłany: 15 Lipiec 10, 20:58   

Może ktoś by mi pomógł przejść misję 41 "Grom w górach"(2 kalify i rysiek w jednej drużynie)
 
 
 
Reniek 
Wędrowiec

Gra w: Crusader, Warchest
Wiek: 27
Posty: 17
Medale: Brak

Wysłany: 16 Lipiec 10, 12:00   

Ja Misja 20 - Saracen przeszedłem tak.
Zwolnij do 20 (pr. gry) i szybko zbuduj mur na przejściu na południe, 3 domki, spichlerz i namiot arabów.
O farmach na razie zapomnij.
Szybko zbuduj ok. 20 arabskich zbrojnych i atakuj na niebieskiego kalifa w międzyczasie zbuduj 5 chatek drwala.
Jak go rozwalisz to wracaj zniszcz farmy kalifa i nawet ryszarda i posadź swoje, zbuduj basztę jak najbliżej twoich farm, zbuduj paru kuszników, kupuj kusze i zbroje, zrób mangonele na baszcie i niech ostrzeliwuje wieżyczki kalifa patrz po co ok.5min czy drugi kalif ma rozwalony mur. Jeżeli tak to szybko z_rekrutuj kilkunastu arabskich zbrojnych i go zaatakuj. Czarny kalif to już tylko formalność. Kasę będziesz trzepał ze sprzedaży żelaza i kamienia. Zbuduj dużo kopalni.


O mój Boże ! Zainwestuj w Mozillę Firefox, gdyż ma wbudowany słownik. Nie rób tak długich zdań bo to wygląda paskudnie ! ( Jak jakiś potok myśli ) Nie ma łączników w zdaniach ! Popracuj i się przyłóż bo takiego bajzlu nikt nie przeczyta.
- Bordinio
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 16 Lipiec 10, 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 10, 07:12   

Przepraszam za ten kilkudniowy odkop i niepotrzebny spam, ale w opisie jest coś nie tak, bo jest misja 30, 31... i zaraz po tym 35. :D Chętnie opisałbym je, ale nie doszedłem do tych misji.
 
 
 
Schadow 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 20
Skąd: Sucha Beskidzka
Medale: Brak

Wysłany: 25 Lipiec 10, 12:10   

Misje nr 32 opisał intel005, więc teraz 33.Teraz właśnie przeszedłem 33 więc opiszę jak to zrobiłem.

Misja 33.
przeciwnicy- Lwie Serce x2
sojusznicy- brak
kasa- gracz 2000, komputer 8000.

Wielu ma z nią problem dla tego się jej obawiałem, ale nie okazała się zbyt trudna.
Z początku dajemy prędkość gry na 20. Budujemy spichlerz, targ, skład zapasów, koszarę, zbrojownię i 5 chatek drwala z czasem zbudowałem 4 kopalnie żelaza zaraz na północ. Kupujemy 10 kusz i 10 zbroi skórzanych, oraz 5 pik i 5 zbroi metalowych po czym wytwarzamy 10 kuszników i 5 pikinierów. Pików od razu dałem do robienia fosy na zachodzie od siedziby. W międzyczasie zbudowałem farmy, piekarnię i młyn wyznając zasadą 3 farmy= 1 młyn = 8 piekarni. Za kamień na przeciw obydwóch przeciwników wybudowałem wieże za 15 kamienia, na wieży od strony pomarańczowego posadziłem 10 kuszników i początkowych łuczników. Pomarańczowy zaatakuje szybciej niż żółty zresztą jak dobrze pójdzie to żółty wyśle tylko 1 katapultę, którą zniszczysz za pomocą krzyżowców. Sprzedajesz trochę chleba i kupujesz 10 łuki, 5 stawiasz w okolicy farm (mnie tam zaatakowali łucznicy pomarańczowego) .a resztę w okolicy brodu na północy. Pomarańczowy wyśle wojska na północy i tam po zniszczeniu katapulty pomarańczowego, która będzie próbowała zniszczyć wieżę posyłamy ich na północ tam gdzie łuczników. Posyłamy tam też zbrojnych pików i krzyżowców. Gdy Lwie serca załatają dziury murami to bramy barykadujemy chatkami drwala (żółty załatał szybko dla tego wysłał tylko katapultę, pomarańczowy się ociągał z postawieniem baszty i wysyłał wojska na północ.
W końcu obydwaj są zabarykadowani ty masz pełno piekarń i farm. I dopiero teraz zbudowałem namiot arabski (gdy będziecie mieli szczęście żółty Rysiek opuści basztę najbliższą kamieniołomu i będziecie mogli postawić kopalnie kamienia, ale wtedy lepiej sprzątnąć kilku łuczników na bramie i baszcie 3-5) Acha i gdy któryś z nich da text "Wojna to niebezpieczna sprawa jak powoli się o tym przekonujesz" - coś takiego nigdy go nie słuchałem to znaczy, że zniszczył chatkę drwala i trzeba dobudować w trybie natychmiastowych. Potem zbudowałem 100 HA i 50 assasinów i wysłałem na żółtego z tym drugim było tak samo.
_________________
Twierdza rządzi! ;P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz