ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z DirectX
Autor Wiadomość
TheMrFuZzy1 
Wędrowiec

Gra w: Kingdoms
Posty: 9
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 13, 21:58   Problem z DirectX

Witam. za każdym razem kiedy włączam stronghold kingdoms, wyskakuje mi problem "Wystąpił problem z directx", Mam directx 11, zainstalowany net framework, lecz gra nadal nie działa... Wiecie jak to naprawić? :-?
To link do zdjęcia http://www.speedyshare.com/y6GG5/Bez-tytulu.png
Zadalem to pytanie na zapytaj onet, ale oczywiscie odpowiedzi nie dostalem ;) , takze pisze tutaj.
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 10:31   

Wygląda na problem ze sterownikami do karty graficznej, sprawdź czy masz aktualne. Zawsze możesz posłużyć się narzędziem diagnostycznym programu DirectX.
 
 
TheMrFuZzy1 
Wędrowiec

Gra w: Kingdoms
Posty: 9
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 10:43   

GeeWhiz napisał/a:
Wygląda na problem ze sterownikami do karty graficznej, sprawdź czy masz aktualne. Zawsze możesz posłużyć się narzędziem diagnostycznym programu DirectX.
Jak mam to zrobic? bo nie rozumiem :-|
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 11:04   

Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych systemów operacyjnych. Ja to rozwiązuje w ten sposób (XP sp3).

Start-> Uruchom-> dxdiag

Przechodź po kolejnych kartach i tylko wykonuj wszystkie testy. Z reguły powiadomienie o aktualizacji sterowników do k. graficznej powinno samo ci wyskoczyć.


Ogólnie problem polega na tym, że nie wszystkie karty obsługują DX 11. Sprawdź jeszcze w googlach, czy twój model karty graficznej jest przystosowany do pracy z DX 11.
 
 
TheMrFuZzy1 
Wędrowiec

Gra w: Kingdoms
Posty: 9
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 11:10   

GeeWhiz napisał/a:
Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych systemów operacyjnych. Ja to rozwiązuje w ten sposób (XP sp3).

Start-> Uruchom-> dxdiag

Przechodź po kolejnych kartach i tylko wykonuj wszystkie testy. Z reguły powiadomienie o aktualizacji sterowników do k. graficznej powinno samo ci wyskoczyć.


Ogólnie problem polega na tym, że nie wszystkie karty obsługują DX 11. Sprawdź jeszcze w googlach, czy twój model karty graficznej jest przystosowany do pracy z DX 11.

Mam win 7, na kazdej stronie pisze "Nie znaleziono problemow".
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 11:11   

ok, a podaj jeszcze model twojej karty graficznej
 
 
TheMrFuZzy1 
Wędrowiec

Gra w: Kingdoms
Posty: 9
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 11:15   

GeeWhiz napisał/a:
ok, a podaj jeszcze model twojej karty graficznej
Chodzi ci ze nvidia, cos takiego? jak tak to mam nvidie
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 11:20   

Tak, ale to trochę mało, potrzebny jest konkretny model, np. u mnie NVidia GeForce 9600 GT (512).

Panel sterowania -> sprzęt -> menadżer urządzeń-> karta graficzna
 
 
TheMrFuZzy1 
Wędrowiec

Gra w: Kingdoms
Posty: 9
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 11:40   

GeeWhiz napisał/a:
Tak, ale to trochę mało, potrzebny jest konkretny model, np. u mnie NVidia GeForce 9600 GT (512).

Panel sterowania -> sprzęt -> menadżer urządzeń-> karta graficzna

Standardowa karta graficzna VGA
Dostawca sterownika : Microsoft
Data sterownika : 2006-06-21
Wersja sterownika : 6.1.7600.16385
Nwm czy o to Ci chodzilo.
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 11:52   

NIE, nie chciałem informacji na temat sterowników do kart. graficznej które zdają się być już nieaktualne, tylko informacje o samej karcie graficznej.
Pobierz

Jak zainstalujesz program to podeślij screen, z zakładki Graphics Card, może do czegoś dojdziemy.
 
 
TheMrFuZzy1 
Wędrowiec

Gra w: Kingdoms
Posty: 9
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 18:11   

GeeWhiz napisał/a:
NIE, nie chciałem informacji na temat sterowników do kart. graficznej które zdają się być już nieaktualne, tylko informacje o samej karcie graficznej.
Pobierz

Jak zainstalujesz program to podeślij screen, z zakładki Graphics Card, może do czegoś dojdziemy.

Masz linka
http://www.speedyshare.com/HTkpK/Bez-tytulu.png
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 19:37   

Na pierwszy rzut oka twoja karta graficzna może nie być przystosowana do Directx 11. Pytanie za 100 pkt. czy podobny problem występuje przy innych grach?

Z tego co wiem DirectX 11 jest wbudowany w Win7, ale twoja karta graficzna wcale nie musi go obsługiwać i na to właśnie u ciebie wygląda. W dodatku nie pokoją mnie twoje sterowniki do karty graficznej, wygląda na to, że od dawna nie było aktualizacji. Jeśli chcesz się przekonać czy wina stoi po stronie directa, to musisz się trochę pobawić, spróbuj zainstalować Direct x 9.0 c, i najnowsze sterowniki do karty graficznej -> Toshiba, na podstawie modelu twojego laptopa, bo ten VGA także mnie nie pokoi. Z tego co wiem Stronghold Kingdoms powinien śmigać na DirectX 9.0 c. Jeśli będziesz miał jakieś problemy przy instalacji directa lub ze znalezieniem odpowiednich sterowników do karty graficznej to załóż temat na jakimś forum komputerowym i zamieść screena z tego programu, który mi przesłałeś, bo tutaj zaczynają się kończyć moje możlwoścI. Poniżej zamieszczam link do artykułu, który pozwoli Ci na poprawną instalację Directa 9.0 c.

Klik

A i na przyszłość nie instalujcie żadnych Directów itp. z gier komputerowych, bo potem wynikają z tego różne problemy.
 
 
TheMrFuZzy1 
Wędrowiec

Gra w: Kingdoms
Posty: 9
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 20:13   

GeeWhiz napisał/a:
Na pierwszy rzut oka twoja karta graficzna może nie być przystosowana do Directx 11. Pytanie za 100 pkt. czy podobny problem występuje przy innych grach?

Z tego co wiem DirectX 11 jest wbudowany w Win7, ale twoja karta graficzna wcale nie musi go obsługiwać i na to właśnie u ciebie wygląda. W dodatku nie pokoją mnie twoje sterowniki do karty graficznej, wygląda na to, że od dawna nie było aktualizacji. Jeśli chcesz się przekonać czy wina stoi po stronie directa, to musisz się trochę pobawić, spróbuj zainstalować Direct x 9.0 c, i najnowsze sterowniki do karty graficznej -> Toshiba, na podstawie modelu twojego laptopa, bo ten VGA także mnie nie pokoi. Z tego co wiem Stronghold Kingdoms powinien śmigać na DirectX 9.0 c. Jeśli będziesz miał jakieś problemy przy instalacji directa lub ze znalezieniem odpowiednich sterowników do karty graficznej to załóż temat na jakimś forum komputerowym i zamieść screena z tego programu, który mi przesłałeś, bo tutaj zaczynają się kończyć moje możlwoścI. Poniżej zamieszczam link do artykułu, który pozwoli Ci na poprawną instalację Directa 9.0 c.

Klik

A i na przyszłość nie instalujcie żadnych Directów itp. z gier komputerowych, bo potem wynikają z tego różne problemy.

Zainstalowalem directx 9, lecz pisze ze nadal mam 11. Moglbys mi dac takze jakis link do karty graficznej dla toshiby?
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 20:25   

To, że 11 ci wyskakuje na moje oko nie ma żadnego znaczenia. Będzie ona nadal, bo jest wbudowana system, ty tylko instalowałeś biblioteki do obsługi pod 9.0 c. Jeśli nie było żadnych komunikatów o błędach przy instalacji to dobrze. Co do sterowników do twojej karty graficznej -> podaj mi model twojego laptopa (pełna nazwa, seria etc.) to postaram się czegoś poszukać.
 
 
TheMrFuZzy1 
Wędrowiec

Gra w: Kingdoms
Posty: 9
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 20:53   

GeeWhiz napisał/a:
To, że 11 ci wyskakuje na moje oko nie ma żadnego znaczenia. Będzie ona nadal, bo jest wbudowana system, ty tylko instalowałeś biblioteki do obsługi pod 9.0 c. Jeśli nie było żadnych komunikatów o błędach przy instalacji to dobrze. Co do sterowników do twojej karty graficznej -> podaj mi model twojego laptopa (pełna nazwa, seria etc.) to postaram się czegoś poszukać.

Toshiba PL
SPM30
MODEL NO. PSM35E-002EE-PL
Prosze bardzo. Jednak zapytaj onet moze czasem pomoc :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz