ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[poradnik] HK odpowiada...
Autor Wiadomość
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 25 Styczeń 09, 18:43   

Np - wkurzające jest jak walczy sie i nagle leci 10 krow w armie i GG, taka gra nie ma sensu, bo nie liczy sie skill tylko fart
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
MK 
Wolny chłop

Posty: 58
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 25 Styczeń 09, 19:18   

Który przeciwnik komputerowy jest najlepszy ???
_________________
http://mk.ktopije.pl/
 
 
Masosz 
Osadnik

Posty: 34
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 09, 20:12   

wracając do sprawy wc ...
Blokowanie wrogiego wojska w swoim zamku przy pomocy wc a następnie niszczenie go np przez sins chyba nie jest do końca fair. Z resztą dla większości graczy (dla mnie też) blokowanie luki w murze lub wojska drwalami to cheat. Zdarzają się jednak gracze dla których jest to normalna linia obrony w czasie defensywy. Z takimi wyjątkami trzeba wtedy ustalać dodatkową regułę - zakaz używania wc do blokowania. Zazwyczaj to pomaga, chociaż nie zawsze...
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 09, 21:54   

Czy myślimy o tej samej osobie Masosz ? :) Ostatnio jak grałem 2v2 z HolyLordem to nie mogłem się przebić z partnerem, bo HolyLord wywalił ze 100 chat drwali za murem...
Jeśli chodzi o budowę w zamku to chyba jest to fair, choć sam nigdy tak nie robiłem. Nie lubię tylko jak mi ktoś na otwartym polu chaty drwali stawia żeby katapulty osłonić...

Żeby nie było, że spamuję - co najlepiej zrobić w grze 2v2 jak jeden z przeciwników robi rycerzy. Załóżmy, że chodzi o 2v2Event Map 10pt, ok. 150 rycerzy przy pomocy partnera da się zrobić. I gra jest bez katapult. My rycerzy nie robimy :) .
 
 
Masosz 
Osadnik

Posty: 34
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 09, 22:33   

Częściowo myślimy o tej samej osobie, ale Holylordowi jak sie powie by nie blokował to tego robił nie będzie (trzeba ustalić takie zasady przed grą) - przynajmniej ze mną tak nie robił. Co do budowania wc we własnym zamku to myśle że to jeszcze jest gorsze (albo przynajmniej bardziej wnerwiające) niż samo blokowanie wejścia do zamku. Dla przykładu mamy HA z tarczami wewnątrz zamku przeciwnika on tymczasem szybko obudowuje nas drwalami i od przodu wpuszcza sins. My nie mamy możliwści wycofania się i naszych łuczników już nie ma.
 
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 09, 08:53   

Obudowywanie drwalami jest tolerowane, ale wnerwia każdego, kto tego nie stosuje. Dla mnie to tylko krzyk rozpaczy a nie walka fair.
Proponuję wnerwionym nie tracić (całej) armii - 10 HA niszczy chatę drwala w tym samym czasie co 1 assasyn ( opcja " tutaj atakować" - chata musi być w zasięgu strzału, żeby to było możliwe).
Z reguły wystarcza to do ucieczki.

Ale faktycznie jak poradzić na 150 rycerzy? :-D
 
 
Masosz 
Osadnik

Posty: 34
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 09, 10:20   

150 ?
zrobić 120 i lepiej zgrupować albo zrobić 151 :-)
 
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 26 Styczeń 09, 11:31   

Lutel - Zależy jaki styl gry.

Ja np robie 12 k + 400 pop i zrobiłbym sinsy, oczekując po sojuszniku że zrobi arche + tarcze + dodatkowo sinsy.

oczywiscie można się pobawić w stylu ((X2X))Shazzabog, który zaimponował mi tym że często robi dużą kratke wilczych dołów i zwabia na nią, bardzo ciekawe ;)
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 09, 13:28   

Masosz napisał/a:
150 ?
zrobić 120 i lepiej zgrupować albo zrobić 151 :-)


Mówię, że my nie robimy rycerzy :) .
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 09, 14:01   

Lutel dlaczego nie robicie rycerzy :) ?
_________________
|M|pr0
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 09, 14:59   

Chodzi mi o grę 2v2. Przeciwnik robi rycerzy, a my z partnerem nie. I co tu najlepiej zrobić w takiej sytuacji. HolyKing, w 10pt nie walniesz 400 pop'a jak gość poleci na ciebie rycerzami...
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 26 Styczeń 09, 15:11   

Lutel napisał/a:
Chodzi mi o grę 2v2. Przeciwnik robi rycerzy, a my z partnerem nie. I co tu najlepiej zrobić w takiej sytuacji. HolyKing, w 10pt nie walniesz 400 pop'a jak gość poleci na ciebie rycerzami...


Spokojnie walniesz ;)

Aby uzyskać optymalnie cash i pop to zwolnij przy 380 to daje z 312 rekrutów, robisz sinsy, odnawiasz popa, oni na 80% niszczą stajnie i też odnawiają i wystarczy dobrze zagrać
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 09, 16:04   

Bajki opowiadasz - po pierwsze da się zrobić taki pop tylko bez -24. Po drugie sami assasyni nic nie zrobią, bo 150 to jest maks przy takiej kasie.
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 09, 16:17   

Na 150 rycerzy moim zdaniem nie ma żadnych szans oprócz tego, co napisał Masosz. Wszystko jedno ilu assasynów się zrobi i ile wilczych dołów poustawia zawsze można powystrzelać a doły to chyba nie taki problem. Do tego dochodzi, że robiąc nawet 300 assasynów wykrusza się pop i nie ma z czego i za co dorobić armii.
Gra jest przegrana, chyba że jest tu ktoś taki, kto to bez rycerzy wygrał, to mnie poprawcie.
Chętnie też zagram taką próbę ( o ile znajdą się chętni ),powysyłam miecze, kasę i pooglądam ile wytrzyma obrona :-)
 
 
Masosz 
Osadnik

Posty: 34
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 09, 16:58   

Co można zrobić z przeciwnikiem, który ma 150 knights na 10pt hmm..
Opcji nie ma za wiele. Ja bym proponował szybko zrobić fose tak by knights nie wdarły się nam do zamku i szybko zaczął dorabiać więcej sins tak by mieć przeciwwagę dla 150 knights wroga. Ale dobry gracz raczej nie będzie czekał bezczynnie i zacznie albo nas atakować katami albo sam sobie zacznie dorabiać assasynów. Efekt będzie taki że wróg dalej będzie miał przewagę w polu. Innymi słowy jeśli uda sie nam wygrać bez knights to raczej przez to, że przeciwnik nie użyje swojego wojska w sposób właściwy (np będzie czekał na nas przed bramą aż wyjdziemy :-) ).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz