ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa pod tytułem "Niespodzianka"
Autor Wiadomość
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 15 Kwiecień 15, 15:07   Mapa pod tytułem "Niespodzianka"

Witam.
Oto moja kolejna mapa. Wykonałem ją trochę wcześniej niż mapę "Zamek w Malborku", lecz wrzucam ją dopiero teraz. (Postanowiłem ją nieco upiększyć, dodać co nieco elementów krajobrazu itp, głownie bazując na wyglądzie map które na tym forum znalazłem).
Nie zeźlijcie się za kiepską fabułę, ale nie mam do tego w ogóle głowy.

Pozdrawiam.


Tutaj macie linka do pobrania mapy
http://speedy.sh/sPCBR/Niespodzianka.map

Niespodzianka-0.jpg
Plik ściągnięto 6783 raz(y) 9,81 KB

Niespodzianka-2.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 211,21 KB

Niespodzianka-3.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 186,46 KB

Niespodzianka-1.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 188,8 KB

 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 25 Kwiecień 15, 19:34   

Całkiem ładna mapa, widać że podpatrzyłeś innych na forum bo krajobraz o wiele bardziej urozmaicony i rozmieszczony. Zamek wygląda dobrze, ale trochę za prosty. Brak tam jakichś manipulacji terenem, albo bardziej wyrafinowanego kształtu. Jak na nowego mapmakera robisz bardzo profesjonalne mapy.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 26 Kwiecień 15, 20:56   

Cieszę się że krajobraz w miarę mi wyszedł. Co do fortecy, to nie starałem się tworzyć jakichś urozmaiceń w stylu manipulacji terenem. Chciałem by przejście tej mapy wymagało choćby minimalnego pomyślunku taktycznego (Ja przynajmniej musiałem zastanowić się co, i jak umocnić by w końcu przejść tę misję- to podczas sprawdzania- a udało mi się dopiero za którymś razem). Tak więc forteca jest prosta, i łatwa do modernizacji, a sama misja nie polega tylko na tym by zwerbować kilku żołnierzy, i obserwowaniu walki , ponieważ zamek sam w sobie jest zbyt potężny dla atakujących. (Z czymś takim spotkałem się przy niektórych, iście docenionych mapach). Ale to tylko moje zdanie na tenże temat.
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 26 Kwiecień 15, 21:39   

Barnak napisał/a:
Z czymś takim spotkałem się przy niektórych, iście docenionych mapach


Bo niektórzy mapmakerzy(w tym ja) tworzą mapy, w których gameplay jest dodatkiem do zamku, nie na odwrót. :D Ja osobiście nie znoszę robić gamplayu i dlatego moja najnowsza mapa ugrzęzła, bo nie chce mi się scenariusza robić, ale postaram się przez długi weekend ogarnąć już :D
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 29 Kwiecień 15, 17:01   

Jak dla mnie to liczy się nie tyle co sam scenariusz do mapy, jak sama rozgrywka. O wiele większą frajdę (tak mi się wydaje) daje możliwość przebudowy, czy też umocnienia zamku podczas gry, niż tylko podziwianie go. No bo ile można cieszyć się na przykład grą w piłkę, siedząc wyłącznie na ławce rezerwowych. Coś takiego po prostu szybko nudzi.
Liczę na to, iż Twoja mapa będzie posiadała to wszystko co trzeba, by można było się wciągnąć w rozgrywkę, i nie tak łatwo było ją zakończyć sukcesem.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 29 Kwiecień 15, 22:19   

Chciałem od razu zagrać w tę mapę, ale coś mi się zrypało w kompie, że sh nie działało. Być może w najbliższych dniach znajdę czas, żeby zobaczyć mapę, a zapowiada się obiecująco.

Barnak napisał/a:
Jak dla mnie to liczy się nie tyle co sam scenariusz do mapy, jak sama rozgrywka. O wiele większą frajdę (tak mi się wydaje) daje możliwość przebudowy, czy też umocnienia zamku podczas gry, niż tylko podziwianie go. No bo ile można cieszyć się na przykład grą w piłkę, siedząc wyłącznie na ławce rezerwowych. Coś takiego po prostu szybko nudzi.


Niestety, ale zdołałem się przekonać, że użytkownicy wolą pooglądać mapę i oceniać ją pod względem krajobrazu itd. (w sensie w ogóle w nią nie grają) dlatego też, gdy tworzę mapy to jest właśnie mój priorytet, chociaż nie ukrywam, że lubię rozgrywkę i dlatego często staram się tworzyć bardziej urozmaicone scenariusze, ale nie zawsze to się udaje. Z map, które stworzyłem, najbardziej podoba mi się chyba "Brama do piekła", ale rozgrywka jest tam bardzo uboga. Podobnie jest w misji 3 kampanii mistrzów, a tę mapę stawiam u mnie na 2 miejscu z moich map. Na drugim miejscu stawiam też misje 9KM i Minahstep Castle, ale tutaj gameplay jest już urozmaicony - mamy atak na zamek, wrogie obozy, a potem obronę zamku. W 7 i 10 misji KM, które stawiam na 3 miejscu też postarałem się o ciekawszą rozgrywkę. W jednej przed rozgrywką staczamy wielką bitwę, a w drugiej mamy do zdobycia cały zamek (nawet już nie pamiętam, czy trzeba zabić wszystkich, ale kiedyś była taka bardzo trudna wersja alpha tej mapy i przechodziłem ją ponad 3 godziny i o dziwo się nie nudziłem xD). Można więc urozmaicić trochę rozgrywkę na takich mapach, no ale to nigdy nie będzie to samo co budowanie zamku od zera jak w misjach z podstawowej kampanii.
 
 
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 2 Maj 15, 22:57   

W sumie to nie najgorszy ten pomysł z budową zamku od zera. Też muszę przyznać że brakuje tego w tutejszych mapach. Swoją drogą (tu prośba do wszystkich) dajcie znać jak się Wam podobała rozgrywka (skala trudności według Was, itd.). Takie informacje będą bardzo przydatne przy ewentualnym wykonywaniu dalszych twórczości. A tak w ogóle to jestem po prostu ciekaw jak się przy tym bawiliście.
 
 
Castille 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 15, 15:48   

Mógłbyś dać świeży link? Bardzo chciałbym zagrać
 
 
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 29 Czerwiec 15, 22:37   

Bardzo proszę, oto link:
http://speedy.sh/WFcpP/Niespodzianka.map

Daj znać jak poszło.
Miłej zabawy życzę.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 15, 17:28   

No dobra znalazłem trochę czasu, a Stronghold mi już działa więc wypada coś napisać. Zamek jest bardzo przeciętny, ale całkiem dobrze wpasowany w teren i nie jest też "kwadratem" co często przytrafia się początkującym. Jak napisał Threeth brakuje tutaj manipulacji terenem, czy jakiś bardziej złożonych struktur, ale skoro od początku nie miałeś zamiaru ich używać to trudno. Bo niestety ciężko jest stworzyć skomplikowany zamek, który zachowa takie właściwości, jakie Ty chciałeś uzyskać. Krajobraz wypada znacznie lepiej, choć nie ma tu żadnych wodotrysków, jest po prostu poprawny z kilkoma błędami jak np. skały na prawym skraju mapy. Przy czym "poprawny" w mojej skali oznacza poziom jaki nie osiąga 90% wrzucanych tutaj map. Oczywiście to moja subiektywna opinia i możecie się z nią nie zgadzać. Z mniejszych błędów zauważyłem też przesadzenie z krzakami i manipulacje terenem na postawionych już głazach. Na pochwałę zasługuje całkiem przyjemny dla oka most.

Na podsumowanie mapę ocenię w dwóch skalach. Jeśli wziąć pod uwagę wszystko co było tutaj na forum wrzucane, to mapa zasługuje na 8/10. Jest znacznie lepsza i bardziej profesjonalna od większości pokazywanych tutaj map. Gdybym miał oceniać ją jako np. mapę konkursową, która konkurowałaby z najlepszymi mapami z forum to dałbym jej 4/10, przy czym 10/10 to mapa w pełni poprawna technicznie i wybijająca się czymś jeszcze, na której widok dostaje się zachwycenia.

Nie ocenię gameplay'u. Mam po dziurki w nosie tej gry xD.
Dodam, że na prawdę z wielką chęcią zobaczyłbym kolejne Twoje mapy. Jeśli sprawia Ci przyjemność tworzenie, to nie ma powodu, żebyś map nie tworzył. Wiem, że to rozczarowujące jak Twoją mapę ocenią 1-2 albo zero osób, ale niestety złote czasy tej gry i tego forum już minęły. Zawsze możesz wrzucać mapy na StrongholdHeavenGames, tam całkiem sporo ludzi pobiera mapy, więc będziesz miał przynajmniej jakieś poczucie, że ktoś w nią zagrał. Jeśli kiedyś coś jeszcze wstawisz to zawsze postaram się to ocenić, chociaż samą mapę, bo z gameplay może być ciężko. Powodzenia, mam nadzieje, że jeszcze coś stworzysz.
 
 
Castille 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 15, 21:43   

Dzięki za wrzutę.
Narazie przeszedłem tylko oblężenie, gdyż mam problemy z mapą w wersji 1.3
A co do mapy, to mnie trochę raziło mnie w oczy to że zamek był martwy na początku.
Poza tym mapa jest ok.
 
 
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 15, 23:09   

Cóż. Co do tego iż zamek jest na początku gry martwy, to próbowałem na początku wykonać mapę tak by już przy rozpoczęciu rozgrywki ludzie z fortecy byli zajęci pracą. Jednakże gdy tak zrobiłem, okazało się że inwazje rozpoczynają się od samego początku gry, bez względu na to czy zdobyłeś już zamek czy też nie. Nie wiedząc jak temu zaradzić, postanowiłem zostawić to w spokoju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz