ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Moja ostatnia mapa - Ostatnia bitwa
Autor Wiadomość
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 15, 17:13   Moja ostatnia mapa - Ostatnia bitwa

Czołem! Chciałbym przedstawić Wam moją ostatnią mapę. Uprzedzając pytania (o ile ktokolwiek napisze w temacie xD), jest to moja ostatnia mapa z dwóch powodów. Po pierwsze nie chce mi się już tworzyć map, bo niestety trochę to straciło sens i tak mało kto je pobiera. Po drugie, jako że tworzę mapy od dawna i mam na swoim koncie kilka sukcesów (2 wygrane konkursy) oraz kilka dobrych map (najlepsze to: Minahstep castle, Brama do piekła, Heavenly Wall oraz 3,7,9,10 misja z kampani Amor patrie nosta lex - gdyby ktoś szukał to możliwe, że założę osobny temat z moimi mapami i tam je wszystkie wstaiwe, oprócz tych z kampanii, którą możecie znaleźć na stronie) to pomyślałem, że nie odejdę tak "bez słowa". Taka deklaracja zmotywowała mnie do tego, żeby mapę bardzo dokładnie dopracować.
I tak oto powstała mapa, którą będę przeklinać do końca życia xD! Przymierzałem się do niej od początku roku, zacząłem robić na początku czerwca, rzucając robotę wielokrotnie, w końcu wczoraj udało mi się uzyskać obecny kształt. Nawet sobie nie zdajecie sprawy co było już na tej mapie... min. morze z wielkim portem/ mury wielkiego miasta na całą mapę/ drugi zamek i wiele innych pierdół, które poszły do kasacji, bo mi się nie podobały. Pokrywanie tych wszystkich zboczy skałami i kształtowanie ich w te fikuśne "rączki", zabrało chyba z mojego życia cały boży dzień, jak nie więcej. Ludzie, nie róbcie tego, nerwica gwarantowana xD. Ale musiałem ją skończyć. Chciałem mieć to z głowy, zanim na dobre zaczną się wakacje.

Ostania Bitwa

Kilka uwag:
- niestety ale kilka warsztatów nie może działać, co trochę brzydko wygląda, bo chciałem stworzyć efekt takich budowli zamkowych jakie są np. w Malborku
- tak... nie chciało mi się wymyślić fabuły
- gameplay może być trudny, a mapa dostosowana jest do łatwego poziomu trudności (wtedy nie ma brzydkich ubytków w wojsku, które ładnie ułożyłem)
- trzeba zabić wszystkich wrogów (myślę, że daje to znacznie więcej zabawy)


Wszystkie ziemie na półwyspie legły już u twoich stóp. Ostał się jeden zamek, który wyróżniał się ze zgliszczy podbitych ziem. Natura nie stworzyła nigdzie indziej doskonalszego miejsca na zbudowanie twierdzy. Powstała ona bowiem na wzgórzu o trzech szczytach, pokrytych skalistymi urwiskami. Cały zamek przecina i otacza rzeka, która dodatkowo utrudnia oblężenie. To nie będzie łatwe zadanie!







Download pojawi się trochę później, ale myślę, że jeszcze dzisiaj. Wstawię też mapę na StrongholdHeavenGames więc linki nie wygasną. Jeśli komuś nie chce się grać/pobierać to może ocenić po ss i bez gameplay. Wszystkie komentarze mile widziane.

EDIT:
Jest download. Musiałem zrobić ostatnie drobne poprawki. Mapa testowana na łatwym poziomie trudności, straciłem 94% jednostek, ale mogłem trochę rzeczy lepiej zrobić. Po za tym zamek da się zdobyć na kilka sposobów, może uda Wam się znaleźć skuteczniejszy.
http://www69.zippyshare.com/v/P6SxagvX/file.html
Ostatnio zmieniony przez Kupiec Hrupkuw 6 Lipiec 15, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Lipiec 15, 20:10   

Nooo mapa wygląda imponująco! Na tyle dobrze, że chyba uda mi się znaleźć trochę czasu na jej ocenę (choć nie gwarantuję, że zagram - a jak zagram, to pewnie dostanę niezłe lanie, bo dawno już nie grałem w Twierdzę :D ), zwłaszcza, że to Twoje mapa i jak sam mówisz - ostatnia, chociaż ja bym tak definitywnie nie stawiał takiej "granicy" ;) .

Tak na pierwszy rzut oka:
- jak zwykle świetnie zrobiony zamek
- krajobraz także wspaniały, zwłaszcza podobają mi się wodospady (a już najbardziej ten duży na wschodzie, gdzie rzeka się rozwidla) i precyzyjne ułożenie skał - to jest prawdziwy kunszt, po jakim poznaje się znakomitego mapmakera ;) (no może ta jedna skała przy małym wodospadzie przy mostku na pierwszym screenie mogłaby być jeszcze nieco osłonięta... xd)
- świetnie zrobiony taki "zwykły" teren bez fajerwerków na południu i zachodzie
- dobrze ułożona armia xD
- ogólnie ciekawe rozwiązania zastosowane w zamku
- nie jestem przekonany do rzeczki i jeziorek - czegoś mi brakuje na ich brzegach.. choć z drugiej strony... przypuszczam, że mogłeś coś kombinować i uznałeś, że jednak tak jest najładniej ;)

Więcej napiszę za kilka dni, tym bardziej, że nie można jej jeszcze pobrać ;) .

PS. Nie znam chyba mapki Minahstep castle - pokaż ją :D
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 15, 21:35   

Siwy napisał/a:
chociaż ja bym tak definitywnie nie stawiał takiej "granicy" ;) .

Racja, jakbym później coś wstawił to wyglądało by to co najmniej żenująco. Postaram się jednak dotrzymać słowa.
Siwy napisał/a:
PS. Nie znam chyba mapki Minahstep castle - pokaż ją :D

To ostatnia mapa konkursowa. Link już wygasł, a nie mam tej mapy na komputerze, więc możliwe, że przepadła :D
http://forum.stronghold.n...t=3485&start=15
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Lipiec 15, 22:18   

Przeciwnie - mam nadzieję, że słowa nie dotrzymasz! Zresztą owego nie dawałeś, więc nie ma problemu ;) .

Cholerka, szkoda, świetna mapa..
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 7 Sierpień 16, 22:32   

Minął już ponad rok i choć czasami ciągnie mnie do edytora map, to nic w nim nie stworzyłem. Chyba rzeczywiście uda mi się dotrzymać tej deklaracji, bo z początku myślałem, że będzie ciężko (byłem dosłownie uzależniony od edytora xD).
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 8 Sierpień 16, 19:27   

Ja w sumie dużo mam jeszcze swoich map na kompie i naprawdę są według mnie świetne, ale nigdy ich nie opublikuję prawdopodobnie xd. Zrobiłbym już to bardzo dawno, ale po co, to jak publikowanie mapy dla samego siebie xd. Inaczej by było jakby stworzyli jakąś dobrą odsłonę "Twierdzy" z sensownym edytorem.

P.S. Dawno tu nic nie pisałem, więc witam z grobu :D
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 8 Sierpień 16, 20:25   

Nidor - skoro są świetne, to publikuj! Chętnie rzucę okiem, choć nie wiem, czy ocenię, bo ostatnio mam niewiele czasu nawet na sen i jedzenie xd
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 8 Sierpień 16, 21:59   

No więc widzisz, nie masz czasu. Poza tym miałem w planach kampanię, rozumiesz. No i chciałem to razem wypuścić, a osobno to nie za bardzo mam chęć. Kolejna rzecz do brak jakiejkolwiek motywacji, żeby coś z tym zrobić :D .

P.S. Za....... awatar xddddd
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 8 Sierpień 16, 23:23   

A tam motywacja... dodaj jakieś mapy bo nudno trochu w tym dziale :D
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 9 Sierpień 16, 12:40   

Mogę was co najwyżej zadowolić tym screenem z 4 moich map :D . Nie mam za bardzo ochoty na ich dokańczanie, więc to by było na tyle xd.

 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 9 Sierpień 16, 14:08   

Fajne te zamki. Najbardziej podobają mi się te mury połączone z kawałkami schodków. Tego pomysłu jeszcze nie znałem. :p
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz