ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
W sprawie dat i odpraw
Autor Wiadomość
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Listopad 13, 18:41   W sprawie dat i odpraw

Witam!
Ostatnio wprowadziłem w fabule nieco bardziej precyzyjne daty i w końcu napisałem odprawy misyj. Ogólnie wydarzenia dzieją się na przełomie lat 1722/23, możliwe, że będą trwać rok czy dwa dłużej, zobaczymy.

W każdym razie póki co doszedłem z fabułą za misję piątą (jeszcze nie wstawiłem poprawek na forum), ale jest już niemal ukończona do tego momentu w całości (bez żadnych kwadratowych nawiasów z nazwami, które trzeba wymyślić itd.). Napisałem także odprawy dla map 1-5.

Ad rem. Postanowiłem, że dla lepszego efektu, warto, aby misje zaczynały się mniej więcej w tym samym czasie i chronologicznie, zatem proszę o wprowadzenie poprawek do każdej mapy. Wybaczcie, że dopiero teraz o tym piszę, ale cóż, kampania cały czas się rozwija ;) . Myślę, że nie będzie to wielkim kłopotem. Możliwe, że potem pomyślę jeszcze nad tytułami, ale to już będą kosmetyczne poprawki.

Poniżej przedstawiam zatem listę misyj, z miesiącem i rokiem, kiedy mają się one rozpoczynać i odprawami:


Misja 1
Data rozpoczęcia:
kwiecień 1722r.

Odprawa:
Spodziewałeś się, że przez taką politykę rządu kiedyś do tego dojdzie, ale mimo wszystko nie chciałeś w to wierzyć. Jednak teraz musisz stanąć naprzeciw Bedynów i ich pokonać. Gapłoń za wszelką cenę musi utrzymać się w sarmackich rękach!



Misja 2
Data rozpoczęcia:
maj 1722r.

Odprawa:
Postanowiłeś stawić czoło przeciwnikowi tutaj. Musisz zatem postarać się obwarować, jak tylko to możliwe, ruiny zamku Grotów i obronić go. Aby wygrać, powinieneś wykorzystać wszystkie swoje umiejętności strategiczne, bo przewaga liczebna wroga jest bardzo duża.


Misja 3
Data rozpoczęcia:
maj 1722r.

Odprawa:
Masz pod swoją komendą doskonałą warownię i sporo dzielnych żołnierzy, jednak siły wroga są znacznie liczniejsze, a wojownicy zdeterminowani. Jeśli zdobędą Prabór, kraj będzie zgubiony. Musisz za wszelką cenę utrzymać zamek i miasto.


Misja 4
Data rozpoczęcia:
lipiec 1722r.

Odprawa:
Wojna rozgorzała na dobre, a nieprzyjaciele podeszli aż pod mury Orłowa, pięknej stolicy Sarmacji. Miasto jest znakomicie obwarowane, ale niestety nie masz wystarczająco dużo ludzi, aby obstawić mury, tak, jak byś sobie tego życzył. Dodatkowo doniesiono ci, że tym razem Bedyni połączyli swe siły z Delagami i ruszą do szturmu ramię w ramię, więc liczebność wroga na pewno wielokrotnie przewyższy twoje siły. Jednak twoi żołnierze mają wysokie morale, są świetnie wyszkoleni i będą walczyć do ostatniej kropli krwi za swą ojczyznę, więc tli się iskierka nadziei, że uda się obronić stolicę.


Misja 5
Data rozpoczęcia:
luty 1723r.

Odprawa:
Musisz zatem przygotować odpowiednią ilość materiałów niezbędnych do budowy dworu – desek i bloków kamiennych. Postanowiłeś także zgromadzić nieco jadła na wesele, złóż więc w spichlerzu potrzebną ilość mięsiwa i sera.


Misja 6
Data rozpoczęcia:
kwiecień 1723r.

Odprawa:
Brzeń jest twierdzą na prawym brzegu Fileny, która znajduje się przy głównej przeprawie przez rzekę. Delagowie muszą więc zdobyć warownię, jeśli chcą kontynuować natarcie. Musisz zatem za wszelką cenę powstrzymać ich uderzenie i utrzymać twierdzę brzeńską, aby wojska Rzeczypospolitej mogły ukończyć przygotowania do kontrataku. Ponadto jest to ważny klasztor i jeden z głównych celów pielgrzymek, więc jego obrona dobrze wpłynie na nieco osłabione po upadku stolicy morale żołnierzy.
Zmodyfikowano: 22.06.2014r.

Misja 7
Data rozpoczęcia:
maj 1723r.

Odprawa:
Główna armia Delagów mająca zdobyć Lasocin, jeszcze tu nie dotarła. Spędź zatem z pola oblegające Lasocin oddziały, a następnie przygotuj się na przybycie głównych sił delaskich. Dowodzisz doborowymi pułkami, więc walka nie powinna być zbyt trudna.


Misja 8
Data rozpoczęcia:
sierpień 1723r.

Odprawa:
Rębów jest znakomicie usytuowaną i obwarowaną twierdzą. Musisz dobrze przygotować oblężenie, by jakoś przebić się przez trzy warstwy muru i zdobyć stołp. Nie masz zbyt licznego wojska pod swoją komendą, powinieneś zatem działać roztropnie.


Misja 9
Data rozpoczęcia:
kwiecień 1724r.

Odprawa:
Będąc już pod murami Leszynia, doszły cię niepokojące wieści. Oto Delagowie zdołali jeszcze
zebrać całkiem sporą armię, która zmierza w kierunku warowni. Jednakże nie możesz się już
cofnąć. Musisz zdobyć Leszyń, a potem odeprzeć ataki wroga, który będzie usiłował odbić utracony zamek.



Misja 10
Data rozpoczęcia:
wrzesień 1724r.

Odprawa:
Stoisz u bram jednej z najpotężniejszych warowń na świecie – Dębca. Jednak dla Sarmatów nie ma nic niemożliwego.


Edytowano 27 lutego 2014r.:
Dodałem odprawy misyj 6-8.

Edytowano 29 kwietnia 2014r.:
Dodałem odprawy misyj 9-10.

Edytowano 22 czerwca 2014r.:
Delikatnie zmieniłem odprawę do misji 6.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 22 Czerwiec 14, 14:07, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 13, 18:50   

O kurde, ale żeś misje dał xD. Nie wiem komu będzie się chciało zmieniać daty wszystkich wydarzeń, ale trochę będzie z tym nieprzyjemnej roboty xd.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Listopad 13, 19:46   

Mamy czas. Ja i tak jeszcze muszę dokończyć fabułę i zrobić całą jedną mapę, więc sama zmiana wydarzeń w mapach nie jest chyba najbardziej pracochłonną czynnością :P .

Poza tym stawiamy przede wszystkim na jakość, jakiej nie miała jeszcze żadna kampania. A o jakości świadczą właśnie drobne szczegóły ;) .
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 27 Luty 14, 20:25   

Napisz już odprawy i daty do kolejnych misji, bo właśnie np. pracuję nad 7 teraz, a będę musiał daty jeszcze zmieniać xd. Po za tym co sądzisz o tym, żeby jednak wstawić na drugiej pozycji "6", a nie 7? Mi to aż tak tam nie przeszkadza, jednak lata 1700+ kojarzą mi się za bardzo z rozwojem technologii i jakoś kompletnie nie pasują do średniowiecza xd.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Kwiecień 14, 18:57   

Napisano 27 lutego 2014r.

Ok, zatem dodałem odprawy do misyj 6-8.

Nie chcę właśnie stosować zbyt dużej anologii do prawdziwej historii, dlatego czasy naszej kampanii ustawiłem na lata 1722-1724. Wiesz, średniowiecze to jest tylko dlatego, że mamy takie ograniczenia graficzne ;) . W fabule są to takie czasy sarmackie typowo.

_______________________________

Dodano 29 kwietnia 2014r.

Zatem wszystkie odprawy i daty rozpoczęcia misyj są już w pierwszym poście.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz