ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[kampania] "Okazja"
Autor Wiadomość
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 13, 17:51   

Zgadłeś! Misja druga wstawiona. Niedługo zamieszczę download.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 13, 18:07   

Więc dam ci radę.Dawaj zwycięstwo i porażkę na początek gry, a potem ustaw warunki i gotowe.Przeszedłem misję pierwszą, nie była trudna(choć straciłem wszystkich łuczników procarzy i niewolników).Mógłbyś trochę ulepszyć krajobraz.Ocena: 7/10
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 13, 18:17   

Co Ci nie pasi w krajobrazie? Jeśli uważasz że misja jest za łatwa, zagraj w następną. Umieściłem już download. Ja natomiast idę kreować misję nr.3, gdzie pierwszy raz spotkamy bandytów. Nie zdradzę jaki mają kolor :P
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 13, 20:24   

Ogólnie krawędzie mapy są dobrze zrobione.Ale na środku jest dużo pustego miejsca.
Wiem że to pustynia, ale mógłbyś coś tam dodać.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 13, 20:30   

Oceń fabułę, bo jeszcze tego nie zrobiłeś. Jak Ci się podobają listy młodszego brata na skraju załamania nerwowego? Starałem się w każdym z owych listów podkreślić strach młodego Lumumby ( "Obawiam się najgorszego", lub "Życz mi szczęścia", albo nawet "W pobliżu pojawiły się oddziały niewiernych (...)" ).
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 13, 21:13   

Jak już mówiłem wcześniej fabuła mi się bardzo podoba.W oryginalnej kampani Twierdzy pomiędzy misjami były rozmowy dowódców i wrogów.U ciebie zamiast tego są listy, i za to plus.
Myślę nad tym czy także moja kampanię nie dawać w takich "odcinkach"
, bo wcześniej chciałem dać wszystkie odcinki.Druga misja był trochę trudna.Za pierwszym razem przegrałem.spróbowałem jeszcze raz.Przed ostatnia inwazją zniszczyłem cały boczny i tylny mur, a przed bramą zrobiłem maksimum muru.Ledwo się udało.Po za tym inwazje są zbyt szybko tak że nie chciało mi się odbudowywać kopalni żelaza i kamieniłomu.Wyprodukowałem ledwo 1 sztukę żelaza.Ale plus za poziom trudności misji.Tak więc czekam na kolejne misje.
PS: Ja bym się nie obraził gdybyś ty też ocenił moją kampanię, bo nawet nie wiem czy ją przeszedłeś.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 20 Styczeń 13, 12:38   

@Micholon: Dziękuję za ocenę :) . Jeśli będę miał wolny czas z wielką chęcią ocenię twoją kampanię pod względem fabuły i grywalności.

Misja nr. 3 wystawiona! Wzorowałem się na Siwym, Firefly i poradniku tworzenia map by Ko :P
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 20 Styczeń 13, 14:04   

No i gdzie download? Myślałem, że zobaczę co Ci tam wyszło, bo mam chwilę czasu, a tu ni ma ;) .
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 20 Styczeń 13, 14:26   

Ni było, bo testowałem misyję i poprawiałem scenariusz. Teraz już jest ;) Na przyszłość: robię tak z wszystkimi wstawkami ( tzn. najpierw odprawa, minimapa i cel, a potem, po kilku dziesięciu minutach wstawiam download :P ).
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 20 Styczeń 13, 15:56   

Misja fajna, poziom trudności odpowiedni.
Krajobraz dobry, tylko szkoda że mało miejsc na farmy jest.
A do tego po co kazałes nam zbierać 70 chmielu?.Ja po ostatnim
ataku miałem ledwo 9 chmielu.Nie miałem czasu więc nie skończyłem zbierać chmielu.
PS; Czy kilka kolorów wrogów, podczas jednego ataku, to efekt tej magicznej 9`tki ?
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 20 Styczeń 13, 15:59   

Chmiel na drogę! :D W następnych misjach będziemy ważyć piwo oczywiście.

Tak, te unikalne szare i niebieski kolorki to efekt magicznej 9'tki.
PS: Już niedługo misja nr. 4. Zaatakujemy w niej obóz/bazę bandytów, aczkolwiek będę musiał eksperymentować z poziomem trudności, bo w oblężeniach słaby jestem...
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 13, 08:26   

001 Suwajf Martwy

Krajobraz: 6/10

Ogólnie rzecz biorąc krajobraz jest w porządku ale jest dużo niedopracowań. Za szybko robisz mapki ja też czasami tak mam, że chce jak najwięcej ale tu się jakość liczy dobra mapka to gdzieś miesiąc roboty.

Grywalność:5/10

Za prosto poza tym skoro wydobywają tam kamień to dlaczego nie posiadają tego zamku na wyżynie ? Nie wiem co za baran(król) budował kamieniołomy a w pobliżu nie ma zamku .....

fabuła: 8/10

Naprawdę fabułą świetna akurat ja takiej aż dobrej twórczości nie mam.

różnorodność krajobrazu: 6/10
poziom trudności: 3/10

Łatwo, ale to praktycznie 1 misja więc jest ok.

zamek: 4/10

Nie ma czym się pochwalić zamek lipny ;(

Całkiem nieźle się grało ale dużo do poprawy.
Polecam ci abyś komuś dawał mapki do przetestowania przed wstawieniem tu ja mam swojego testera więc on mi mówi co i jak :)

002 Ruiny Al Khasis

Tak samo jak wyżej, ale grywalność podniosła się o 1 oraz poziom trudności o 1.

003 Bandyci

Krajobraz: 6
Grywalność: 6
Różnorodność: 7

004 Obóz bandytów

Krajobraz: 7
Grywalność: 9
Różnorodność: 6
zamek:8,5 - Postarałeś się już o wiele lepiej wygląda zamek ;)

Czekam na kolejne mapki ale proszę nie śpiesz się bo śpiech sukcesów nie przynosi.
I załatw sobie testera dobrego ;)
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 13, 11:23   

Nie zgodzę się z Zohanem w kwestii trudności misji drugiej.
Według mnie ta misja był o wiele trudniejsza od poprzednich.
Czwartą misję jeszcze przechodzę.
Nie pasuje mi to że "Obóz bandytów", to tak naprawdę zamek bandytów.
Skoro to bandyci to powinni się gdzieś w lesie ukrywać.
Lumumba w liście od brata pisze że gdyby chciał okrążyć zamek straciłby kilka dni drogi.
A czy oblężenie zamku trwa krócej niż kilka dni? Wątpię.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 13, 11:31   

Jeśli zaatakowałby z zaskoczenia zdobyłby zamek szybko. Natomiast przeprawa przez rzekę i gęste wydmy na Zachodzie zajęłaby o wiele więcej czasu niż atak na zamek. Zresztą bandyci przez długi czas dają się we znaki w sułtanacie Malika ( przecież ziemie bandytów leżą w sułtanacie a nie na ziemiach Wigów ), więc możliwe że Lumumba postanowił zająć się tą sprawą? Nie wiem. Ja tylko piszę listy, domniemania pozostawiam graczom :mrgreen:

Niestety, las na pustyni za dobrze nie wygląda. Mógłbym ich osadzić w jakimś dużym gaju oliwnym ( patrz na południe od zamku ), ale postanowiłem że na płaskowyżu będą mieli lepszą pozycję obronną.

Dzięki Zohan za oceny ;)
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 13, 12:19   

Micholon napisał/a:
Nie zgodzę się z Zohanem w kwestii trudności misji drugiej.
Według mnie ta misja był o wiele trudniejsza od poprzednich.


dlatego nigdy jurorem nie byles a jak dla ciebie misja trudna to pocwicz
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz