ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Trailer
Autor Wiadomość
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 13, 14:12   Trailer

Witam, dziś chciałbym udostępnić dla wszystkich trailer, który musi się już niedługo pojawić u nas na kanale i na stronie, żeby przyciągnąć i poinformować graczy o naszej kampanii. Nie mogę sobie już pozwolić na duże zmiany, ale małe poprawki są jeszcze możliwe, tylko nie bądźcie za bardzo szczegółowi, bo na prawdę mam już dosyć poprawiania go :D . Wiem, że tam jest jeden błąd ortograficzny - "ludzią". Już go poprawiłem, ale nie w tej wersji, jak dopatrzycie się jakiś jeszcze to dajcie znać. Wystąpiły pewne trudności z dokończeniem rysunku Sarmacji, więc chyba nie znajdzie on miejsca w tym trailerze. Właściwie jest już wszystko czego oczekiwałem i pora go opublikować.
http://www8.zippyshare.com/v/31949011/file.html
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 7 Lipiec 13, 15:04   

Po pierwsze: nie ma, że masz dosyć ! Nie śpieszymy się, dzięki czemu ma to być zrobione tak dobrze, jak tylko potrafimy ;) . Zatem, co do poprawki:
- ogólnie może użyj jakiejś bardziej klimatycznej czcionki do tego?
- proponuję "Nową kampanię do..." Twierdzy, a nie Stronghold; poza tym biernik l. p. r. ż. kończy się na "ę", zatem powinno być: "kampanię"
- napis Sarmacja zrób także biały, ten czerwony taki nijaki
- "Ludzie żyją w zgodzie i dobrobycie" (bez "w" przed dobrobycie - zbędne)
- "Czy jednak wszystkim żyje się tutaj tak dobrze?" - zmieniony w ten sposób szyk zdania brzmi lepiej moim zdaniem
- przed "Zabić?" daj trzy kropki i napisz to z małej litery, skoro poprzedni napis kończy się trzema kropkami, zatem: "...zabić?"
- nie wszystko jest napisane jednakową czcionką, musisz to poprawić na pewno (chodzi o wielkość i grubość, ale chyba też krój) - jedynie napis "Sarmacja" powinien być większy etc.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 13, 16:57   

Ogólnie pomysł bardzo fajny i sam trailer nie jest zły, ale... :) przepraszam za to, że się będę czepiał ^^.

- jest kilka błędów w zdaniach, zjedzone literki, itp.
- czy tylko ja mam wrażenie, że niektóre przedstawione scenki są bardzo ciemne ? (w sensie trudno dokładnie wszystko zobaczyć)
- niektóre scenki znikają zanim zdążą się całkiem pojawić, więc trudno jest zobaczyć o co chodzi (być może powiązane jest to z poprzednim punktem)
- Tymczasem zza morza nadchodziło coś... - jakoś mi to nie pasuje. 'Tymczasem zza morza nadciągał wróg'?
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 7 Lipiec 13, 18:25   

Cytat:
(...) przepraszam za to, że się będę czepiał ^^.


Od tego w końcu jesteś ;) . Za to Ci płacimy xd.

Cytat:
- czy tylko ja mam wrażenie, że niektóre przedstawione scenki są bardzo ciemne ? (w sensie trudno dokładnie wszystko zobaczyć)
- niektóre scenki znikają zanim zdążą się całkiem pojawić, więc trudno jest zobaczyć o co chodzi (być może powiązane jest to z poprzednim punktem)


Wydaje mi się, że jest to celowe.

Cytat:
- Tymczasem zza morza nadchodziło coś... - jakoś mi to nie pasuje. 'Tymczasem zza morza nadciągał wróg'?


Ma być nie do końca wiadomo o co chodzi... o ile mi wiadomo ;D. Jednak masz rację, może lepiej będzie np. "Tymczasem zza morza nadciągało nowe zagrożenie", albo "(...) nowe niebezpieczeństwo", tudzież "nowe zmartwienie". Zamiast nowe można użyć słów inne, albo kolejne.
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 13, 18:34   

W pełni popieram oceny poprzedników, ale nie podoba mi się zmiana czasów w tekście. Jest zdanie "Ludzie żyją w zgodzie i dobrobycie", a później wszystko jest w czasie przeszłym. Moim zdaniem to trochę nie pasuje.

Mam tu jeszcze propozycję do napisu zamiast "Drużyna strongholdnet".
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 13, 19:20   

Przełamie się i zastosuje do wszystkich uwag. Lutel niektóre sceny są celowo przyciemnione, ale mogę je rozjaśnić. Nidor przecież czas już poprawiłem, na początku wszystko jest w teraźniejszym, a w przyszłym (od "zawycia wilka"). Sceny specjalnie są takie szybkie, mogę je lekko zedytować, ale to już dużo nie zmieni, bo ciężko będzie zgrać z napisami itd. Na przykład ta ostatnia zawiera się w trzech klipach, pierwszy bardzo niejasny i niewyraźny, drugi już dużo wyraźniejszy, a trzeci najbardziej, bo jeszcze się oddala.

[ Dodano: 9 Lipiec 13, 20:02 ]
Poprawiona wersja trailera, niestety nie udało mi się znaleźć lepszej czcionki (jest inna niż wcześniej) z polskimi znakami :/ . Możecie już tam zobaczyć skończoną mapę, nie ma tylko dwóch nazw, które nie były tutaj potrzebne. Zdecydowałem się dodać dodatkowe ujęcia z mapą oprócz przedstawienia jej na początku - co o tym myślicie? Nidor, niestety nie dodałem tego logo, bo jakoś mi nie pasuje tutaj do tych prostych napisów, zobaczymy co powie Lutel i Siwy. Może to być po prostu nasze logo, ale tutaj mi nie pasuje jednak.
http://www28.zippyshare.com/v/51460003/file.html
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 13, 19:46   

'Ludzie żyją w zgodzie i doborbycie' - literki poprzestawiane w ostatnim słowie.
'Zabijać nas i nasze dzeci' - to samo.

Bardzo mi się podobają te ujęcia z mapą :) .
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 9 Lipiec 13, 19:55   

No no trailer już jest świetny. Tylko dodaj kropkę na końcu ostatniego napisu xdd. No i przydałaby się poprawiona mapka, o czym pisałem w temacie z nią.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 13, 20:13   

Jedna sprawa. Dałoby radę zrobić to w rozdzielczości 720p, czyli 1280x720? Te czarne paski po bokach nie są potrzebne.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 12:46   

A więc zastosowałem się do powyższych uwag, lecz niestety nie udało mi się poprawić słusznej uwagi Lutela, ma to też chyba częściowo związek z rozdzielczością mojego monitora. Jak nie będzie już żadnych większych uwag, to wstawiajcie go na stronę z newsem i kanał.

http://speedy.sh/Jx93C/trailerv7.mp4


Nie wskazane jest wstawiać link między znaczniki code ;) . S.

[ Dodano: 14 Lipiec 13, 15:05 ]
Udało mi się jednak zlikwidować i zredukować paski po bokach w odpowiednich ujęciach, ale za to sceny są lekko przycięte. Wieczorem wstawię tą drugą wersje i wybierzecie pomiędzy nimi.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 14 Lipiec 13, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 21:20   

Tak sobie myślę... nie lepiej dać ten trailer, jak już kampania będzie gotowa? Na ten moment nie wiemy, kiedy to będzie, niektóre mapki nie są gotowe. Jak wrzucimy link do opisu filmu na YouTube to więcej osób ściągnie.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 2 Sierpień 13, 14:23   

Moim zdaniem trailer powinien być opublikowany przed premierą, przecież do tego to służy, aby już teraz przyciągnąć graczy, którzy będą czekać na grę. To już odpowiednia pora. Link do trailera ze zredukowanymi paskami: http://www2.zippyshare.com/v/92875872/file.html
Wybierzcie, któryś z tych dwóch. Aha i jako, że zrobiłem od nowa misję 3, to niektóre ujęcia już nie pokazują mapy, która będzie w kampanii, dlatego myślę, że można lekko zedytować fabułę, że Bedyni zdobyli już jedną twierdzę na południu i to będzie właśnie ta twierdza.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 2 Sierpień 13, 21:08   

Wszystko fajnie, tylko dalej jest "nasze dzeci" zamiast "nasze dzieci".
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 13, 23:19   

Błąd poprawiony. Przez przypadek nazwałem klip zakończeniem xd. http://www37.zippyshare.com/v/69837919/file.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz