ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[mapa] Przewaga Szczura (SH1)
Autor Wiadomość
Pako 
Wędrowiec

Gra w: Deluxe, Crusader
Posty: 14
Skąd: a ja wiem...
Medale: Brak

Wysłany: 2 Lipiec 13, 14:27   [mapa] Przewaga Szczura (SH1)

Mapka do Strongholda 1.
Szczur właśnie zauważył twoje aktualne miejsce pobytu i wysłał tam swoich najlepszych żołnierzy. Okazało się jednak, że jego stary, opuszczony zamek sprzed kilku lat jest położony całkiem niedaleko. Może więc atakować z dwóch stron - takiej okazji nie pozwoli sobie zmarnować! Musimy jak najszybciej go wykończyć!
Mapa jest trudna, mamy niewiele terenu dobrego pod zabudowę, jeszcze mniej terenu pod uprawę. A do tego posiłki Szczura są nadal w drodze... i jak tu przetrwać?
Jakieś piękne to nie jest, więc przydałyby mi się rady, jak ulepszyć krajobraz.
Pobierz!

Podpowiedzi:
- oszczędzaj miejsce, bo masz go niewiele
- szybko rozbuduj ekonomię, by przetrwać pierwsze ataki Szczura
- postaraj się zabić wroga przed ostatnim atakiem
- nie oszczędzaj złota na samym początku
- niszcz budynki Szczura, by zyskać trochę miejsca
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 2 Lipiec 13, 21:57   

Pako napisał/a:
Jakieś piękne to nie jest, więc przydałyby mi się rady, jak ulepszyć krajobraz.

To prawda, już sama minimapa zniechęca. Powiem tak: krajobraz musi być przede wszystkim bardziej stonowany(i tak nie ma w tej grze wysokich wzniesień, a Ty, jak widzę, stosujesz tylko płaskowyże i niziny), jakieś pagórki, złoża kamienia w pobliżu innych skał, a nie na środku mapy, zróżnicowana powierzchnia ziemi. To wszystko możesz znaleźć w pracach mapmakerów takich, jak Siwy, olowek, Threeth(to stały zestaw, na pewno pominąłem wiele znaczących postaci, poszukaj na forum); wzoruj się na nich, ale przede wszystkim nie bój się eksperymentować, stosować jakichś nierozpowszechnionych chwytów - to przyciąga uwagę. Ale, przede wszystkim, jeśli chcesz stać się lepszym mapmakerem, pracuj nad tym - nic nie przyjdzie samo z siebie.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 2 Lipiec 13, 22:39   

Ten proces odbywa się stopniowo. Na razie popatrz na mapy innych graczy. Staraj się używać opcji "zrównaj", zrób bardziej zróżnicowane podłoże - błoto, kamienie, skały itd. Powodzenia :D !
 
 
Pako 
Wędrowiec

Gra w: Deluxe, Crusader
Posty: 14
Skąd: a ja wiem...
Medale: Brak

Wysłany: 2 Lipiec 13, 22:44   

Kupiec Hrupkuw napisał/a:
Ten proces odbywa się stopniowo. Na razie popatrz na mapy innych graczy. Staraj się używać opcji "zrównaj", zrób bardziej zróżnicowane podłoże - błoto, kamienie, skały itd. Powodzenia :D !

Błoto akurat robię :p Dzięki wam za porady, potrenuję jeszcze i może kiedyś zrobię coś o wiele lepszego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz