ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Klasyk czy jednak SCH2?
Autor Wiadomość
Mkbewe 
Osadnik

Posty: 48
Medale: Brak

Wysłany: 2 Grudzień 14, 16:15   Klasyk czy jednak SCH2?

Niestety jeszcze nie mam zakupionego nowego komputera, więc nie mogę sam stwierdzić która gra jest lepsza. Aczkolwiek oglądałem, czytałem kilka recenzji SCH2 i powiem, że zdania są podzielone. A Wy? Który Crusader jest lepszy Waszym zdaniem? Klasyczna czy Druga część?
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 2 Grudzień 14, 20:28   

Obie gry moim zdaniem są bardzo dobre, jedna i druga ma swoje plusy i minusy. Ogólnie to różnią się grafiką i balansem (SHC 2 jest dużo lepiej zbalansowany). W Shc bitwy są na ogół większe, w drugiej części odbywają się na mniejszą skale, także budynki są droższe i będziesz miał ich zwyczajnie mniej. Jeśli grałeś już w Shc to śmiało mogę Ci polecić Shc 2, to na prawdę godny następca.
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 2 Grudzień 14, 21:42   

Klasyk jest mega grywalny, szkoda, że nie grałem zbyt długo w SCH II, bo jest bardzo dobra. Wg. mnie różnica między tymi grami jest malutka, lekko jednak przeważa pierwsza część, ale być może ze względu na sentyment i czas, jaki przy niej spędziłem :) Ogólnie obie gry są świetne, dla mnie najlepsze strategie z budowaniem zamków.
 
 
Szyszek 
Wolny chłop

Gra w: SHC , SHC:E
Wiek: 23
Posty: 57
Skąd: Bolesławiec
Medale: Brak

Wysłany: 3 Grudzień 14, 16:39   

Jeśli ci bardzo zależy kup SHC II Special Edition - będziesz miał obie gry na Steamie.
 
 
Centurionix 
Osadnik

Gra w: SH1,SHC,SHC2
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 3 Grudzień 14, 20:22   

SHC 2 lepsze, głównie ze względu na balans i grafikę. Pierwsza część też bardzo dobra, ale na dłuższą metę monotonna i niezrównoważona (OP konni łucznicy).
 
 
Mkbewe 
Osadnik

Posty: 48
Medale: Brak

Wysłany: 5 Grudzień 14, 09:06   

Co macie na myśli "zbalansowany"? Że wojsko arabskie jest silniejsze niż w Crusaderze 1 czy to że Arabowie mogą budować meczety?
A tak z ciekawości, czy jest jakiś arabski władca, który używa farm krów?
 
 
Centurionix 
Osadnik

Gra w: SH1,SHC,SHC2
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 6 Grudzień 14, 13:16   

Mówiąc balans mam na myśli to, że nie ma "jedynej słusznej strategii", jak to miało miejsce w pierwszym SHC (pooglądaj sobie trochę meczy multiplayer na YouTube, w tą grę zawsze gra się tak samo...). To tak jakby porównać GTA do elektronicznej gry w kółko i krzyżyk...

Mimo wszystko możesz kupić obie gry, z racji tego że SHC 1 kosztuje grosze nie powinno to stanowić problemu i mimo wszystko dobrze się zapoznać z poprzednikiem SHC 2 żeby już później wiedzieć co i jak.
 
 
Mkbewe 
Osadnik

Posty: 48
Medale: Brak

Wysłany: 6 Grudzień 14, 20:18   

W klasycznego crusadera to już dłuuugo gram, wczoraj właśnie n-ty raz przeszedłem misję 80 "The Big One" :P
 
 
Centurionix 
Osadnik

Gra w: SH1,SHC,SHC2
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 7 Grudzień 14, 09:44   

Skoro tak to jak najbardziej polecam kupić SHC 2, na początku możesz trochę nie ogarniać z racji tego, że jest w pełnym 3D ale szybko się przyzwyczaisz. A sama rozgrywka jest super przemyślana (podobna do pierwszego SHC, ale wszystkie błędy zostały poprawione oraz dodano kilka nowych, fajnych rzeczy + zbalansowano dobrze ekonomię i wojsko) i jeśli o mnie chodzi to nie wyobrażam sobie jakoś powrotu do pierwszego crusadera :p
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 6 Listopad 16, 21:23   

Po dwóch latach od premiery muszę stwierdzić, że jedynka bije dwójkę na łeb. W Krzyżowca 2 pograłem parę godzin, a następnie rzuciłem w kąt i nieczęsto do niej powracam. W ogóle nie czuć, że to Twierdza. W klasycznego Krzyżowca do dziś gram często i nie wyobrażam sobie, by zamienić go na drugą część.
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Artok 
Wolny chłop


Gra w: cRPG, RTS, FPS
Wiek: 25
Posty: 50
Skąd: Okolice Warszawy
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 6 Listopad 16, 22:43   

kapifili napisał/a:
jedynka bije dwójkę na łeb

Eeee tam, nie jest tak źle. Mi dwójka się podoba, jestem w trakcie 5 szlaku i zastanawiam się nad zakupem DLC podczas promocji -75%

Szkoda, że nie ma odzywek chłopów, ani możliwości budowy rzeczy strasznych/przyjemnych.
 
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 7 Listopad 16, 21:44   

Dla mnie różnica między 2D a 3D jest ogromna. Nie jestem w stanie się przestawić :\
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz