ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka wciskania wszystkiego przez Google
Autor Wiadomość
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 16 Kwiecień 13, 15:56   Polityka wciskania wszystkiego przez Google

Zaczęło się niewinnie. Wchodzę na YouTube.
"ZAŁÓŻ PROFIL GOOGLE+".
Dzięki, obejdzie się. Anuluj i przejdź dalej.
Wchodzę sobie na kanał, zobaczyć, czy jest coś ciekawego.
"USTAW SWOJE IMIĘ I NAZWISKO"
Przecież mówiłem, że nie chcę. Który idiota to wymyślił?
Anuluj, chcę pokazywać swój nick i już.
"USTAW SWOJE IMIĘ I NAZWISKO"
Nie chcę i już, nie zmusicie mnie. Nie idzie anulować? Co to dla mnie... ustawię fikcyjne dane i takiego wała. Nic ode mnie nie dostaniecie.
Zaraz po utworzeniu postanowiłem usunąć profil Google+. Korporacja pięknie mi w tym pomogła. Wchodzę z powrotem na kanał.
Zaraz, zaraz...
Jaki kanał?
Kanału nie ma - odpowiedź Google na to, że nie chciałem powiązać konta YT z ich portalem społecznościowym.
Ciśnienie mi nieco podskoczyło - w końcu ponad 2 lata pracowałem nad tymi filmami i miałbym je stracić w ciągu jednej chwili?
Po kilku operacjach udało mi się jednak odzyskać wszystkie filmy, ich status został ustawiony jako prywatny.
Google nadal wciska mi na siłę ustawienie imienia i nazwiska na kanale, usunęło mi nawet awatar.
Da się to jakoś ominąć? A jak nie, to znacie jakieś normalne, konkurencyjne serwisy, które nie należą do Google?
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Kwiecień 13, 17:48   

Witamy w XXI wieku ;) .

Mi co prawda nie przeszkadza wyświetlanie mojego imienia i nazwiska, bo już od jakiegoś czasu i tak jakoś tego nie ukrywam w sieci. W każdym razie nie sądzę, by była możliwość pozostania tylko przy nicku. Wpisz jako imię i nazwisko Pan Bzyk i już xd.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 16 Kwiecień 13, 18:00   

Siwy napisał/a:
Wpisz jako imię i nazwisko Pan Bzyk i już xd.

Wiem, już tak robię.
 
 
 
golden_gate 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 7 Październik 13, 11:18   

Ale nie ma co się dziwić. Teraz raczej wszystko kręci się wokół Facebooka. Komentarze przez Facebooka, zaloguj przez Facebooka. Taki Facebook to kopalnia wiedzy o nas.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 7 Październik 13, 17:53   

Z tą różnicą, że Facebook robi to mniej inwazyjnie (czyli nie wciska ci tej możliwości na siłę). Ten błąd popełniają jedynie właściele/administratorzy stron, którzy mogą wymusić "jedyną słuszną możliwość". W niektórych miejscach jest to nawet wygodne. A co do kopalni wiedzy, to zależy, kto co udostępnia. Z tego co wiem, Facebook działa w programie PRISM (odsyłam do Wikipedii), zresztą i bez tego ma jedną z najbardziej wartościowych baz danych o nas. Gdyby Zuckerberg chciał sprzedać dane osobowe (jestem ciekawy czy prawo na to zezwala - przypominam, chodzi tutaj o sprzedaż, a nie rozpowszechnianie), to wydaje mi się, że on i kilka następnych pokoleń jego rodziny nie musiałoby pracować.
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 7 Październik 13, 21:06   

Mnie to strasznie wkurzyło - chciałem założyć nowe konto do wrzucania contentu dot. gier. I co się okazuje? Ano, że konta utworzone bodajże po maju 2009 r. muszą być powiązane z google+. W dodatku trzeba użyć imienia i nazwiska. Jak wpisałem samo imię lub samo nazwisko - błąd. Zdecydowałem się w końcu na FF Tay xD Taka prawda, że zapewne jest już wiele serwisów lepszych od yt, ale ten jest popularny, dlatego każdemu na nim zależy. A że google położyło na nim łapska to teraż użytkownicy cierpią :< Co do facebooka - z tego co wiem to nie da się skasować konta, w regulaminie jest zapis w ten deseń, że wszystkie publikowane treści wraz z momentem publikacji stają się własnością serwisu. Oczywiście wszyscy się zgadzają, bo jakie mają wyjście? Jak bym mógł to bym nie korzystał z tego sh!tu, ale skąd brałbym info co na zadanie do szkoły, czy kiedy i gdzie jakie zawody, albo kto jaki ciekawy filmik wydał...
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 8 Październik 13, 22:27   

Da się skasować konto na fb(a przynajmniej ostatnio, kiedy sprawdzałem, była taka możliwość), ale nie znajdziesz tej opcji w żadnym panelu - trzeba poszukać linka specjalnie do tego przeznaczonego.

A poza tym oczywiście nie podoba mi się polityka zbierania każdej informacji na mój temat przez wszystkie serwisy, na jakich się kiedykolwiek zalogowałem. Czasami można to jeszcze omijać, ale ciągle wymyślają nowe metody weryfikacji, czasem dość kuriozalne, tak jak konieczność podawania numeru tel. przy zakładaniu konta e-mail.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 10 Październik 13, 17:13   

Nie chcę wyjść na jakiegoś barana od teorii spiskowych, ale te wszystkie, coraz bardziej inwazyjne metody zbierania danych o ludziach prowadzą w stronę powolnego zniewalania "cywilizowanej" strony świata. Poczytajcie sobie o "NWO".
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 10 Październik 13, 18:01   

Lord Smerf napisał/a:
Da się skasować konto na fb(a przynajmniej ostatnio, kiedy sprawdzałem, była taka możliwość), ale nie znajdziesz tej opcji w żadnym panelu - trzeba poszukać linka specjalnie do tego przeznaczonego.

Da się tylko wyświetlić komunikat informujący o rzekomym dezaktywowaniu konta. co więcej, możesz zaraz zalogować się starym loginem i hasłem. Chyba, że wyprowadzisz mnie z błędu.

Lord Smerf napisał/a:
konieczność podawania numeru tel. przy zakładaniu konta e-mail

Na szczęście idzie to jak do tej pory ominąć. Nie posiadam maila z ultra ważnymi danymi, więc takie coś nie jest mi potrzebne.

Hunter napisał/a:
Nie chcę wyjść na jakiegoś barana od teorii spiskowych, ale te wszystkie, coraz bardziej inwazyjne metody zbierania danych o ludziach prowadzą w stronę powolnego zniewalania "cywilizowanej" strony świata.

Inwigilacja była zawsze. W mniejszym lub większym stopniu. Gdzieś zresztą widziałem w internecie porównanie społeczeństwa zniewolonego i wolnego, czy jakoś tak, jakichś dwóch ludzi go opracowało, tylko nie pamiętam, jak oni się nazywali.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 10 Październik 13, 20:35   

Cytat:
Da się tylko wyświetlić komunikat informujący o rzekomym dezaktywowaniu konta. co więcej, możesz zaraz zalogować się starym loginem i hasłem. Chyba, że wyprowadzisz mnie z błędu.

Kiedyś się tym interesowałem i podobno jest tak, że oprócz prośby, nie możesz wchodzić na konto przez tydzień lub dwa. Wtedy zostanie to konto zdezaktywowane na amen. Tyle, że treści, które zostawiłeś, mogą być wykorzystane przez Facebook'a. Nie robiłem tego, więc nie wiadomo jak jest naprawdę.

Co do podawania numeru telefonu to myślę, że nie jest to znowu takie "paskudne". Po prostu jest to kolejny poziom zabezpieczeń konta. Tyle, że jak ktoś trzyma coś ważnego to robi to raczej na specjalnych, płatnych serwerach. Co nie znaczy, że serwisy nie chcą wydębić od nas dod. informacji ;p
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 11 Październik 13, 17:11   

To chyba rozjaśni sprawę: http://pl-pl.facebook.com/help/224562897555674
 
 
MrHudson 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 6 Listopad 13, 20:34   

Cytat:
Da się to jakoś ominąć? A jak nie, to znacie jakieś normalne, konkurencyjne serwisy, które nie należą do Google?

Tak, ale jest to dość tricky i nie wiem czy jeszcze działa.

Generalnie zakładasz sobie G+ (nie przeszkadza to w sumie w niczym, poza tym, że masz dodatkowy profil na którym nic nie musisz robić), potem wpisujesz jakieś imię i nazwisko i zakładasz profil jako strona, wtedy możesz ustawić sobie dowolny nick i możesz go też w dowolnym momencie zmienić, niestety zmiana avatara trwa teraz ~6h zamiast od razu.
 
 
katowiczak 
Wędrowiec

Wiek: 45
Posty: 1
Skąd: Katowice
Medale: Brak

Wysłany: 3 Styczeń 14, 11:47   

"Wielki Brat" musi o wszystkim i o każdym wiedzieć wszystko. Dlatego chce wiedzieć co dzieje się w necie i mieć to pod kontrolą (dane osobowe, dane firm, emaile, nr.tel.). Wiadomo takie dane jak IP są zbierane od dawna. Powstały i powstają wciąż nowe algorytmy które wciąż nas inwigilują - nic bez Nas dla Was.
 
 
hajduk 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 15 Styczeń 14, 13:34   

To już jest lekka przesada jak dla mnie na google+ nawet pokazuje moje ulubione filmy z youtube.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz