ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
"Brak odpowiedzi"...
Autor Wiadomość
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 16 Lipiec 15, 18:02   "Brak odpowiedzi"...

...czyli wieczne problemy humanisty z elektroniką.

Heh, aż mi trochę głupio tu pisać, bo tak dawno nie zaglądałem, a jak już, to z konkretną sprawą do was walę. No ale cóż, liczę na waszą dobroć i wiedzę. ;)

Mianowicie ostatnimi czasy mój kochany laptop bardzo łatwo się zawiesza. Ileż to już razy widziałem w górnym pasku "(brak odpowiedzi)"... i samo w sobie nie byłoby to problemem, wiadomo, ctrl+alt+delete robią swoje, ale niestety wówczas kontakt z maszyną jest żaden i pozostaje tylko najbardziej brutalna z metod czyli wyciągnięcie baterii i/lub zasilacza.

Antywirus nic nie wykazał. Dodam, że laptop był (jak wiele innych razy) w torbie podróżnej ale... nie osłabiajcie mnie i nie mówcie, że to uszkodzenie mechaniczne bo mi się przykro zrobi. :<

Jakieś pomysły?
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 16 Lipiec 15, 18:52   

Komp nie muli tak ogólnie? Czy płynnie działa, ale nagle się zawiesza? Sprawdź procesy w menedżerze zadań, czy Ci coś nie zjada dużej ilości RAMu. Zawsze możesz pokusić się o wyczyszczenie komputera ze śmieci CCleanerem. I zobacz, czy się nie grzeje zbytnio, sprawdź to osobno z podłączonym zasilaczem i bez. Możesz też po Ew. jak Ci się chce, ale to niekoniecznie musi nam super pomóc, to zmierz temperatury programem HWMonitor, o ile się da je zmierzyć na latopach. Zanim jednak te temperatury zmierzysz odpowiedz na tamte pytania i przede wszystkim użyj CCleanera, tylko mądrze zaznacz co ma usunąć. :) Tyle mi przychodzi na razie do głowy.
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 16 Lipiec 15, 19:59   

Jaki masz system operacyjny ? Wydaje mi się, że Windows może być uszkodzony lub zaśmiecony(przeładowany) tak jak mówi Darnokok. Dla Windows 8 istnieje komenda do wpisania w Windows PowerShell. ( okno komend )

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth ( wkleja sie to nie ctr+v, tylko prawym przyciskiem myszy( nie działa ctrl+v tam )

Nie wiem, czy w 7 też działa to polecenie, ale warto sprawdzić ;)
Jeżeli wykryje problem, to trzeba wkleić :

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Nie znamy specyfikacji sprzętowych Twojego laptopa no i oczywiście nie podałeś jego wieku.

Warto czasami zrobić defragmentacje dysku i określić, czy problem występuje częściej podczas surfowania po necie, czy podczas używania programów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz